Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

projekt tokarki CNC co sądzicie?

07 Oct 2009 10:40 3461 3
  • Level 12  
    Witam,
    czy przedstawiony przeze mnie projekt ma rację bytu, co ewentualnie trzeba zmienic i poprawic?

silnik wrzeciona 7,5kW plus falownik
    silnik serwo od posuwu wzdłuznego 3Nm plus serwonapęd
    silnik serwo od posuwu narzędzia 3Nm plus serwonapęd
    serwa spięte na sterowniku ruchu BALDOR

czy silnik od wrzeciona musi byc jakos spiety z pozostalymi silnikami?
    przy gwintowaniu bedzie to mialo znaczenie, ale czy moge np zadac jakies obroty na silniku od wrzeciona i dostosowac do tego serwa, czy wsztsrko razem musi wspólpracowac, jak się takie coś rozwiązuje
    a moze jakis enkoder wykorzystac?

mechanike mam gotową ze starego numeryka (niestety bez zadnej elektroniki i nic nie wykorzystam)

dzięki za pomoc
  • Level 16  
    Witam
    początek twoich założeń był dobry ale nie wiem czy sterowanie poprzez sterownik ruchu to dobry pomysł
    natomiast powiem co wiem
    jest takie forum cnc.info.pl gdzie się dokształcisz i zobaczysz jak to robią inni
    sterować servami możesz z takiego programu jak MACH na PC
    do toczenia gwintów należało by zsynchronizować wrzeciono z napędami
    poprzez mach zrobił to byś podłączając enkoder do wrzeciona i dalej sygnał do PC
    na początek to tyle
    pozdrawiam
  • Level 12  
    dzieki, to juz wiem, w chwili obecnej czekam na decyzje czy ma byc serwo czy zwykly krokowy, na reszte z grubsza mam koncepcje, teraz nad obracaniem imaka(ów) pracuje, do Nowego Roku prace zawieszone, czas dla rodziny:) ostro po Nowym Roku ruszam i mam nadzieje, oprócz tokrki prace nad skanerem 3D zacząć:)
    pozdrawiam
  • Level 20  
    co do sterownika BALDOR to jezeli nie masz jakiegos w reku, to daj sobie spokoj, lepiej postawic jakiegos prostego PC i z programu MACH wszystko wysterujesz, lacznie z synchronizacja falownika z posowem imaka przy toczeniu gwintow
    tak jak kolega kszumek napisal - cnc.info.pl - zrodlo informacji, oprogramowania i sklep ze sterownikami do silnikow