Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki zewnetrzne Samsung LE 37B650 pogłos

05 Paź 2009 09:33 8969 14
  • Poziom 9  
    Witam, zakupiłem telewizor Samsung LE 37 B650 i podłączyłem głośniki zewnętrzne pod wyjście audio i okazało się, że głośniki wyprzedzają głos z telewizora, jest pogłos w postaci echa. Dodam, że telewizor mam podłączony do Cyfry + przez złącze HDMI, ale ten sam problem jest z nadajnika naziemnego. Bardzo proszę o jakieś porady czy coś źle poustawiałem, może ktoś ma podobny problem.
  • Poziom 11  
    Ja w swoim LG też tak miałem. Wszedłem w menu serwisowe okazało się że opóźnienie dźwięku było ustawione na 80 ms . Przestawiłem na 0 ms i jest teraz dobrze.
  • Serwisant
    Niedawno instalowałem LCD Samsung LE40B650 i dokładnie u klienta była taka sama sytułacja,nawet dzwoniłem na infolinię Samsung Polska ale bardzo miła pani nie wiedziała co z tym zrobić,a było to bardzo denerwujące bo dzwięk był bardzo przesuniety wzgledem wyjść audio a głośnikami wewnętrznymi.
    Klient jak słuchał dzwięku przez wyjście audio to poprostu wciskał na pilocie Mute.

Może jest jakieś lekarstwo na to przesuniecie,mam osobiscie w domu LCD Samsung ale kilku letni i nie ma tego zjawiska ,to jest w tych nowszych modelach Samsung.

Może wejście w tryb serwisowy?
  • Poziom 21  
    Może należałoby szukać usterki w układzie procesora audio albo tak jak kolega wyżej wspomina
    pyramid1 napisał:
    Wszedłem w menu serwisowe okazało się że opóźnienie dźwięku było ustawione na 80 ms . Przestawiłem na 0 ms i jest teraz dobrze.
  • Poziom 9  
    To samo robi się w Samsungu. Aby zsynchronizować dźwięk głośników TV z zewnętrznym wzmacniaczem należy wejść w menu serwisowe i ustawić audio delay na zero (domyślnie 100).
  • Poziom 9  
    Pryk99 napisał:
    To samo robi się w Samsungu. Aby zsynchronizować dźwięk głośników TV z zewnętrznym wzmacniaczem należy wejść w menu serwisowe i ustawić audio delay na zero (domyślnie 100).

Mam ten sam problem w LE 40B652,możesz napisać jak wejść w te menu serwisowe.
    Z góry dzięki
  • Poziom 2  
    Service mode:
    [power off] - [INFO] - [MENU] - [MUTE] - [power on]
  • Poziom 1  
    nie polecam wchodzic w menu serwisowe. Kilka miesiecy temu wlasnie za porada forum wszedlem to tego menu i niestety telewizor szlag trafil. Na szczescie znajomy pracuje w sklepie w ktorym kupilem tv i wymienili mi na nowy. Od tego czasu trzymam sie zdaleka od menu serwisowego. (szczegolnie ze wszystko wychodzi w logu i nie uznaja potem gwarancji).
  • Poziom 14  
    nie zgodzę się żeby nie wchodzić w menu serwisowe.
    U mnie był dokładnie ten sam problem w samsungu i wejscie w menu serwisowe i wyłączenie opóźnienia zlikwidowało problem.
    Ważne jest to żeby nie grzebać nigdzie indziej.
    Opóźnienie wyłącza się w "advanced menu (wejscie przez wciśnięcie 0000) >> sound >> delay speaker
  • Poziom 10  
    A czy ktos wie czy też idzie to przesunięcie fonii przestawić w Samsungu UE46B7000 ? Jak wchodzw w menu serwisowe i uruchamiam "advanced" to i tak nie ma opcji "sound".
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 1  
    Witam
    Walczyłem ostatnio z tym samym problemem. TV Samsung LE 37B650 i roznica w dzwięku miedzy głośnikami wewnętrznymi i wyjściem audio out (sygnał z tego wyjcia jest "przed" obrazem). Rzeczywiście po wejściu do menu serwisowego i zmniejszeniu delay-a ze 100ms do 0ms problem zniknął. Okazało się jednak po chwili ze teraz i dzwięk z głośników wewnętrznych telewizora i z wyjścia audio out "wyprzedza" obraz. Moim zdanie rozwiązaniem tego problemu i u mnie to działa jest opóznienie dzwięku który wychodzi na wyjcie audio out. Tak więc zostawiłem 100ms na speaker delay out i ustawiłem takie same opóznienie na aux delay out, który znajduje się zaraz pod tym pierwszym.
  • Poziom 1  
    Witam
    A ja zapytam sie czy w menu serwisowym mozna zwiekszyc glosnosc na wyjsciu optycznym? Mam tv LE40C530 i kino HT C350. Ogladajac przez kino: filmy z usb, sluchajac mp3 lub radia fm, max glosnosc jest duzo wyższa niz max glosnosc dzwieku z wejscia cyfrowego (kabel optyczny z tv), co mnie troszke irytuje gdy ogaldam kanaly muzyczne i nie moge wykorzystac na maxa kina ktore i tak nie ma zbyt wielu dB ;)

