Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD Gateway FDP1730 linia przez cały ekran

07 Paź 2009 10:44 1828 2
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam monitor marki Gateway FDP1730. Mam z nim dziwny problem i to już od dawna. Ponad rok temu pojawiła mi się czerwona kreska o szerokości jednego piksela przechodząca przez cały ekran monitora, znajdująca się na samym jego środku. Po pół roku kreska zniknęła, a po kolejnym pół znów się pojawiła i jest widoczna aż do dziś. Jednakże ostatnio zaczęły dziać się dziwne rzeczy - kreska robi się raz różowa raz czerwona i tak na zmianę, a wczoraj zamiast jednej pojawiły się dwie obok siebie w odległości kilku pixeli, jak by po obydwu stronach tej poprzedniej która zniknęła, dziś znów zamieniły się na jedną, umiejscowioną w starym miejscu.

Teraz moje pytanie, czy można to jakoś naprawić?czy może to być problem taśm a nie matrycy? No i jeszcze jedno - niestety gwarancja nie wchodzi tu w grę, wiec interesowały by mnie jakieś inne sposoby które mogły by sobie poradzić z tym problemem
  • Poziom 27  
    Problem polega na nie kontakcie elektroniki matrycy z samą matrycą.Problem usunie tylko wymiana na inną matryce. Czasowo pomaga nacisk w miejscu występowania linii .
  • Poziom 2  
    znaczy się nacisk od przodu czy gdzieś od tyłu po zdjęciu obudowy?