Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1994r Podświetlenie pokręteł

05 Paź 2009 12:36 5670 9
  • Poziom 10  
    Mam problem z lokalizacja uszkodzenia w podświetleniu pokręteł od nawiewu,temperatury,wyłącznika oświetlenia,podgrzewania tylnej szyby.Po załączenu stacyjki wszystko jest podświetlone pomimo że wyłącznik świateł jest wyłączony.Pomimo odłączenia radia i wszystkich złączek dostaje plusa na poświetlenie tych żaróweczek.Plus znika po wyjęciu bezpiecznika nr.17.Proszę o pomoc bo brak mi pomysłów gdzie może byc jakies zwarcie.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    A próbowałeś jadąc w nocy użyć tych pokręteł bez podświetlenia? :) Konstruktorzy dali Ci możliwość wyłączania wszystkich innych świateł poza tymi które wypadałoby aby były zawsze widoczne.
  • Poziom 10  
    Nie o to chodzi.podświetlenie pokręteł powinno być wyłączone jeśli światła sa wyłączone.Dlaczego świeci podgrzewanie tylknej szyby gdy jest faktycznie wyłączone.:D
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    jurek 1 napisał:
    Nie o to chodzi.podświetlenie pokręteł powinno być wyłączone jeśli światła sa wyłączone.Dlaczego świeci podgrzewanie tylknej szyby gdy jest faktycznie wyłączone.:D

Bo podświetlanie jest po zapłonie a nie z pozycyjnych.P
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jakoś nie widziałem auta w którym nie podświetlałyby się najpotrzebniejsze pokrętła/przyciski podczas jazdy i to nawet w dzień bo przecież zawsze możesz wjechać do tunelu, no chyba że są popalone żaróweczki :)

Tak ma być i nie kombinuj, chyba że chcesz usilnie popsuć elektrykę swojego autka....
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Po prostu Twoje auto ma zasilanie na te Twoje podświetlenie z zapłonu a jak odetniesz mu to zasilanie to gaśnie czyli przez wyciągnięcie bezpiecznika :), to nie jest zwarcie a raczej nie powinno być a jeżeli denerwuje Cię to ,że podświetlenie jest to sprawdź czy nie ma tam takiego pokrętła do ściemniania podświetlenia powinno być i to z lewej strony.
  • Poziom 10  
    Jeśli tak to dlaczego świeci kontrolka ogrzewania tylnej szyby,czy ona też wchodzi w skład poświetlania?
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    jurek 1 napisał:
    Jeśli tak to dlaczego świeci kontrolka ogrzewania tylnej szyby,czy ona też wchodzi w skład poświetlania?

Też, jak włączasz szybę to wyciągając pokrętło odsłaniasz żarówkę powodując jej mocniejsze świecenie.P
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Cytat:
    Też, jak włączasz szybę to wyciągając pokrętło odsłaniasz żarówkę powodując jej mocniejsze świecenie.P

Dokladnie tak jest...

Gorzej by bylo jakby w ogole nie dzialalo.Wiec powinienes sie cieszyc.
  • Poziom 10  
    Dziękuje wszystkim za informację i jest tak jak pisaliście ale nie byłem tego pewien bo wprowadzono mnie w błąd.Znajomi niby sprawdzali w takim samym Oplu i podobno im nie świeciły te podświetlenia ale okazało się że jak sam sprawdziłem to one świeciły.Dlatego nie wiedziałem jak jest faktycznie.