Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie strefowe ogrzewaniem

06 Paź 2009 17:51 4100 6
  • Poziom 2  
    Jak najtaniej rozwiązać sterowanie strefowe ogrzewaniem domku, konieczne min.dwie, a lepiej trzy strefy oraz sterowanie grzaniem i cyrkulacją cwu. Mam kocioł de dietrich MCR/II24T którego pompa ma poganiać wodę o jednej temperaturze na podłogówce na parterze i grzejnikach na poddaszu. Myślałem o trzech programowalnych termostatach połączonych sterujących siłownikami na rozdzielaczach ale nie wiem co się stanie jak zostaną zamknięte wszystkie trzy obwody. Dobrze by było równocześnie sterować pracą pieca pogodówką. Do pieca można podłączyć jeden czujnik pogodowy i jeden termostat pokojowy oraz czujnik temp cwu.
    Proszę o pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    dzięki za zainteresowanie.
    Ten zawór wygląda profesjonalnie, nie mogę go odszukać w katalogach. Byłbym wdzięczny jak byś podał jego nazwę.
    Miłego dnia Mergiel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Mergiel napisał:
    nie wiem co się stanie jak zostaną zamknięte wszystkie trzy obwody.

Potrzebujesz zawór upustowy różnicy ciśnień:

sterowanie strefowe ogrzewaniem

różnica ustawiana od 0 do 0,5 bar, w/g jednego z producentów zestawów do ogrzewania podłogowego powinien być ustawiony na 0,2 Bar - w przypadku, gdy wszystkie obwody będą zamknięte, to cały przepływ będzie wracał do kotła.

Zawór wpinasz pomiędzy zasilanie i powrót. Strzałka na korpusie wskazuje kierunek przepływu - czyli "dolny gwint" wpinasz na wyjściu ciepłej wody z kotła a boczny dajesz do powrotu wody z obiegu.
  • Poziom 11  
    Poszukaj sobie sterownika zaworami 4D firmy ESTYMA. ma dwa ob.sterowalne ,jak dasz 4D to nie potrzebujesz zaworow rownowazaczych,:|