Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PCP5514B623 - nie wiruje

billy_ 05 Paź 2009 14:32 4710 3
  • #1 05 Paź 2009 14:32
    billy_
    Poziom 10  

Posiadam pralkę Amica Comfort 1200, jej oznaczenie typu to PCP5514B623 (z dużym niebieskim wyświetlaczem). Problem jest z wirowaniem.

Wszystkie elementy prania napuszczanie wody, obracanie bębnem w lewo i w prawo wypuszczanie wody, wszystko działa ok. Jednak gdy dochodzi do wirowania pralka układa pranie próbuję wirować i na nowo układa i próbuje wirować. Pod hasłem "próbuje" mam na myśli, że obroty wirowania wzrastają (ok. 100obr./min), ale nie wiele.

Sprawdzałem wirowanie na pustym bębnie i wszystko jest ok., a wiruje jak należy.

Czasami (1x na 20 albo jeszcze mniej ) uda jej się wy wirować pranie normalnie - z pełnymi obrotami, ale na to nie ma reguły. Nie ma też znaczenia ile tego prania jest, czasami wy wiruje jak jest mało a czasami jak jest dużo, czasami jak jest jedna rzecz, a czasami jak jest dużo rzeczy.

Jednak generalnie nie chce wirować, nie wyświetla żadnych błędów (pralka ma 3 lata). Pralkę jest wypoziomowana pompa wypompowująca wodę jest sprawna słychać ją wyraźnie podczas programu "wirowanie".

Proszę o pomoc, ale osoby, które spotkały się z tym problemem i go rozwiązały. Nie interesują mnie odpowiedzi typu: " Sprawdź filtr" lub "sprawdź hydrostat"

0 3
  • #2 05 Paź 2009 17:08
    skryn
    Admin grupy AGD

billy_ napisał:
    Proszę o pomoc ale osoby, które spotkały się z tym problemem i go rozwiązały.
    Nie interesują mnie odpowiedzi typu: " Sprawdź filtr" lub "sprawdź hydrostat"

Krótko, zwięźle i na temat: silnik do wymiany.

1
  • #3 07 Paź 2009 17:07
    Parysektom
    Poziom 11  

Witam!
    Mam taki sam problem jak wyżej, ale jak pralkę włączę w trybie serwisowym to pralka wiruje. Więc czy i tak może być uszkodzony silnik? Bardzo proszę o pomoc.

1
  • #4 07 Paź 2009 21:27
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.

Może mieć upływność uzwojenie stojana lub wirnika. Przy większej wilgotności powietrza być może tak działa elektronika. Ja bym wysuszył stojan i polakierował (na ciepło) jego uzwojenia. Wirnik też polakierować dla pewności. Chyba, że będzie tak jak pisze - skryn.

0