Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Farba blokująca sygnał radiowy Wi-Fi

pseven 05 Paź 2009 14:25 4396 7
  • Farba blokująca sygnał radiowy Wi-Fi
    Naukowcom udało się spreparować formułę farby, za pomocą której można skutecznie zablokować przedostawanie się sygnału radiowego sieci Wi-Fi.

Oznacza to, że instytucje dla których liczy się bezpieczeństwo danych, a korzystają z rozwiązań bezprzewodowych teraz będą mogły zabezpieczyć się przed sąsiadami malując ściany specjalną farbą.

Farba zawiera tlenki aluminium i żelaza, które rezonują wraz z sygnałem radiowym blokując możliwość jego podsłuchania na zewnątrz chronionego pomieszczenia.

Rozwiązanie działa na dwie strony – blokuje fale radiowe z określonego zakresu przed wydostaniem się z pomieszczania jak i odwrotnie – blokuje sygnały radiowe z zewnątrz.

Taka farba nie jest nowością, jednakże jak twierdzą twórcy, ich formuła jest pierwszą, która potrafi skutecznie działać w zakresie częstotliwości obejmującym sygnały Wi-Fi a nawet absorbować sygnały o częstotliwości do 100 Ghz. Kolejnym celem dla naukowców jest stworzenie formuły pozwalającej na „pracę” w zakresie do 200 Ghz oraz implementację technologii w formię ubrania ochronnego. Farba ma znaleźć także zastosowanie w kinach, blokując sygnał telefonów komórkowych.

Technologia z pewnością pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa danych, jednakże czy remont i malowanie całego budynku jest bardziej opłacalne od zwiększenia poziomu zabezpieczeń sieci lub przejścia na przewodową sieć Ethernet? Czy da się skutecznie zabezpieczyć sieć Wi-Fi?

Źródło:
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8279549.stm

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
    pseven napisał 8668 postów o ocenie 1756, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    tazman17
    Poziom 15  
    Wszystko ma swoje wady i zalety jak ktoś chce czuć się biezpieczny to niech nie korzysta z interenetu wogóle :)
    Kysiu
    Poziom 12  
    Okna też trzeba pomalować... ;)
    tazman17
    Poziom 15  
    Kysiu napisał:
    Okna też trzeba pomalować... ;)

Okna konieczne:)
    teko
    Poziom 14  
    pewnie też wpływa na jakość sygnału wewnątrz...
    zieluś
    Poziom 18  
    Nie jak by pomalować elewacje tym to może, bo zapewne spadł by sygnał lecz jeżeli sąsiad mieszkający 5 m dalej weźmie yage to nie wiem czy by to powstrzymało bo chyba lepsza by była ołowiana blacha. Z resztą nie ma tu konkretów bo już to częstotliwość o ile nie mylę się, a moc wykazywana jest w dB.
    mobor
    Poziom 22  
    Ja włąśnie wróciłem do kabli
    W powietrzu fruwa mi 19 obcych sieci - co 20 minut router mi się wywalał. Szał można było dostać.
    Ale routerka nie wyłaczyłem- a niech uprzykrza innym życie :D