Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clifford for Nissan - problem - rozkodowane piloty?

06 Oct 2009 19:13 4187 2
  • Level 2  
    Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym wpierw się przywitać.
    Witam wszystkich Forumowiczów Elektrody.
    Mam następujący problem.
    W Nissanie Patrolu alarm Clifford nie reaguje na piloty.
    Piloty są sprawne (widzi je przyrząd do sprawdzania).
    Po naciśnięciu któregokolwiek przycisku w pilocie, dioda od alarmu w aucie zaczyna mrugać bardzo szybko. Zarówno przy naciskaniu jednego, jak i drugiego pilota, Dioda w pilotach mruga normalnie. Tyle że centralny się nie otwiera, a alarm nie uzbraja.
    Auto ma anty napad, który działa normalnie. Po wciśnięciu przycisku, słychać standardowo "pik" i wyłącza się wtedy anty napad. Problem więc dotyczy chyba tylko pilotów. Rozkodowały się?
    Autoalarm to Challenger NT Nissan, nie wiem tylko ST 800..ile...
    Piloty są prostokątne z trzema przyciskami. Na górze dwa małe z oznaczeniami II i III, a na dole jeden owalny wielkości tych dwóch na górze z oznaczeniem I.
    Na samym dole napis Made For Nissan. Na jednym z pilotów na tyle obudowy kod alfanumeryczny drukowanymi literami.
    Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże i powie co zrobić, ewentualnie jak ponownie samemu zaprogramować piloty.
    Za co z góry bardzo dziękuję.
    Pozdrawiam serdecznie
    Yedreck

Podzielę się spostrzeżeniami.
    Bo się wszystko skomplikowało chyba bardziej jeszcze.
    Idąc za wskazówkami Kolegi Hansa, nie doszedłem do rozwiązania.
    Chyba to wynika z różnicy w przełączniku, lub mojej niewiedzy i niemożności odnalezienia tego właściwego. Są dwa?
    Natomiast po nocnej lekturze archiwum Elektrody, i kilku sposobach podanych na forum dotyczących tego alarmu, zrobiłem:
    Na włączonym zapłonie 10 sek przytrzymałem przycisk napadowy.
    Zawyła syrena przez ok 2-3s. Następnie nacisnąłem przycisk I w pilocie.
    No i pilot zaczął działać!!! Otwiera i zamyka centralny, oraz uzbraja alarm.
    Tyle że... No właśnie. Zawsze jest to że...
    Chyba wyłączył mi się przy tym anty napad. Bo nie działa. A działał.

Czy powie mi ktoś jak włączyć ten nieszczęsny antynapad?
    Tak jak w opisie, czyli na zapłonie przytrzymanie przez 15 sek przycisku, nic nie daje.
    Wcześniej po 10 sek włącza się syrena, jak przy programowaniu pilota.
    Czyli przycisk działa.
    Dzięki z góry.
    Yedreck

Scaliłem posty w jedną konkretną informację. Błędne odpowiedzi i wywiązana po nich dyskusja zostały usunięte. Prywatne dyskusje również.
    Uwagi co do pracy moderatorskiej proszę składać poprzez PW, albo administracji forum.
  • Helpful post
    Level 26  
    Antynapad można włączyć tylko przy pomocy programatora systemów Clifford. Przez procedurę wpisywania pilotów kasuje się f. dodatkowe. Taką f. jest antynapad. Szukaj w okolicy kogoś, kto posiada takowy sprzęt. Ja np. mam.
  • Level 2  
    Dzięki Zamcio za pomoc.
    Wreszcie wiem na czym stoję i wreszcie wiem, że moja osobista walka z tym problemem nie ma już sensu.
    Niestety do poznania mam chyba z 500 km...
    Poszukam kogoś lokalnie kto zaprogramuje wszystko od nowa.
    Serdecznie pozdrawiam.
    Yedreck