Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o identyfikację typu, kodu silnika Audi 80

05 Paź 2009 18:06 9117 17
  • Poziom 16  
    witam :)
    czy ktos wie co to za silnik dokladnie bo potrzebne mi bedzie znalezienie schematow do niego... jest to chyba 1.8 ke-jetronic, mono-tronic czy cos innego ?

Prośba o identyfikację typu, kodu silnika Audi 80Prośba o identyfikację typu, kodu silnika Audi 80

Moderowany przez Michu10:

Tytuł poprawiłem, regulamin pkt 11

• Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    to jest 8v i 2.0 lub 1.8 ?
  • Poziom 11  
    Witam, pod świecami na bloku silnika będziesz miał numer silnika, pierwsze 3 bądź dwie litery oznaczaja kod sinika, po tym kodzie już nie będziesz miał problemu dokładnie dojść do typu silnika, moim zdaniem 1.8 lub 2.0, na bank 8V Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    jest to albo 2.0 o oznaczeniu 3A albo 1.8 ... bym obstawiał bardziej na 1.8

tak jak podał TEREFERE10 sprawdź na bloku i na bank 8V albo w dowodzie i podaj ile ma kW

nie będzie to ani ABT ani ABK

Dodano po 1 [minuty]:

kolego technics6 to co podałeś na linie to foto ABK

ABT ma okrąły filtr na wierzchu
  • Poziom 16  
    szukajac na allegro bo fotkach doszedlem ze jest to 1.8 90km :) na bloku nie moglem znalezc tych napisow skrobalem szczotka druciana i nie ma tego :( zaraz poszukam schematow elektrycznych do tego cuda....
  • Poziom 11  
    Napisz mi numer Vin na PW jeśli nie był zmieniony silnik jestem w stanie sprawdzic oznacznie silnika :)
  • Poziom 13  
    jeśli 1.8 to 113 KM
    ten silnik jest na wielopunkcie
  • Poziom 16  
    Na bloku pod króćcem wodnym głowicy jest stopka i nr. Początek to typ.
    Lub w bagazniku powinna byc nalepka z nr. silnika,kodami wyposazenia i nr.lakieru.
  • Poziom 1  
    dla mnie jest to 2.0 3A lub jak kto woli AKL
  • Poziom 13  
    pod pompą wodną na bloku jest napis sporą trzcionką 18 lub 20 sprawdź
  • Poziom 16  
    juz wiem to jest 1.8 JN :) prawdopodobnie na ke-jetronicu.. teraz przydaly by sie czytelne schematy do wtrysku rozruchowego bo ten cos nie dziala a wychodza z niego 3 kable i jeden plus chyba idze do czujnika temperatury a dwa pozostale minusy gdzie gina w kablach i na nich tego minusa brakuje :(
  • Moderator Samochody
    Zgadza się to JN, układ wtrysku to KE-Jetronic 2.1 Schematów niestety nie mam ale co do samego wtrysku rozruchowego to zajrzyj tu: http://www.capri.pl/garage/kjetronic-2.8i
    Mogę jeszcze jedynie stwierdzić po tym co widać na zdjęciu że to rocznik 86-87.