Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skrócić czas otwierania się elektrozaczepu.

skora34 06 Paź 2009 20:11 4010 14
  • #1 06 Paź 2009 20:11
    skora34
    Poziom 10  

Potrzebuje jakiegoś urządzenia które zamiast 3 sekund poda tylko krótki impuls na elektrozawór a ściślej na przystawkę do otwierania bramy przesuwnej.Zbyt długi impuls skutkuje zmianą kierunku bramy, która po otwarciu już się nie chce zamknąć. Video domofon to najnowszy produkt Kenwei. Czas impulsu na elektrozawór to w przybliżeniu 3 sekundy.Nie chcę ingerować w domofon bo w razie awarii nie będę miał gwarancji.

0 14
  • #2 06 Paź 2009 21:07
    SEILOR
    Poziom 17  

Jaki krótki ma to być czas ????
    Można zrobić monowibrator na NE555 o czsie WY krótszym niż czas WE....
    Ale żeby to zrobić trzeba znać czas jaki powinien być na wyjściu....

0
  • #3 06 Paź 2009 21:19
    kogiel
    Poziom 16  

Jesli impuls to prąd stały daj w szereg jakis kondensator równolegle z rezystorem (odpowiedni do czasu jaki chcesz uzyskac)
    po naładowaniu sie kondensatora prąd przestanie przez niego płynąc

0
  • #4 06 Paź 2009 21:39
    SEILOR
    Poziom 17  

Niestety .... impuls sterujący to chyba musi być zwarcie ( tak sądzę ) choć nie znam typu sterownika bramy...

0
  • #5 06 Paź 2009 22:01
    skora34
    Poziom 10  

Wystarczy skrócić czas do 1 sekundy.

Szczerze przyznam że nie wiem jakim prądem jest otwierany elektrozawór, a czy można wyprostować ten prąd mostkiem prostowniczym ?
    Automat to Nice Robus 600, otwieranie i zamykanie odbywa się przez zwarcie styków.
    Jestem bardziej elektrykiem niż elektronikiem, tak więc kwestie fachowego nazewnictwa prosiłbym rozwijać maksymalnie, bo jak mówią rozumiem tylko pojąć nie mogę :D

0
  • #6 07 Paź 2009 13:40
    tomeye
    Poziom 19  

niestety za dużo kombinowania i niestety ingerencja w osprzęt,

najprościej zakup przycisk używany w alarmów-ce (napadowy) działa jak przycisk dzwonkowy jest w miarę estetyczny i mały , być może znajdziesz coś innego ...
    nie kombinuj te wideodomofony tak maja tym bardziej walczyłem z zasilaniem rygla (ma faktycznie podtrzymanie więcej niż 2 sek) ale na takiej odległości oryginalny zasilacz miał znaczny spadek zasilania na większej odległości a rygiel potrzebuje od 8 do 14 V~
    wiec sterownie bramą jak nie ma dodatkowego przycisku to duże kombinacje lub najprostsze rozwiązanie wybór należy do CIEBIE

P.S. Może znajdzie sie dobry pomysł ....

0
  • Pomocny post
    #7 07 Paź 2009 20:00
    SEILOR
    Poziom 17  

Proponuję takie rozwiązanie...
    W centralce sterującej bramą trzeba zainstalować monowibrator ( zasilany ze sterownika bramy ) np na NE555 na wyjściu monowibratora przekaźniczek....
    Styki zwierne przekaźniczka połączyć z wejściem sterującym bramy ....a na wejście monowibratora włączyć przewody przychodzące z domofonu.....
    Tak jak pisałem wcześniej monowibrator musi mieć czas impulsu wyjściowego w przedziale 500 - 1000 ms.....

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Proponuję, żebyś sprawdził przedstawiony poniżej schemat....

0
  • #8 07 Paź 2009 22:46
    skora34
    Poziom 10  

SEILOR napisał:
    Proponuję takie rozwiązanie...
    W centralce sterującej bramą trzeba zainstalować monowibrator ( zasilany ze sterownika bramy ) np na NE555 na wyjściu monowibratora przekaźniczek....
    Styki zwierne przekaźniczka połączyć z wejściem sterującym bramy ....a na wejście monowibratora włączyć przewody przychodzące z domofonu.....
    Tak jak pisałem wcześniej monowibrator musi mieć czas impulsu wyjściowego w przedziale 500 - 1000 ms.....

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Proponuję, żebyś sprawdził przedstawiony poniżej schemat....

