Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przelączniki lub przekażniki zamiast serwa

zundap 07 Oct 2009 09:20 2325 9
    zundap
    Level 10  
    Witam kolegów,czy ktoś z was wie jak zamiast serwomechanizmu podpiąc do odbiornika RC przekażniki ,lub tranzystory ,aby reagowaly na wychylenie drążka w nadajniku.Chodzi mi mianowicie aby sterować w modelu plywającym dwu silnikowym raz jednym silnikiem a raz drugim silnikiem(skręty w prwo,lub w lewo)
    zundap
    Level 10  
    Widzę kolego,że nie widziałeś współczesnych zabawek pływających,dwu silnikowych,które płyną prosto a zatrzymanie jednego silnika powoduje skręt w jego strone modelu tak długo jak przekaznik przerywa jego prace.I ja właśnie taki model chcę uzbroić w profesjonalną aparaturę RC aby zwiększyć jego zasięg do400m aby wywozić zestawy na karpia.Jeżeli znasz jakiś nowatorski sposób do sterowania modelem dwusilnikowym bez używania sterów to jestem otwarty na propozycje.
    pukury
    Level 35  
    Witam .
    Więc możesz wziąć zwykły serwomechanizm i zamiast sterować nim ster zainstalować dwie krańcówki ( raczej małe ) i nimi sterować przekaźniki od silników .
    w położeniu neutralnym obie są załączone - jak dasz w prawo to jedną naciskasz - a jak w lewo to drugą .
    Pozdrawiam .
    zundap
    Level 10  
    Wlaśnie mam zrobione to na mikrowlacznikach,tylko trochę jest to zaduże.Myślalem ,że jest coś elektronicznego żeby zastapić krańcowki.A napięcie jest ok 5V,ale w impulsach prostokątnych.Problem jest z ich przerobieniem na DC 5V.
    pukury
    Level 35  
    Witam.
    Dlaczego za duże ?
    Są malutkie serwa ( parę gramów ) do tego malutkie krańcówki .
    Co tu jest za duże ?
    Tym bardziej że chodzi o model pływający - więc waga nie jest aż tak krytyczna .
    Układ elektroniczny też zajmuje ileś tam miejsca .
    Jakie duże silniki masz w modelu - ile prądu biorą ?
    Pozdrawiam .
    zundap
    Level 10  
    Sory ale nie wiem czemu ten link się nie może odnależć.Ale w Googlach jest pod haslem-[nietypowe zastosowanie serwomechanizmów].pozdrawiam.