Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podział Internetu z UPC i udostępnienie dostępu przez WiFi

Enzik 06 Oct 2009 15:40 2520 4
    Enzik
    Level 9  
    Witam,

mój ISP (UPC) dostarcza mi sygnał przez sieć telewizyjną. Pierwszym punktem w moim mieszkaniu jest modem kablowy, który ma 2 wyjścia: Ethernet i USB.
    Wyjścia USB nie używam. Do wyjścia Ethernet podłączony jest switch, do którego z kolei podłączone są 2 komputery stacjonarne.

Chciałbym mieć w domu punkt dostępowy WiFi (laptop, telefon).

W związku z powyższym mam pytanie (być może trywialne):

- czy istnieje AP, który mógłbym podpiąć do wolnego wyjścia USB na modemie (i czy nie zablokuje mi to wyjścia Ethernet),
    - czy możliwe jest podpięcie najprostszego AP nie bezpośrednio do modemu, ale do switcha (jako 3. punkt odbiorczy),
    - czy też konieczny jest zakup AP+router i podpięcie owych 2 komputerów do tego urządzenia, zamiast do switcha (+dostęp WiFi)?

Być może pytanie to jest trywialne, ale nie znalazłem w necie jednoznacznej odpowiedzi...

Z góry dziękuję za pomoc,

Pawel
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    greg1987
    Level 10  
    Jesli chcesz zachowac switch i ma on np 4 porty Ethernet mozesz do niego bezposrednio podlaczyc AP . No chyba ze nie chcesz juz switcha i chcesz miec lepszy zasieg to mozesz zmenic go na router ale AP-ek i tak bedzie podpiety wtedy do switcha . A jesli chodzi o złacze USB w modemie zapomnij ze to zlacze istnieje
    Enzik
    Level 9  
    Dzięki.

Switch ma 4 porty. Rozumiem, że mogę kupić dowolny, najprostszy AP?

Nie zależy mi na dobrym zasięgu - wszystko będzie odbierało w odległości do 3-4 m, mam małe mieszkanie. :)

Pozdrawiam,

Pawel
    User removed account
    User removed account  
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Albo AP, albo jak spomniał przedpiśca - router a AP.