Widzę że kolega wie co pisze, lecz ja nie bardzo ten monowibrator mam zakupić w sklepie z podzespołami? jego nazwa handlowa to NE 555 ? i mały problem ja niewidzę schematu lub nie wiem gdzie mam kliknąć. Jakim napięciem mam zasilić to ustrojstwo mam dostępne 12V lub 24V.

0
  • #9 08 Paź 2009 08:52
    SEILOR
    Poziom 17  

Schematu nie wstawiłem, bo jeszcze sprawdzę , jak to działa...
    Uzbrój się w cierpliwość.

0
  • #10 08 Paź 2009 15:41
    tomeye
    Poziom 19  

Weź pod uwagę że napędy do bram maja na elektronice 12V lub 24 V dobze by było podać nazwę i model napędu, styk zwierny sterowany masą z elektroniki czy to NICE, Fadini, Wiśniowski, CAME, Poteco, .....

0
  • #11 08 Paź 2009 21:22
    skora34
    Poziom 10  

tomeye napisał:
    Weź pod uwagę że napędy do bram maja na elektronice 12V lub 24 V dobze by było podać nazwę i model napędu, styk zwierny sterowany masą z elektroniki czy to NICE, Fadini, Wiśniowski, CAME, Poteco, .....

Kolega czytał posty od początku czy ma braki w czytaniu ze zrozumieniem ?

0
  • #12 08 Paź 2009 23:14
    SEILOR
    Poziom 17  

Jeśli posiadasz instrukcję od domofonu , to wrzuć na stronę zeskanowany fradment z e schemadem podłączenia....
    Zrobiłem próby z monowibratorem , ale muszę jeszcze zmodyfikować układ....

0
  • #13 09 Paź 2009 00:21
    skora34
    Poziom 10  

http://www.kenwei.pl/pdf/schematy/KW-129.pdf
    http://www.kenwei.pl/pdf/instrukcje/KW-129C.pdf
    Tu jest wszystko ograniczyłem montaż do jednej kamery bramowej, moduł KW-EX1,elektrozaczep, panel rozmowny, zasilacz do elektrozaczepu to toroidalny typowy trafo.Jeden monitor i jeden unifon Kw 112B. W tej chwili to wszystko czym dysponuje jeśli potrzebny schemat montażowy automatu to posiadam, lecz od video tylko to.Jak pisałem wyżej automat to NICE Robus 600 sterowanie odbywa się bez napięciowo przez wejście PP(krok po kroku)

0
  • Pomocny post
    #14 09 Paź 2009 16:57
    SEILOR
    Poziom 17  

Poniżej masz gotowy schemat układu który załatwi twój problem...
    Szczegółowe pytania-- pisz na PW

Jak skrócić czas otwierania się elektrozaczepu.

Dodano po 18 [minuty]:

Ściągnąłem sobie instrukcję od Twojej bramy, i wydaje mi się , że można Twój problem rozwiązać bez dodatkowego układu, zmieniając tylko ustawienia sterownika bramy...
    strony 144 do 148....
    Brama musi wtedy pracować w trybie Zamykanie automatyczne jest włączone...
    W poziome drugim ustawić czas przerwy na najbardziej odpowiedni....np 60 sekund....

0
  • #15 09 Paź 2009 21:03
    skora34
    Poziom 10  

Ściągnąłem sobie instrukcję od Twojej bramy, i wydaje mi się , że można Twój problem rozwiązać bez dodatkowego układu, zmieniając tylko ustawienia sterownika bramy...
    strony 144 do 148....
    Brama musi wtedy pracować w trybie Zamykanie automatyczne jest włączone...
    W poziome drugim ustawić czas przerwy na najbardziej odpowiedni....np 60 sekund....[/quote]
    Ta brama nie jest na mojej posesji ja montuje te automaty , lecz inwestor mimo usilnych prób namowy by automat działał w trybie "zamykanie automatyczne" nie chciał się zgodzić. Na początku przed montażem i w trakcie wyboru Video i automatu zapewniał mnie że zrobimy jak mówię lecz po montażu jego żona zmieniła zdanie i zostałem "udupiony" :evil: :evil: Ale jak to mówią nasz klient nasz pan.
    Dziękuję za pomoc, mam nadzieje że zdołam to jakoś sam zmajstrować, w razie jakiś wątpliwości nie omieszkam poprosić o pomoc. Jeszcze raz dziękuję.

0