Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Studio XPS 1340 - poszukuję sterowników pod Windows XP

07 Paź 2009 12:31 8269 26
  • Poziom 17  
    witam
    Gdzie mogę znaleźć sterowniki dla laptopa dell studio xps 1340 pod system windows xp?
    dzieki
  • PCBway
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    :arrow: DmasterR Masz do wyboru:
    a) klikając na ten link i wpisać albo model swojego laptopa albo tag który jest na odwrocie Twojego laptopa.
    b) jesli nadal to nie rozwiąże sprawy proszę podać identyfikatory występowania , tak jak w tej instrukcji a ja pomogę znaleźć sterowniki.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Powinieneś podać konfigurację sprzętową laptopa - sprzęt może mieć różne modele kart WiFi i chyba dźwiękowych.

Część sterowników od Visty będzie działać pod XP. Łatwo to sprawdzić - wchodzisz na stronę Dell'a ->sterowniki ->wybierasz swój sprzęt -> po kolei klikasz zgodne ze sprzętem sterowniki i wybierasz przycisk "Zgodność" - jeśli jest XP to masz gotowe stery od producenta. Zgodne będą kamerka, touchpad, czytnik kart - czyli mało ważne. Jeśli w laptopie masz kartę dźwiękową na układzie IDT to sterowniki pod XP znajdziesz w modelu Studio 1555 - ta sama karta i są stery pod XP na stronie Dell'a.

Sterowniki do chipsetu i reszty sprzętu od NVidii (na pewno lan) znalazłem na google.pl http://www.station-drivers.com/page/nvidia%20nforce%20c79.htm - nie dam sobie ręki odciąć że są poprawne bo nie znam tej platformy. Nie instaluj wszystkiego - na początek tylko czipset i lan.

Przypuszczam, że sterowniki do Bluetootha i WiFi znajdziesz w modelu Latitude E6400/6500.

Skoro chipset NVidii to i grafika na 100% też - nie mam zielonego pojęcia czy znajdziesz je w linku podanym wcześniej. Powinny być na stronie NVidii.

Kolejność instalacji:
    1. Integracja sterów do dysku/przełączenie dysku w tryb zgodności
    2. Chipset
    3. Grafika
    4. Lan/Wifi/Bluetooth
    5. Reszta
  • Poziom 17  
    Dlaczego jak chcę pobrać ze strony Dell'a sterowniki to za kazdym razem wyskakuje mi DellDriverDownloadManager.application i zajmuje 9,29KB?
  • PCBway
  • Poziom 19  
    U mnie można pobrać od razu na dysk. Napiszę co klikam
    1. dell.pl
    2. na dole w kolumnie pomoc techniczna klikam "Sterowniki i pliki do pobrania"
    3. w nowym oknie otwiera się coś w rodzaju tabelki z trzema rubrykami: pierwsza "Wybierz według numeru seryjnego", druga "Wybierz model", trzecia "Wybierz ze swojej listy" -> wybieram opcję nr 2
    4. następne okienko zatytułowano "określ produkt aby kontynuować" -> wybierasz konkretny model
    5. wybierasz medel, OS i sterownik
    6. pobierz teraz.
  • Poziom 22  
    Bo kilkasz w tym przypadku tylko na aplikacje(narzędzie) do pobierania sterowników. Dostosuj sie do wskazówek podanych przez heynow .Tutaj jest link do Twojego modelu . W razie dalszego problemu ze znalezieniem sterowników podaj mi identyfikatory występowania tych urządzeń (instrukcja), a ja znajdę Ci potrzebne sterowniki.
  • Poziom 17  
    heynow napisał:
    U mnie można pobrać od razu na dysk. Napiszę co klikam
    1. dell.pl
    2. na dole w kolumnie pomoc techniczna klikam "Sterowniki i pliki do pobrania"
    3. w nowym oknie otwiera się coś w rodzaju tabelki z trzema rubrykami: pierwsza "Wybierz według numeru seryjnego", druga "Wybierz model", trzecia "Wybierz ze swojej listy" -> wybieram opcję nr 2
    4. następne okienko zatytułowano "określ produkt aby kontynuować" -> wybierasz konkretny model
    5. wybierasz medel, OS i sterownik
    6. pobierz teraz.

Robię tak ale nadal mi to wyskakuje. Zainstalowałem nawet najnowszy net.framework

Dodano po 2 [minuty]:

Internet mi dziala, karte graf też mam zainstalowana. Reszty nie mam
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jaka przeglądarka ? U mnie na Firefox'ie i Chrome działa jak w opisie. Wg mnie masz problem z Javą.
    Napisz które sterowniki chcesz a ściągnę i wyśle na maila.

edit
    Przez internet rozumiem LAN. Stery do wifi i bluetootha ważą chyba po 50 MB. Jeśli masz zdalne sterowanie na układzie ITE 8512 czy jakoś tak to ono nie zadziała na XP. Dalej nie znam konfigu laptopa. Wifi są dwa rodzaje: 1397 lub 1515. Nie piszesz czy zainstalowałeś sterowniki do chipsetu a to podstawa.

Można inaczej. Wkleję gotowe linki do serwera ftp.

