Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira 1.8 125 km wskaźnik paliwa powietrze w baku

prayboy 05 Oct 2009 09:50 7150 5
 • #1
  prayboy
  Level 10  
  Witam.
  W moim samochodzie gdy zatankuje do pełna, z pewnym momencie wskaźnik paliwa zaczyna opadać szybko w dół. Aż do rezerwy. Kiedy otworzę bak, słychać bardzo długo i intensywnie syczenie powietrza. Potem przekręcam kluczyk i wskaźnik wraca na swoje prawdizwe miejsce (czyli wyżej, tam gdzie być powinien). Ale za paręset kilometrów (na tym samym tankowaniu) problem wraca. Znowu opada, syczenie i ok.
  Denerwujące... jakieś pomysły? To było kiedyś służbowe auto, może ktoś kiedyś zapowietrzył zbiornik?
 • #2
  karola44-81
  Level 27  
  Prawdopodobnie robi ci sie podcisnienie w zbiorniku. Czy silnik pracuje poprawnie w tym czasie? Nie daje oznak braku paliwa?
 • #3
  xhumungus
  Level 16  
  Pewnie masz na zbiorniku paliwa uszkodzony lub zatkany specjalny zaworek, ktory utrzymuje odpowiednie ciśnienie w zbiorniku i to on odpowiada za te wariacje wskaznika paliwa.
 • #4
  hackermen
  Level 12  
  Może odpowietrzenie zatkane? Można ściągnąć wężyk i dmuchnąć kompresorem
 • #5
  prayboy
  Level 10  
  Silnik pracuje normalnie. Wszystko jest równiuteńko, wygląda na to że to tylko jakieś oszukiwanie wskażnika, tylko to syczenie długotrwałe jest dziwne. Przecież nie będę jeździł z odkręconym kurkiem :-)
  Wolałbym podjechać z tym do warsztatu, bo raczej się nie znam na tym, chodzi mi o to co im podpowiedzieć ewentualnie...

  Dodano po 3 [minuty]:

  a, jeszcze przy wlewie paliwa mam taki jakiś plastykowy dzyndzelek/rurkę przyczepione czy inne ustrojstwo, może to do czegoś służy?
 • #6
  r11r
  Level 10  
  To służy do przełączania blokady tylnych drzwi,żeby dziecko nie mogło ich otworzyć od środka.(taki czerwony plastikowy element w drzwiach poniżej zamka)