Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5230E - nie włącza się

nahoj 06 Paź 2009 23:46 3293 3
  • #1 06 Paź 2009 23:46
    nahoj
    Poziom 8  

Witam mam problem z laptopem.
    Mianowicie, grałem sobie na gierke, a tu nagle zawiesil sie, więc musiałem go wyłączyć poprzez przytrzymanie power (inaczej się nie dało). Niestety już się nie włączył.
    Próbowałem wyjąć baterie, ale nic to nie dało.
    Zasilacz chyba działa poprawnie, bo zielona dioda ciągle świeci.
    A co do laptopa to świeci tylko dioda baterii (nawet przycisk POWER się nie świeci choć zawsze się świecił), kiedy wciskam POWER to dioda z baterii gaśnie i znów się zaświeca.
    Próbowałem już przytrzymać POWER, ale to nic nie daje.
    Natomiast jak wyciągnę baterie i zostawię tylko na zasilaczu to i tak żadnej reakcji (żadna dioda się nie świeci) i odwrotnie gdy zostawię tylko baterię bez zasilacza też nic.

0 3
  • #2 06 Paź 2009 23:55
    marek_1980
    Poziom 20  

Sugerowałbym sprawdzić napięcia na wyjściu zasilacza, to po pierwsze. Po drugie jeśli zasilanie byłoby OK, zacząłbym o sprawdzenia pamięci RAM, odpięciu dysku, nagrywarki. Jeśli dalej nic, to trzeba będzie rozebrać laptopa do gołej płyty i sprawdzić zasilanie (gniazdo na płycie, czy dochodzi zasilanie na pin zasilania itp). Jeśli dalej nic, to zostaje ci sprawdzić układ zasilania. W rękę miernik i jedziesz po ścieżkach, ale musisz trochę mieć wiedzy elektronicznej już. Na samej baterii nie odpala się też tak? Może jakiś tranzystor się zjarał, może się zrobiły zimne luty gdzieś. Musisz zobaczyć na płycie, może CPU jak masz drugi to zobacz, może to wina procesora. Jest dużo możliwości. ;-) Napisz jak coś sprawdzić z tych rzeczy, co ci wyżej napisałem. Pozdr.

0
  • #3 07 Paź 2009 01:21
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Paź 2009 11:26
    nahoj
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedzi, jak na razie laptop po całej nocy leżakowania pozwolił się odpalić.
    Ale mam jeszcze gwarancję i dzisiaj go wyślę, więc napiszę wam jak będę coś wiedział.
    Jeszcze raz dzięki za wasze odpowiedzi.

0