Czytnik kart: http://ftp.us.dell.com/chipset/R188094.exe
    Kamera: http://ftp.us.dell.com/input/CREATIVE-LABS_INTEGRATED-WEB_A06_R213648.exe
    Touchpad: http://ftp.us.dell.com/input/R227597.exe
    Wifi 1397: http://ftp.us.dell.com/network/R219313.exe
    Bluetooth 370: http://ftp.us.dell.com/network/R216460.exe
    IDT: ftp://ftp.us.dell.com/audio/R214419.exe

edit
    Mój błąd
    IDT to stery do dźwięku.
  • Poziom 17  
    wszystko mam prócz dźwięku :)
    Nie umiem znaleźć sterów do tego. 3 stery mi brakują jak opisałem poniżej.
    Identyfikatory sprzętu:
    PCI Device
    PCI\VEN_10DE&DEV_0AC0&SUBSYS_02711028&REV_B1
    PCI\VEN_10DE&DEV_0AC0&SUBSYS_02711028
    PCI\VEN_10DE&DEV_0AC0&CC_040300
    PCI\VEN_10DE&DEV_0AC0&CC_0403

Identyfikatory sprzętu:
    Inne nieznane urządzenie:
    ACPI\ITE8708
    *ITE8708
    identyfikator wystąpienia tego urzadzenia:
    ACPI\ITE8708\3&2411E6FE&0

Identyfikatory sprzętu:
    Kontroler sieci:
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&SUBSYS_000D1028&REV_01
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&SUBSYS_000D1028
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&CC_028000
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&CC_0280
  • Poziom 17  
    jakoś ciężko z tym sterownikiem do dźwięku :(
  • Poziom 17  
    Informacje o sterowniku z dźwięku spod visty:
    Dźwięk sterowniki:
    WERSJA produktu - A14
    A14 Candidate Driver
    IDT 92HD73C1 Audio Rev:A14

tyle na temat zainstalowanego stera w mym laptopie. Teraz tylko potrezbny jest pod xp
  • Poziom 17  
    Nie działają.Znalazłem pod dzwięk jednak :)
    Tylko wyskakuje mi kontroler sieci i Audio Device on High Definition Audio Bus
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    dźwięk jest juz oki:) Brakuje mi tylko kontrolera sieci:

Identyfikator sprzetu:
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&SUBSYS_000D1028&REV_01
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&SUBSYS_000D1028
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&CC_028000
    PCI\VEN_14E4&DEV_432B&CC_0280

Service Pack 2 jest zainstalowany
    jeszcze do tego brakuje bo coś mi wyskoczyło
    ITECIR Infrared Receiver (ITE8708)
    identyf.sprzetu:
    ACPI\ITE8708
    *ITE8708
  • Poziom 22  
    :arrow: DmasterR ten kontroler sieci jest w moim poscie powyzej i ten ACPI rowniez.
  • Poziom 17  
    Nie działają. Jakrozpakuję,nie ma plików typu np. setup
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Otwórz menadzer urzadzeń i postepuj wedlug tych informacji;
    * klikamy prawym na pierwszy znak zapytania
    * wybieramy „aktualizuj sterowniki” - -> „Nie, nie tym razem” dalej…
    * ”Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji” dalej…
    * ”nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania” dalej…
    * wybieram z drzewka urządzeń „karta sieciową” (lub inne urządzenie, które chcemy zainstalować) dalej…
    * klikamy na „Z dysku” następnie „przegladaj”
    * wchodzimy do folderu z sterownikami do karta sieciowej (lub urządzenia, które instalujemy) i klikamy dwukrotnie na znajdujący się tam plik *.inf ( powinien pokazać się nam tylko ten jedne) następnie „OK”
    * Zaznaczamy nazwę xxx dalej…
    * Wyskoczy nam komunikat że sterowniki mogą nie pasować do urządzenia , ale nie przejmujemy się tym i klikamy „OK”

W tym momencie powinna się rozpocząć instalacja sterownika.
  • Poziom 15  
    Witam !!
    Także mam problem ze sterownikami XP na tym laptopie. Nie działa wcale dźwięk, pokazuje problem ze sterownikami dla IDT High Definition CODEC. Instalowałem także sterowniki dla karty grafiki (według specyfikacji jest to model GF 9500M), lecz niestety także nie działa. Wifi, lan także niestety nie działają. Już nie mam siły do tego laptopa...
  • Poziom 22  
    :arrow: Kursky a sprawdzałeś stronę producenta ? Jesli tak to polecam ten link www . W razie dalszych problemów ze sterownikami podaj identyfikatory występowania tak jak kolega powyżej.

W przypadku dźwięku, musi być zachowana kolejność instalacji sterowników:

* Łatka dla Xp
    * Sterownik karty dźwiękowej
    * Sterownik modemu
  • Poziom 2  
    Witam.
    Poszukuję sterownika do XPS 1340 do Win XP SP3 do kontrolera wideo (mam dwa urządzenia) próbowałem wiele sterowników ale żaden nie działa.
    Przerzuciłem wiele stron i forów, sporo znalazłem ale brakuje mi jeszcze:

PCI\VEN_10DE&DEV_0866&SUBSYS_02711028&REV_B1\4&1A88E3B7&0&0080
    PCI\VEN_10DE&DEV_06E8&SUBSYS_02711028&REV_A1\4&257630E2&0&0060

oraz jeszcze jedno nieznane urządzenie
    ACPI\ITE8708\3&2411E6FE&0
  • Poziom 22  
    :arrow: Malineker, zainstaluj ponizsze sterowniki....

Natomiast sposób instalacji sterowników jest opisany przeze mnie w poście bodajże nr 5. Zaczyna sie następująco...
    Otwórz menadzer urzadzeń i postepuj wedlug tych informacji;
    * klikamy prawym na pierwszy znak zapytania
  • Poziom 2  
    Niestety to nie te sterowniki. Tego ATK wcześniej nie znalazłem - wielkie dzięki, choć nie pomógł, natomiast z R218757 już wczesniej próbowałem( i przez setup i ręcznie podać stery) Może ktoś wpadnie na pomysł jaki i skąd sterownik
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Gepetto. O dziwo metoda uniwersalna zadziałała i mam komplet sterowników.
    Dziękuje za posty i za chęć pomocy.