Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta DVR na Bt878 prążki w obrazie.

07 Paź 2009 00:11 1867 2
  • Poziom 11  
    Witam po pierwsze jeśli piszę w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie tematu do działu bardziej do tego odpowiedniego.
    Posiadam kartę DVR 414A, marki ACTIO opartą o 4 chipsety Bt878 karta może obsłużyć 16 kamer, chwilowo dla testów podłączona jest jedna, karta działa pod systemem Linux do nagrywania wykorzystuje program ZoneMinder, opis jak uruchomić kartę pod Linuksem znalazłem tutaj : http://www.zoneminder.com/forums/viewtopic.php?t=14438, wszystko działa bardzo fajnie prócz tego że w obrazie widoczne są prążki, załączam scren z programu na którym dokładnie widać w czym problem :
    Karta DVR na Bt878 prążki w obrazie.
    Kartę uruchamiałem też na komputerze z Windowsem XP, do nagrywania wykorzystałem program dołączony do karty tam problem nie występował.
    Jeśli ktoś z forumowiczów spotkał się z tą kartą lub podobnym problemem prosił bym o naprowadzenie na rozwiązanie.
    Dodam jeszcze że próbowałem przestawiać w konfiguracji programu PAL na NTSC, czy schemat kolorów jednak to nie pomagało.
    Pozdrawiam.
    EDIT:
    Problem rozwiązany po podłączeniu drugiej kamery na tej pierwszej jest idealny obraz, nie mam pojęcia dlaczego tak się dziej ale grunt że działa.
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam podobny problem tylko znacznie więcej prążków karta z serii bttv zdjęcia poniżej
    Karta DVR na Bt878 prążki w obrazie. Karta DVR na Bt878 prążki w obrazie.
    obraz pochodzi z zoneminder, bawiłem się zmieniając format i paletę niestety nic to nie pomaga, kamera powinna działać na PAL, ale na NTSC jak widać jest znacznie lepszy obraz ale niestety nie do zaakceptowania dla mnie.
    Czy ktoś może miał podobny problem?