Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 Picasso brak komunikacji CAN

07 Paź 2009 02:14 9065 2
  • Poziom 14  
    Witam,
    mam nastepujacy problem w samochodzie Citroen C4 Picasso, podczas wrzucania wstecznego auto jakby chwile mysli zanim przestawi lusterka i zaczyna cofac, czasami szarpie, do wymiany byly czujniki parktronica ale po wymianie problem pozostaje. Zaznacze tylko ze po skasowaniu bledow na chwile wszystko wraca do normy, ale pozniej problem znowu sie pojawia. Samochod jest z silnikiem 2.0 oznaczenie RHJ. Wymieniany i przeprogramowywany byl BSS.
    Bledy jakie zostaly skasowane to:

usterka trwala
    wlaczenie wysokich obrotow wentylatora chlodnicy/ zmienne obroty zwarcie do masy
    usterka trwala
    przebudzenie kalkulatora sterowane zdalnie blad odbioru funkcji start stop
    usterka przemijajaca
    przebudzenie kalkulatora sterowane zdalnie brak zadanie przebudzenia glownego albo
    usterka trwala
    elektrozawor regulacji przeplywu paliwa wydatek paliwa zbyt maly
    defekt odlegly
    usterka stala
    odbior kalkulatora sieci CAN comfort brak lacznosci z BSI albo z klimatyzacja
    defekt odlegly
    usterka przemijajaca
    przebudzenie kalkulatora sterowane zdalnie zadanie przebudzenia niedopuszczalne

Z tego co mi powiedziano w serwisie te dwa ostatnie bledy wracaja. Z tego co juz wyczytalem to magistrala can w citroenach to magistrala szeregowa, czyli rozumiem ze wszystkie urzadzenia sa polaczone w szeregu i wystarczy wada w jednym aby stracic komunikacje z reszta, mam racje? Pytanie czy sa jakies miejsca gdzie np w tych citroenach takie wlasnie braki komunikacji (zasiedziale styki etc) sie pojawiaja? Dodam jeszcze ze wtyki od BSI oraz samo BSI w srodku sprawdzilem i nie widac sladow wilgoci (samochod ma przjechane 15000 tys km). Sprawdzalem rowniez kalkulator ABS, i gniazdo rowniez wyglada na czyste.
    Czy ktos ma jakies inne sugestie gdzie szukac rozwiazania problemu gdyz w serwisie nie sa w stanie mi pomoc( kasuja mi tylko bledy a problem wraca)?

Z gory dziekuje za odp
  • Poziom 10  
    witam mam takie picasso ale problemów nie mam takich na szczęście i tak po kolei musisz naprawiac te błedy ccan jest szeregowo ale nie zawsze równolegle też bywa.
    sam mam jakiś bład ze kalkulator silnika milczy w sieci can ale wszystko działa.trzeba sie przejmować tylko trwałymi błedami chyba ze przemijające wracają co do 1 błedu to sprawdz zasilane na kostce od modułu wentylatora jeśli jest na gróbym przewodzie to jeszcze po zapłonie na małej kostce na 1 z pinów też misisz mieć + pozostałe 3 cieńkie to sterowanie z kalkulatora silnika.jeśli są to może problem tkwi w wentylatorze. a wogóle uruchamia się ten wentyaltor po włączeniu klimy?jesli tak to moze masz zepsuty ten modól w pasie przednim.a auto bite było?moze po kablach dostał zawsze raczej w tym tkwi problem.can do skrzyni idzie bsi>abs>kalkulator silnika>kalkulator skrzyni.a masz kalkulator start&stop bo takie ma błedy?jeszcze w picasso nie spotkałem.kalkulator klimatyzacji jest na nagrzewnicy za dużym schowkiem.a moze żle ktoś zaprogramowałbsi i za dużo na włączałfunkcji i wywala teraz błedy?
  • Poziom 14  
    Jak zwykle problemem okazali sie niekompetetni ludzie zajmujacy sie samochodami (zarowno ASO jak i nieuatoryzowane serwisy). Okazalo sie ze po prostu nikt nie umial zaprogramowac tego sterownika, jedyne co robiono to wylaczano poszczegolne moduly takie jak parktronic itp. Po wizycie u ooby znajacej sie na temacie i 2h doprogramowywanie wszystkich modulow od nowa auto hula bez zadnego problemu. To porazka zeby w takim miescie jak lodz nie bylo nikogo kto znalby sie na rzeczy. Temat do zamkniecia.