Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook Vobis Digital MC 74015G system wolno działa

05 Paź 2009 12:43 2181 8
  • Poziom 9  
    Witam. Mam mega problem który dla Was może byc light. Wchodzac w menager urzadzeń wyswietla sie Other devices ---- Mass Storage Controller. Format nic nie dal:( Dodam ze laptop chodzi teraz z opóźnieniem i ladowanie windowsa trwa kilka minut. Wszystko dziala z opoznieniem i przerywaniem nawet net. Jakby tego bylo malo po podlaczeniu sie do neta w prawym rogu gdzie jest systemowy zegarek pokazuje predkosc 48.0Mb/s a wczesniej bylo 100Mb/s. Bardzo mnie irytuje cala ta sytuacja. Moze podam teraz parametry:

Typ procesora Mobile Intel Pentium M 740J
    CPUID: nazwa procesora Intel(R) Pentium(R) M processor 1.73GHz
    Częstotliwość taktowania procesora 797.98 MHz (oryginalny: 1733 MHz)
    Nazwa płyty głównej E2V
    DMI: numer wersji BIOS'u R01-A2Wa
    Typ BIOS'u Phoenix
    Nie mam pojęcia co jeszcze mógłym podać. Wszysto spisałem dzieki programowi Everest home edition. Bardzo prosze o pomoc w mojej sprawie

Popraw pisownię.
    marek216
  • Poziom 19  
    Rozumiem, że jest to laptop - może napiszesz jego dane - producent, model.
  • Poziom 9  
    Tak to laptop. Kupiłem go 4 lata temu w sklepie Vibos i taka etykiete ma na obudowie

Dodano po 2 [minuty]:

sorki mialo bys siec sklepow Vobis:)
  • Poziom 19  
    Pod spodem powinna być tabliczka na której jest napisane co to za sprzęt, bez tego raczej nikt Ci konkretnej odpowiedzi nie udzieli. Wygląda to na brak sterownika do " Mass Storage Controller".
  • Poziom 9  
    Notebook Vobis Digital MC 74015G
  • Poziom 19  
    Przeczytaj ten POST i podaj na forum odpowiedz na pytanie postawione przez mat_ed.
  • Poziom 9  
    przeczytałem ten post i zrobiłem tak jak mówił mat_ed u mnie jest:

PCI\VEN_104C&DEV_8033&SUBSYS_300717C0&REV_00\4&31177083
  • Poziom 9  
    Próbowałem ściągnąćale gdy tylko próbuje wczytać stronę z tym linkiem który podał mi kolega to wyświetla się
    [b]404 - File or directory not found.
    The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam że nie działa mi czytnik kart oraz USB:(
  • Poziom 19  
    Spróbuj zainstalować Link. W między czasie możesz jeszcze sprawdzić czy dysk twardy pracuje Ci w trybie DMA. Dane znajdziesz w menedżerze urządzeń.

Notebook Vobis Digital MC 74015G system wolno działa

Możesz też dla pewności sprawdzić dysk twardy programem Victoria wg. opisu migol21'a z z linka. Czy w menedżerze urządzeń masz jeszcze jakieś sterowniki zaznaczone pytajnikiem na żółto.