Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki zewnetrzne Samsung LE 37B650 pogłos

Pryk99 05 Oct 2009 09:33 9740 14
    Pryk99
    Level 9  
    Witam, zakupiłem telewizor Samsung LE 37 B650 i podłączyłem głośniki zewnętrzne pod wyjście audio i okazało się, że głośniki wyprzedzają głos z telewizora, jest pogłos w postaci echa. Dodam, że telewizor mam podłączony do Cyfry + przez złącze HDMI, ale ten sam problem jest z nadajnika naziemnego. Bardzo proszę o jakieś porady czy coś źle poustawiałem, może ktoś ma podobny problem.
    pyramid1
    Level 12  
    Ja w swoim LG też tak miałem. Wszedłem w menu serwisowe okazało się że opóźnienie dźwięku było ustawione na 80 ms . Przestawiłem na 0 ms i jest teraz dobrze.
    Telo
    Service technician RTV
    Niedawno instalowałem LCD Samsung LE40B650 i dokładnie u klienta była taka sama sytułacja,nawet dzwoniłem na infolinię Samsung Polska ale bardzo miła pani nie wiedziała co z tym zrobić,a było to bardzo denerwujące bo dzwięk był bardzo przesuniety wzgledem wyjść audio a głośnikami wewnętrznymi.
    Klient jak słuchał dzwięku przez wyjście audio to poprostu wciskał na pilocie Mute.

Może jest jakieś lekarstwo na to przesuniecie,mam osobiscie w domu LCD Samsung ale kilku letni i nie ma tego zjawiska ,to jest w tych nowszych modelach Samsung.

Może wejście w tryb serwisowy?
    SZADE1
    Level 21  
    Może należałoby szukać usterki w układzie procesora audio albo tak jak kolega wyżej wspomina
    pyramid1 wrote:
    Wszedłem w menu serwisowe okazało się że opóźnienie dźwięku było ustawione na 80 ms . Przestawiłem na 0 ms i jest teraz dobrze.
    Pryk99
    Level 9  
    To samo robi się w Samsungu. Aby zsynchronizować dźwięk głośników TV z zewnętrznym wzmacniaczem należy wejść w menu serwisowe i ustawić audio delay na zero (domyślnie 100).
    marwil73
    Level 10  
    Pryk99 wrote:
    To samo robi się w Samsungu. Aby zsynchronizować dźwięk głośników TV z zewnętrznym wzmacniaczem należy wejść w menu serwisowe i ustawić audio delay na zero (domyślnie 100).

Mam ten sam problem w LE 40B652,możesz napisać jak wejść w te menu serwisowe.
    Z góry dzięki
    bischop11
    Level 2  
    Service mode:
    [power off] - [INFO] - [MENU] - [MUTE] - [power on]
    Tekken666
    Level 1  
    nie polecam wchodzic w menu serwisowe. Kilka miesiecy temu wlasnie za porada forum wszedlem to tego menu i niestety telewizor szlag trafil. Na szczescie znajomy pracuje w sklepie w ktorym kupilem tv i wymienili mi na nowy. Od tego czasu trzymam sie zdaleka od menu serwisowego. (szczegolnie ze wszystko wychodzi w logu i nie uznaja potem gwarancji).
    pektosol
    Level 14  
    nie zgodzę się żeby nie wchodzić w menu serwisowe.
    U mnie był dokładnie ten sam problem w samsungu i wejscie w menu serwisowe i wyłączenie opóźnienia zlikwidowało problem.
    Ważne jest to żeby nie grzebać nigdzie indziej.
    Opóźnienie wyłącza się w "advanced menu (wejscie przez wciśnięcie 0000) >> sound >> delay speaker
    MrSwan
    Level 11  
    A czy ktos wie czy też idzie to przesunięcie fonii przestawić w Samsungu UE46B7000 ? Jak wchodzw w menu serwisowe i uruchamiam "advanced" to i tak nie ma opcji "sound".
    Z góry dziękuję za pomoc.
    woytech
    Level 1  
    Witam
    Walczyłem ostatnio z tym samym problemem. TV Samsung LE 37B650 i roznica w dzwięku miedzy głośnikami wewnętrznymi i wyjściem audio out (sygnał z tego wyjcia jest "przed" obrazem). Rzeczywiście po wejściu do menu serwisowego i zmniejszeniu delay-a ze 100ms do 0ms problem zniknął. Okazało się jednak po chwili ze teraz i dzwięk z głośników wewnętrznych telewizora i z wyjścia audio out "wyprzedza" obraz. Moim zdanie rozwiązaniem tego problemu i u mnie to działa jest opóznienie dzwięku który wychodzi na wyjcie audio out. Tak więc zostawiłem 100ms na speaker delay out i ustawiłem takie same opóznienie na aux delay out, który znajduje się zaraz pod tym pierwszym.
    diablo82
    Level 1  
    Witam
    A ja zapytam sie czy w menu serwisowym mozna zwiekszyc glosnosc na wyjsciu optycznym? Mam tv LE40C530 i kino HT C350. Ogladajac przez kino: filmy z usb, sluchajac mp3 lub radia fm, max glosnosc jest duzo wyższa niz max glosnosc dzwieku z wejscia cyfrowego (kabel optyczny z tv), co mnie troszke irytuje gdy ogaldam kanaly muzyczne i nie moge wykorzystac na maxa kina ktore i tak nie ma zbyt wielu dB ;)

