Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz uniwersalny zamiast baterii R20 1.5V

MateuszWejman 05 Oct 2009 11:20 8424 9
 • #1
  MateuszWejman
  Level 11  
  Witam,

  potrzebuję zamienić zasilanie piecyka gazowego do ogrzewania wody (senseo) z 1 baterii r20 na zasilacz, ponieważ bateria szybko się rozładowuje i na następny dzieńtrzeba czekać 5 minut ąz iskra zapali ogrzewanie przepływomierza. Czy mogę zamienić takąbaterię za zasilacz uniwersalny 1000mA? R20 ma 13 A i nie jestem pewien czy to wystarczy.

  Pozdr
 • #2
  Pablo1964
  Moderator
  Zastosowanie baterii alkalicznej powinno rozwiązać problem.
 • #3
  plasterek
  Level 11  
  witaj, zasilacz to raczej kiepski pomysł.Piecyk został zaprojektowany do pracy z baterią i pewnie nie bez powodu(zasilacz może stanowić zagrożenie gdy zostanie zalany wodą np. w łazience).Bateria j/w powinna być alkaiczna i choć wymiana jej co czas jakis jest upierdliwa to jednak czas zużycia,który sugerujesz wskazuje na zbyt duży pobór energii przez urzadzenie (piec).Może tam poszukaj przyczyny. I jeszcze jedno,czy długi proces zapalania palnika głównego nie ma związku z np. żle ustawionym iskrownikiem? Powodzenia
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  akwedukt
  Level 24  
  Nie wystarczy , przy napięciu 1,40V każda terma kiepsko zapala.
 • #6
  MateuszWejman
  Level 11  
  plasterek wrote:
  witaj, zasilacz to raczej kiepski pomysł.Piecyk został zaprojektowany do pracy z baterią i pewnie nie bez powodu(zasilacz może stanowić zagrożenie gdy zostanie zalany wodą np. w łazience).


  Witam,

  nie zalezy mi na bezpieczenstwie, dlatego wole zasilacz niz zabawe w wymiane baterii. Piec zapala od razu na nowej baterii, po godzinie uzywania czas sie wydluza. Z bateria alkaiczna jest podobnie tylko co 5 dni... wkurzajace to jest, bo czasem nie kupi sie baterii, bo np. wypadnie z glowy. Problem dotyczy mieszkania w ktorym mieszkaja 4 dorosle osoby. Czy taki zasilacz uniwersalny zalatwi sprawe (1,5V)? 1000ma
 • #7
  brofran
  Level 39  
  MateuszWejman wrote:
  Czy taki zasilacz uniwersalny zalatwi sprawe (1,5V)? 1000ma

  Powinien być ok , a gdyby wydajnosć pradowa była ciut za mala to dołacz na wyjscie kondensator > 2000 mikrofaradów.Ale koniecznie musi być to zasilacz transformatorowy !!
 • #8
  MateuszWejman
  Level 11  
  Wydajność prądowa baterii R20 wynosi 13A? Czyli przy jednym Amperze zasilacza może być podobny efekt, jak do wyczerpanej baterii? Właściwie, to nie wiem jak to jest z tym zasilaczem, czy przy 1.5V będzie akurat 1A.
 • #9
  brofran
  Level 39  
  Nie słyszalem aby z R20 dało sie tyle wyciągnać . Zresztą zapalarka pracuje impulsowo , zatem z mniejszego zasilacza i dołaczonego kondensatora sporo prądu też będzie.
 • #10
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Zasilacz niestety nie, ale kasę wydaną na baterie możesz zamienić na nową termę.
  Dziwny jesteś z tak lekkim traktowaniem bezpieczeństwa, skoro kontrolujesz bezpieczeństwo na drodze :(