logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nierówna rezystancja głośników

adamo88 04 Paź 2009 23:17 1301 5
REKLAMA
  • #1 7091954
    adamo88
    Poziom 12  
    Mam radio Sony CDX-GT620U, wzmacniacz Axton x500, na przodzie głośniki Helix Dark Blue 62.1. W tym połączeniu grało wszystko ok.
    Dziś podpiąłem pod ten wzmacniacz dodatkowo jako sub głośnik od wieży Aiwa - który ma 6 Ohm (tak jest na nim napisane).
    Czy takie połączenie nie uszkodzi mi wzmacniacza? W instrukcji od Axtona jest napisane, że nie mozna dawać mniej niż 4 Ohmy na jedną stronę - to wzmacniacz 2,3,4 kanałowy.
    Gra to całkiem całkiem, jednak są jakieś zakłócenia - pisk w głośnikach narasta razem ze wzrostem obrotów silnika.
    Przed podłączeniem tego głośnika nie było żadnych pisków.
    Co może być tego przyczyną?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 7092599
    cichy lis
    Poziom 28  
    Właśnie mniej obciążasz wzmacniacz- przez co da tylko trochę mniej mocy na głośnik- co do uszkodzenia to nie ma mowy :-)

    Dodano po 1 [minuty]:

    Co do przydźwięków to już jest kilka możliwości- Posprawdzać masy.
    Można kupić izolator masy dla cinch. Co często rozwiązywało problem zakłóceń
  • REKLAMA
  • #3 7092702
    adamo88
    Poziom 12  
    No to dobrze, że te różne opory nic nie zrobią dla wzmacniacza.
    Z tym piskiem to jeszcze zobacze. W każdym bądź razie do tego głośnika od wieży idzie kabel grubości kabla od słuchawek i jest fabryczny.Pewnie to on coś wyłapuje.
  • REKLAMA
  • #4 7092736
    cichy lis
    Poziom 28  
    W sumie jeżeli tam idzie taki cienki przewód to głośnik raczej nie ma za dużej mocy- Więc ryzyko jest spalenia głośnika. Musisz zacząć myśleć na jakimś konkretnie samochodowym subwooferze.Polecam skrzynię zamkniętą- są małe ale szybko grają :-) Oczywiście o szczegółach zapraszam do poczytania albo z Elki lub Google :) pozdro
  • REKLAMA
  • #5 7092898
    adamo88
    Poziom 12  
    No zbyt wielkiej mocy to on nie ma. Ale dopóki sie normalnego suba nie dorobie to zawsze jakiś basik bedzie. Jak sie spali to mam jeszcze drugi taki :] a w wiezy i tak tylko radio i wzmacniacz działa.
  • #6 7094837
    martin531
    Poziom 12  
    Najważniejsze jest aby opór głośnika nie był mniejszy niż 4 ohmy. Inne możesz śmiało podpinać i nie ma takiej opcji, że coś się spali.
REKLAMA