Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wykorzystanie dekodera Cyfry+ po oddaniu karty

dantoma 07 Paź 2009 15:43 24760 6
  • #1 07 Paź 2009 15:43
    dantoma
    Poziom 11  

Mam pytanie- czy-zgodnie z warunakmi Umowy Cyfry+- po rozwiązaniu umowy, po oddaniu w ciągu miesiąca karty abonenckiej sam dekoder mógłby się przydać do odbioru programów niekodowanych? Szczególnie zależałoby mi na kanałach radiowych (kanaly 170 Cyfry+).
    Jesłi tak, to prosiłbym o poradę JAK można z tej możliwości skorzystać, zaś ja wygrzebię dekoder spod telewizora i podam konkretnie typ- ale był to najprostszy, "czarny" dekoder, kupiony 2 lata temu za 50 zł podczas zawierania umowy na 2 lata. Z podziękowaniami
    Tomek.

0 6
  • #2 07 Paź 2009 17:13
    piszcza
    Poziom 14  

Wyjmij teraz kartę i sprawdź czy Ci chodzi.
    Musisz podać konkretnie jaki to dekoder, większość była czarnych...

2
  • #3 07 Paź 2009 17:28
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Dokładny typ terminala podaj. Do znalezienia na obudowie terminala
    Określenie czarny nic konkretnego nie mówi.

Aplikacje tunerów Mediasat wykrywają brak karty co skutkowało wyświetlaniem komunikatu na ekranie oraz w wielu rodzajach tunerów rozłączaneim zasilania do sporej części układów terminala.

Starsze tunery.

Sony - pierwsze terminale - w zasadzie potraktuj ze jest brak wsparcia dla nich. Było ich tak mało...

Pioneer BCT-1330. Niestety ograniczeniem jest pamięć PROM. Nie sądzę być odnalazł w necie poprawki zrobione jako tylko patch MHW. W praktyce na dzień dzisiejszy konieczne jest zastąpienie pamięci PROM z oryginalnym firmwarem pamięcia FLASH z wgranym jakimś alternatywnym firmwarem. Było ich naprawdę dużo - to był praktycznie jedyny dostępny terminal w początkowym okresie działalności Cyfry+.

Jeszcze były Philipsy Mediabox z dawnego Premiere - sprzedawane w marketach z wsadzoną karta Premiere - obciętą tak aby nie wystawała na zewnątrz.

Wszystkie te trzy to terminale pierwszej generacji - bez zapisywalnej pamięci dla firmware'u.

Można jeszcze w przypadku oryginalnego oprogramowania popróbować z usunięciem potrawek - K2501, i ew. edycją EEPROMu tak aby zablokował ładowania aplikacji MHW od operatora. Zamiast oryginalnej dowolna karta PIC16F84/24C16 z dowolnym nawet bardzo historycznym wsadem. Masz wtedy zwykłe wyszukiwanie kanałów. Z racji ze obecnie na HB jest więcej niż 999 podam sposób na obejście tego problemu.
    Stare oprogramowanie używało skanowana na zasadzie przestrój głowicę o kilka MHz, sprawdź dla podanych SR (z firmwareu) i FEC. Jeśli odebrałeś coś to dostrój się dokładnie i zeskanuj transponder. Ta operacja jest powtarzana czterokrotnie dla różnych polaryzacji i zakresów (LOF sterowane 22kHz). Te podzakresy zachodzą na siebie czyli transpondery od 11500 do 11900 są skanowane dwukrotnie.
    Teraz najciekawsze. Otóż zobaczysz pasek postępu. Jest on podzielony na 4 części (napisami procentów pod spodem). Najpierw tuner skanuje polaryzacje V i górne pasmo, potem polaryzację H i górne pasmo, kolejny to V i dolne pasmo i na koniec H i dolne pasmo. Jeśli w trakcie skanowanie głowicą wykryje brak konwertera to tuner po odczekaniu pewnego czasu przeskoczy na początek następnego etapu skanowania. Ten czas to około 15 - 20 sekund w BCT-1330. Jak chcesz by zeskanował tp. Cyfry z radiem to pomiń najpierw dwa pierwsze etapy. Odłącz antenę - zacznij skanowanie, odczekaj te dwa timeouty i podłącz antenę. W ten sposób przez kilka lat robiłem sobie listy typu licha kanałów Cyfry plus a reszta to Astra. Na Astrze było już wtedy więcej niż 500. Ro metoda na korzystanie z oryginalnego opogramowania bez koniecznośći inwestowania w pamięć FLASH do BCT-1330.

