Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Parametry TS - Magnat Shockwave 1200

Skipior 05 Oct 2009 17:42 1805 3
    Skipior
    Level 20  
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc osoby, które mogą znać parametry tego głośniczka...

Nie oczekuję parametrów wyssanych z palca, tylko zdjęcie lub skan karty od producenta.

Kupiłem sobie dwa takie głośniczki, ale sprzedawca nie posiadał do nich żadnej karty informacyjnej...

Mam garść parametrów, ale pewnie wyssanych z palca. Piszcie co wiecie to sobie porównam.

Oczywiście koledzy pomińmy parametry takie jak średnica, moc, czy impedancja ;);)

Pozdrawiam!

Jeżeli uda mi się dostać te parametry to pochwalę się owocem swojej pracy :)

Planuję zrobić BP4TH jeżeli parametry głośnika się sprawdzą.
    Lukas3317
    Level 22  
    Miałem kiedyś ten głośnik i miałem do niego parametry Jak znajdę to dam znać
    Swoją drogą ten głośnik nie jest taki zły. Czy kupiłeś je po 88zł hehe.

Qts: 0,31
    Vas: 160L
    Fs: 27Hz
    Qms: 3,50
    Qes: 0,34
    SPL 94db
    RMS 300W

Teraz czekam na owoce twojej pracy
    Skipior
    Level 20  
    Tak, po 88,88 zł, z przesyłką 105zł/szt. dokładnie heh :)

Mam garść parametrów, Twoje pasują do 1. grupy.

Podzieliłem je sobie tak 1. grupa trochę zawyżona, 2. grupa dość możliwa.

Uważam, że ten głośniczek nie produkuje 94dB, chyba, że nie ma tu dokładnie określonej normy pomiaru efektywności...

Nie mam 100% pewności, więc chyba pozostanie mi zwykła paczka BR... :(

Szkoda, bo lubię się trudzić... Więc jedyne co to zbudować paczkę maksymalnie dopasowaną do bagażnika, aby były schodki, heh :)

Swojego czasu poświęciłem kilka dni na projekt pod Kenwooda KFC-W112S... Ehh... BP4TH... Cudo :) Połączenie niskiego zejścia ( BR ) i dynamiki ( zamknięta ), dodatkowo przetwarzał dużo niższego basu niż zwykły BR, a dynamiką nie odstępował wiele zamkniętej paczce... 36L @ 55Hz i 36L. Może dziwić taka sama pojemność komór, ale efekt był baaaardzo dobry.

Chciałem również na shockwave coś podobnego stworzyć, ale widzę, że parametry pozwolą tylko na BP6TH. Wiele przeciwko nie mam, ale dynamika dalej od zamkniętej, bliżej ciągnącemu się, mulącemu bassikowi.

Pozostaje dobry BR. Odpowiednia pojemność i sporej powierzchni tunel BR.
    Tunel jak tunel, ale tunel tunelowi nie równy. Znajoma mi osoba z pewnej firmy nagłośnieniowej zdradziła mi kiedyś wynik pomiaru obudowy z innymi tunelami. Strojenie to samo, tunel 1. około 120cm2, tunel 2. około 180cm2. Różnica była w pomiarze dość spora. Na ucho? Przede wszystkim wyeliminowany świst i dla wprawionego ucha może lepsze zejście przy zachowaniu takiej samej dynamiki. Jednak papier to papier, a większość ludzi takiej różnicy nie usłyszy.

No nic, trochę boję się BP6TH, ale biorąc pod uwagę moją firmę i dostatek surowca pokuszę się o kilka paczek sześcianów o danych parametrach. Która się sprawdzi zostanie przetworzona w trapez i wpakowana do auta - jedyne sensowne rozwiązanie z niepewnymi parametrami TS. Do porównania pójdzie BR i BP6TH.

Może uda mi się ubłagać DR_AUSA o pomiar? Nie mam daleko, he he :) Jedyna moim zdaniem godna polecenia osoba w tak poważnych sprawach w okręgu ;)
    Lukas3317
    Level 22  
    te parametry co ci podałem są spisane z kartonu od tego głośnika, czyli takie jak podaje producent. Ja miałem ten głośnik w obudowie 50l netto i br 12cm średnicy długości coś około 40-50cm