PS. Pierwsze polaczenie tv z kinem bylo poprzez wyjscie sluchawkowe tv z wejsciem AUX kina, wtedy moglem ustawic glosnosc na tv i osobno pilotem dodatkowo zwiekszac glosnosc w kinie i wtedy bylo glosno. Po zakupie kabla optycznego kino z tv dziala w systemie Anynet i nie mozna ustawic glosnosci na wyjsciu optycznym telewizora, ustawia sie tylko glosnosc na kinie dowolnym pilotem.

Dzieki za ewentualna pomoc :)
  • Poziom 9  
    Powyższe niestety nie rozwiązują mojego problemu. Opóźnianie dźwięku nic nie da przy DTS, bo Samsung po prostu nie przepuszcza 5.1 dalej. Piszą o tym w instrukcji.
    Radzą puścić dts bezpośrednio z Bluray, czy DVD do wzmacniacza.
    Sek w tym, że obraz Samsunga jest po prostu opóźniony w stosunku do dźwięku odtwarzanego przez wzmacniacz. Tam ma wyżej opisywany i mój LE40c750
    Postawiony obok starszy LCD JVC zawsze pięknie nadążał.
    W Samsungu jest nawalone tyle niepotrzebnej elektroniki, że obraz jest opóxniony o klaśniecie, ruch reki, upadek przedmiotu z reki. To strasznie przeszkadza. Oczywiście sam ruch ust mówiącego nie zgadza sie ze słowami.

Jak więc opóźnić dźwięk cyfrowy pędzący do wzmacniacza?
    mam aż 3 źródła z dts. N-ke mogę sobie puścić przez Samsunga, bo nie nadają dts. Niestety dźwięk filmów odtwarzanych przez WD TV Live, czy DVD, nie przejdzie przez Samsunga i muszę go opóźnić (bądź zwrócić LCD do sklepu). Musze to zrobić na kilku źródłach i móc go regulować.
  • Poziom 15  
    Michigan, to może zamiast opóźniać dźwięk spróbuj przyspieszyć obraz - wyłączenie poprawiaczy obrazu powinno pomóc. W moim Samsungu (40C750) jest też coś takiego jak "Tryb gry" - nie jestem pewien bo nawet nie mam jak sprawdzić może to specjalny tryb który w mniejszym stopniu przetwarza obraz i dzieki temu pokazuje go bez znaczących opóźnień?
  • Poziom 9  
    A czy ktoś próbował rozwiązać ten problem na telewizorze Sharp? Ja mam taki sam problem i nie wiem jak to ugryźć, model tv LC40LX810E