Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za elementy? Czy to są kondensatory?

05 Paź 2009 09:58 1157 7
 • Poziom 21  
  Witam , dostałem ze szkoły 2 pudełka a w nich:
  Co to za elementy? Czy to są kondensatory? Co to za elementy? Czy to są kondensatory? Co to za elementy? Czy to są kondensatory? Co to za elementy? Czy to są kondensatory?
  sory za jakośc zdjęc i ostatnie :
  Co to za elementy? Czy to są kondensatory?
  To ostatnie to podobno jakieś "neonówki" z tym że każda innych rozmiarów , chciałbym je jakoś "bezpiecznie" podłączyc do prądu 230 V , co powinienem zrobic , podłączałem je do swojego zasilacza stabilizowanego ,20 V dałem czyli max i żadna nie zaświeciła , czy one potrzebują większego napięcia żeby zaświeciły, miałem także dwie neonówki z czajnika które świecą pod 230 z sieci.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 29  
  Do sieci musisz podłaczyc opornik
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 12  
  W pierwszym pudełku są rezystory (na pudełku tak jest napisane).
 • Admin Sprzętu Medycznego
  Pierwsze pudełko ma opis rezystory, jednak jeśli druga fotka to, to samo pudełko ino otwarte , w środku raczej są kondensatory. Drugie pudełko z opisu raczej nic nie wynika, a ten element pod spodem ma 3 czy 4 nóżki?
  Ostatnie to neonówki. Należy je podłączyć przez rezystor o dość dużej wartości, ewentualnie w szereg z kondensatorem np. 220 nF/ 400V. Powinna działać w już w granicach 100V
 • Poziom 29  
  Neonówki są na napięcie sieciowe. Muszą być włączane z połączonym szeregowo rezystorem o dużej rezystancji, np. 270 kΩ. W pierwszym pudełku, tak, jak pisał Kolega wyżej są rezystory. Jednak ze względu na kiepską ostrość zdjęć nie mogę odczytać ich wartości. W drugim pudełku są elementy na pewno impulsowe (tyle odczytałem z napisu na pudełku). Być może kondensatory, ale podobnie, jak wyżej ze względu na ostrość nie jestem pewien. Może staranniejsze zdjęcie, choćby samych napisów?
 • Poziom 25  
  Rezystory z pierwszego pudełka na 99,9% mają oporność 0,22 ohm, tolerancja 2%.

  Ta mała czerwona kosteczka widoczna na zdjęciu nr 4 z pudełka na zdjęciu 3 licząc od góry to miniaturowy transformatorek impulsowy o symbolu ГХ 4720-040 produkcji firmy EKRAN [Экран].

  Informacja [raczej tylko handlowa] na temat tych transformatorów dostępna jest pod tym linkiem:
  ГХ 4720-040
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Opis na tych małych kosteczkach z 3 i 4 zdjęcia mają 6 odnóży na górze napisane ujest 132 i odwrotnie do tego 645 na jednym boku jest 4 w kwadraciku na drugim boku jest 044 i niżej pod tym 1183 i na trzecim boku jest w kwadracie napisane Л-3.