Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet WINDSOR, prośba o opinie

06 Paź 2009 18:18 4061 5
 • Specjalista elektryk
  Mam do wymiany kocioł gazowy i oczywiście dylemat jaki. Od 92 r. używam zwykłego termeta GCO19,8 i jak na swoje lata to jestem z niego zadowolony. Pojawił się ostatnio termet windsor i zastanawiam się co to jest. Dlaczego jest o wiele tańszy od podobnego kotła TEKA ? Poza tym nie ma nigdzie żadnej dokumentacji w przeciwieństwie do tego drugiego. Czyżby producent postanowił zarabiać na serwisie a nie na sprzedaży kotłów ? Wiadomo, dokumentacji brak - tylko autoryzowany serwis. Wolałbym kocioł droższy w zakupie ale taki żebym nie musiał zaznajamiać się z serwisantem. Co o tym sądzicie ? I jeszcze jedno pytanie dlaczego kocioł kondensacyjny wymaga wkładu kominowego z uszczelkami ?

 • Moderator na urlopie...
  Windsor jest produkowany dla grupy SBS, dlatego nic nie uświadczysz. Cena jest zachęcająca, więc tyle możesz: kupić lub nie.
  Kocioł jest fajny, ale jak każdy kondens musi być "zaznajomiony" z serwisantem, Ty nie musisz. Cóż, takie czasy.
 • Specjalista elektryk
  A o co chodzi z uszczelkami w kominie ?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  W kotłach kondensacyjnych i z zamknięta komorą spalania(turbo), system odprowadzania spalin ,najczęściej wykonywany jest jako koncentryczny.Czyli rura w rurze .Wewnętrzną rurą wydostają się spaliny ,a zewnętrzną zasysane jest powietrze. Rury spalinowe muszą mieć uszczelki na łączeniach ,żeby nie powstawały przedmuchy spalin do zasysanego powietrza.
 • Specjalista elektryk
  A jeżeli jest osobny wlot powietrza i osobny wylot spalin to może być "zwykły" wkład kominowy, z kwasówki ?
 • Pomocny post

  Moderator na urlopie...
  Nie może być, bo spaliny wydmuchiwane są wentylatorem, więc i tak będą się wydostawały każdą nieszczelnością. Może to prowadzić do zatruć i wycieku kondensatu na zewnątrz.