Teraz druga późniejsza generacja

Pioneer BCT1430, 1530, 1630 - najłatwiej i najmniej ryzyka. Program Pioneero i wgrywasz jakikolwiek OFM. Oczywiście potrzeba dostać się do sodka do pinów ktróre przestawią tuner na tryby serwisowe.

Pioneer BCT-1730 - nie wiem czy je zmodyfikowane Pioneero dla tych tuenrów. Jeśli nie trzeba się posłużyć choć raz JTAG'iem . Złacza jawnie na płycie brak. Są opisy w necie.

Kenwood DTF1, DTF2 i DTF3. - Odpowiedni program i masz załadowany inny firmware.

Pace GodBox (zwany Pace 7). JTAG.....

Pace CP3000P (zwany Pace 13) - JTAG...

Z póżniejszymi już się nie bawiłem....

To co podałem to to co potrzeba przy pierwszej wymianie firmware'u. Później jest łatwiej z racji modyfikacji procedur trybu serwisowego.

Były jeszcze tunery po byłej platformie Wizja TV. Philips DSB 3010 i Philips DSX 6010. W tych ostatnich Cyfra+ usuwała układy scalone portu RS232 - skutek oficjalnych oskarżeń C+ przez Polsat o oferowanie tunerów, które pozwalają na piracki odbiór Cyfrowego Polsatu. (Cyfrze+ to było nie rękę bo chciała się tych kłopotliwych zapasów Philipsów jak najszybciej pozbyć). Wylutowywanie układów dotyczyło tylko modeli DSX6010. Jeśli masz tuner po wizyjny z czynnym portem TRS-232 to wgrywasz alternatywny firmware (uwaga własna lista kanałów to tylko do zrobienia na PC i przesłana potem do tunera). Jeśli masz unieszkodliwiony port RS-232 w tunerze to czeka Ciebie uzupełnienie elementów na płycie tunera.

Reszta - inne fora, uploady itp.

3
  • #4 08 Paź 2009 19:27
    dantoma
    Poziom 11  

studisat napisał:

[...]
    Kenwood DTF1, DTF2 i DTF3. - Odpowiedni program i masz załadowany inny firmware.

Witam,
    Typ to właśnie Kenwood DTF-1.
    Ale jak wgrać program nie mając karty abonenckiej Cyfy+??
    Najbardziej mi zależy na nagrywaniu na nagrywarkę audycji radiowych.

A spytam przy okazji: czy jest możliwość, jakiś sposób, aby wybrane audycje z Polskiego Radia nagrać od razu w formacie mp3?

Ja robię to bardzo na "okrągło". Nagrywam audycję radiową jako "film" (format *.vob), później tzw. rippowanie (wydzielenie ścieżki dźwiękowej), na końcu dzielenie wielgachnych plików mp3 na pliki mniejsze, z jedną piosenką i z jednym wykonawcą. BARDZO jest to pracochłonne, zwłaszca na komputerze z pamięcią SDRAM (DIMM) a tylko takim komputerem dysponuję.

Podziękowania.
    Tomek.

dodano 9.10.2009r

studisat napisał:

Witam,
    Ściągnąlem plik DTF1*.zp z firmware.bin (łącznie się znajdują na nim 4 pliki, w tym jeden readme.txt). To do Kenwood DTF-1.
    Ale jak wgrać program do dekodera??
    HELP!!.
    Tomek.

Proszę nie pisać postów jeden pod drugim (scaliłem) - GKVIDEO

0
  • #5 09 Paź 2009 18:53
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 09 Paź 2009 20:35
    telesat1
    Moderator na urlopie...

piszcza napisał:
    Wyjmij teraz kartę i sprawdź czy Ci chodzi.
    Musisz podać konkretnie jaki to dekoder, większość była czarnych...

Czarno to widzę.

-1
  • #7 08 Sty 2010 21:25
    dantoma
    Poziom 11  

Doszło do tego, że jst umowa w wariancie promocyjnym i jest dekoder Cyfry+ i dekoder N TV. Nie poraziłem sobie z problemem i trzeba płacić. :cry:

0