PS. Pierwsze polaczenie tv z kinem bylo poprzez wyjscie sluchawkowe tv z wejsciem AUX kina, wtedy moglem ustawic glosnosc na tv i osobno pilotem dodatkowo zwiekszac glosnosc w kinie i wtedy bylo glosno. Po zakupie kabla optycznego kino z tv dziala w systemie Anynet i nie mozna ustawic glosnosci na wyjsciu optycznym telewizora, ustawia sie tylko glosnosc na kinie dowolnym pilotem.

Dzieki za ewentualna pomoc :)
    Michigan
    Level 10  
    Powyższe niestety nie rozwiązują mojego problemu. Opóźnianie dźwięku nic nie da przy DTS, bo Samsung po prostu nie przepuszcza 5.1 dalej. Piszą o tym w instrukcji.
    Radzą puścić dts bezpośrednio z Bluray, czy DVD do wzmacniacza.
    Sek w tym, że obraz Samsunga jest po prostu opóźniony w stosunku do dźwięku odtwarzanego przez wzmacniacz. Tam ma wyżej opisywany i mój LE40c750
    Postawiony obok starszy LCD JVC zawsze pięknie nadążał.
    W Samsungu jest nawalone tyle niepotrzebnej elektroniki, że obraz jest opóxniony o klaśniecie, ruch reki, upadek przedmiotu z reki. To strasznie przeszkadza. Oczywiście sam ruch ust mówiącego nie zgadza sie ze słowami.

Jak więc opóźnić dźwięk cyfrowy pędzący do wzmacniacza?
    mam aż 3 źródła z dts. N-ke mogę sobie puścić przez Samsunga, bo nie nadają dts. Niestety dźwięk filmów odtwarzanych przez WD TV Live, czy DVD, nie przejdzie przez Samsunga i muszę go opóźnić (bądź zwrócić LCD do sklepu). Musze to zrobić na kilku źródłach i móc go regulować.
    gem58
    Level 15  
    Michigan, to może zamiast opóźniać dźwięk spróbuj przyspieszyć obraz - wyłączenie poprawiaczy obrazu powinno pomóc. W moim Samsungu (40C750) jest też coś takiego jak "Tryb gry" - nie jestem pewien bo nawet nie mam jak sprawdzić może to specjalny tryb który w mniejszym stopniu przetwarza obraz i dzieki temu pokazuje go bez znaczących opóźnień?
    stopczyk26
    Level 10  
    A czy ktoś próbował rozwiązać ten problem na telewizorze Sharp? Ja mam taki sam problem i nie wiem jak to ugryźć, model tv LC40LX810E