Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon A520 - nie działa na Ni-MH,rozładowuje baterie raz-dwa

05 Paź 2009 15:47 4574 6
  • Poziom 10  
    Witajcie, zmusił mnie do skorzystania z Waszej pomocy następujący przypadek:
    Po całkowitym uszkodzeniu mojego starego A520 postanowiłem kupić używany na allegro, kupiłem z opisem 100% sprawny i wszystko byłoby OK, gdyby nie dziwna sytuacja:
    O ile jestem w stanie zrozumieć, że na bateriach 600mAh Ni-Cd robi 5-10 zdjęć i "wymień baterie" (mogę kupić inne Ni-Cd o większej pojemności i sprawdzić, tylko czy nie szkoda kasy na to jak mam pełno nie takich tanich znowu Ni-MH), to nie rozumiem, dlaczego gdy korzystam z Ni-MH aku o wiekszej pojemności (Duracell 2000, Panasonic 1600, no name 3600 mAh) działa tylko tryb oglądania zdjęć? Gdy próbuję włączyć opcję robienia fotek, wysuwa się obiektyw i aparat się wyłącza nie pokazując żadnego błędu ani żadnej informacji typy "wymień baterie". Baterie są na 100% OK, używałem je w poprzednim A520 i innych urządzeniach, próbowałem 4 różne komplety - na każdych to samo.
    Czyżby coś sknocone, że aparat ma kolosalny pobór mocy? Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Aparat moge oddać bez problemu tylko chodzi o czas, bo zanim oddam ten i kupię następny to minie znowu tydzień...
    Zwracam się zatem o pomoc czy jestem sam w stanie tu zaradzić czy jednak w grę wchodzi tylko wymiana sprzętu?
    Pozdrawiam
    MKF
  • Poziom 17  
    Witam.
    Był podobny przypadek z HP:

Link

Wychodzi na to, że wymiana baterii nie zadziała.
  • Poziom 10  
    Hmmmm nie uśmiecha mi się próba grzebania lutownicą, spróbuję jeszcze inne baterie Ni-CD jeśli to nie pójdzie - oddam aparat i zapodam nowy, w końcu od tego jest gwarancja - nawet na allegro ;)
    Chyba, że ktoś jeszcze ma jakiś patent...
  • Poziom 9  
    a działa Ci wyświetlanie daty na zdjęciach??

Jeśli nie, to masz ten sam problem co ja.
    Oddałem jakiś czas temu aparat do naprawy gwarancyjnej. Wszystko było fajnie tylko od tego czasu nie pokazywało mi funkcji "data/czas". Okazało się dopiero dzisiaj (nie wiem czemu wcześniej do niego nie zaglądałem), że jakiś IDIOTA w serwisie EURO RTV-AGD założył odwrotnie baterię podtrzymującą RTC. To powodowało że aparat rozładowywał baterie po paru zdjęciach, zapisywał wolno zdjęcia na kartę pamięci, itp.
    Teraz muszę kupić taką bateryjkę CR1220, bo jest kompletnie rozładowana, co mnie nie dziwi.
  • Poziom 10  
    Hej
    Jak rozwiązałem swój problem w inny sposób - oddałem aparat i wygrałem w licytacji inny hehe nie miałem czasu pieścić się z tym.
    Jak można w serwisie odwrotnie założyć baterię??? Masakra!
    Niestety nie pamiętam, czy funkcja data/czas działała, nie zwracałem na to uwagi. Jedno jest pewne - szybkie rozładowywanie baterii dodatkowo zniszczyło mi kilka par akumulatorków wartych połowę tego co aparat. Szkoda, co poradzę, ale może ten wątek pomoże komuś kiedyś - w końcu po to są fora :)
    Dzięki dejot10 za odzew, przyda się na przyszłość - choć mam nadzieję, że już mi się to nie przydarzy :P
  • Poziom 17  
    Witam
    Trochę stary temat ale teraz ja mam problem z tym aparatem.
    Mam pytanie do kolegi dejot10 piszesz że wymieniałeś bateryjkę podtrzymującą. U mnie prawdopodobnie już padła bo za każdym razem po włączeniu domaga się ustawienia daty i czasu, no i też szybko akumulatorki padają.
    Moje pytanie gdzie znajduje się ta bateryjka i jak się zabrać do jej wymiany ?