Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sterownika elster komfort +

05 Paź 2009 20:11 2595 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam problem z podłaczeniem sterownika c.o. elster komfort +, a mianowicie:
    po podłączeniu sterownika do zasilania napięcie przede wszystkim pojawiło się na rurach i grzejnikach c.o., pojawia się także na przewodach, na których moim zdaniem nie powinno się pojawiać czyli na przewodzie zielono-żółtym. Przewody przeznaczone do sterowania pompą c.o. - napięcie jest jednocześnie na przewodzie zielono-żółtym i przewodzie brązowym. Przewody przeznaczone do sterowania dmuchawą - napięcie jest jednocześnie na przewodzie zielono-żółtym i niebieskim.
    Wiadomo, że przewód niebieski należy podłączać do zacisku oznaczonego literą N, przewód brązowy do L natomiast zielono-żółty do uziemienia (chyba dobrze myslę).
    Proszę o pomoc.
    maxreif
  • Sklep HeluKabel
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Odłączaj po kolei wszystkie urządzenia i będziesz wiedział co Ci paskudzi. Prawda jest taka, że przy sprawnej instalacji elektrycznej powinno zadziałać zabezpieczenie. Masz prawdopodobnie nieuziemiony przewód ochronny, zmostkowany z przewodem zerowym /PEN/ A przewód zerowy gdzieś ma słaby styk.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Witam i dzięki za szybką odpowiedź
    Jeśli chodzi o odłączanie poszczególnych urzązdeń to już to zrobiłem. Jeżeli włączę sam sterownik to na wyjściach na poszczególne urządzenia pojawia się taka sytuacja jaka opisałem w pierwszym poście. Co do zabezpieczenia to nie mam. W każdym gniazdku jest tylko dwa przewody (instalacja jest starego typu ale jest w 100% sprawna).
    I co z tym dalej robić?
  • Poziom 10  
    Kolego, tyle to wiem bez pisania i podpowiedzi na forum.

• Moderator na urlopie...
    Skoro wiesz, to zajmij się zarabianiem pieniędzy, a temat załatwi elektryk. Tak, dla Twojego bezpieczeństwa.
  • Poziom 10  
    Kolego, czy potrafisz dawać tylko oczywistą dla piszącego podpowiedź???

• Moderator na urlopie...
    Mając na uwadze Twoje zdrowie i bezpieczeństwo i to, że nie posiadasz podstawowej wiedzy na ten temat, więc daję Ci
    maxreif napisał:
    ... oczywistą ... podpowiedź

POPROŚ O POMOC WYKWALIFIKOWANEGO ELEKTRYKA