Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Farba blokująca sygnał radiowy Wi-Fi

pseven 05 Paź 2009 14:25 4396 7
 • Farba blokująca sygnał radiowy Wi-Fi
  Naukowcom udało się spreparować formułę farby, za pomocą której można skutecznie zablokować przedostawanie się sygnału radiowego sieci Wi-Fi.

  Oznacza to, że instytucje dla których liczy się bezpieczeństwo danych, a korzystają z rozwiązań bezprzewodowych teraz będą mogły zabezpieczyć się przed sąsiadami malując ściany specjalną farbą.

  Farba zawiera tlenki aluminium i żelaza, które rezonują wraz z sygnałem radiowym blokując możliwość jego podsłuchania na zewnątrz chronionego pomieszczenia.

  Rozwiązanie działa na dwie strony – blokuje fale radiowe z określonego zakresu przed wydostaniem się z pomieszczania jak i odwrotnie – blokuje sygnały radiowe z zewnątrz.

  Taka farba nie jest nowością, jednakże jak twierdzą twórcy, ich formuła jest pierwszą, która potrafi skutecznie działać w zakresie częstotliwości obejmującym sygnały Wi-Fi a nawet absorbować sygnały o częstotliwości do 100 Ghz. Kolejnym celem dla naukowców jest stworzenie formuły pozwalającej na „pracę” w zakresie do 200 Ghz oraz implementację technologii w formię ubrania ochronnego. Farba ma znaleźć także zastosowanie w kinach, blokując sygnał telefonów komórkowych.

  Technologia z pewnością pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa danych, jednakże czy remont i malowanie całego budynku jest bardziej opłacalne od zwiększenia poziomu zabezpieczeń sieci lub przejścia na przewodową sieć Ethernet? Czy da się skutecznie zabezpieczyć sieć Wi-Fi?

  Źródło:
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8279549.stm

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  pseven napisał 8668 postów o ocenie 1756, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  tazman17
  Poziom 15  
  Wszystko ma swoje wady i zalety jak ktoś chce czuć się biezpieczny to niech nie korzysta z interenetu wogóle :)
 • #3
  Kysiu
  Poziom 12  
  Okna też trzeba pomalować... ;)
 • #4
  tazman17
  Poziom 15  
  Kysiu napisał:
  Okna też trzeba pomalować... ;)


  Okna konieczne:)
 • #5
  teko
  Poziom 14  
  pewnie też wpływa na jakość sygnału wewnątrz...
 • #6
  zieluś
  Poziom 18  
  Nie jak by pomalować elewacje tym to może, bo zapewne spadł by sygnał lecz jeżeli sąsiad mieszkający 5 m dalej weźmie yage to nie wiem czy by to powstrzymało bo chyba lepsza by była ołowiana blacha. Z resztą nie ma tu konkretów bo już to częstotliwość o ile nie mylę się, a moc wykazywana jest w dB.
 • #7
  mobor
  Poziom 22  
  Ja włąśnie wróciłem do kabli
  W powietrzu fruwa mi 19 obcych sieci - co 20 minut router mi się wywalał. Szał można było dostać.
  Ale routerka nie wyłaczyłem- a niech uprzykrza innym życie :D