Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto bbw46 z benzyny na rope

xxxxxx 07 Paź 2009 16:30 5075 10
  • #1 07 Paź 2009 16:30
    xxxxxx
    Poziom 2  

Witam jak w temacie czy jest możliwość przerobienia webasta BBW46 (benzyna) na DBW46 (diesel)?
    Wyglądem są identyczne, mają ten sam sterownik i pompkę paliwową , co należy wymienić aby BBW46 pracował na ON?
    Okazuje się że można jednak to zrobić po 3 godz. prób dział na ON :D:D:D
    Potrzeba jeszcze tylko jakiegoś sterowania do pompki , tak żeby załączał sie co 1 sekundę..
    Jakieś pomysły na układ ??

0 10
  • #2 07 Paź 2009 19:44
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

W benzynie zapłon uzyskujesz poprzez iskrę a w dieslu sprężaniem. Raczej tego nie przerobisz.

1
  • #3 07 Paź 2009 19:50
    xxxxxx
    Poziom 2  

yasiu.brzeg napisał:
    W benzynie zapłon uzyskujesz poprzez iskrę a w dieslu sprężaniem. Raczej tego nie przerobisz.

Zgadza się lecz to działa tylko w silnikach .
    Webasto działa na zasadzie świecy płomieniowej i włókniny
    Odpaliłem to webasto lecz teraz potrzebuje jakiś układ który będzie sterował pompką paliwa i będzie ją załączał tak co 1 sek , a najlepiej jak by była możliwość jeszcze regulacji co jaki czas ma sie załączać
    Dodam jeszcze że będzie użyte do ogrzania warsztatu

0
  • #4 07 Paź 2009 19:59
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Biję się w pierś. Nie robiłem jeszcze webasta (tylko naprawiałem upalone sterowniki) więc nie miałem pojęcia o jego działaniu (zresztą nie każdy musi się znać na wszystkim ;) ). Nauczyłem się czegoś nowego przynajmniej.

A nie masz fabrycznego sterownika?

0
  • #5 07 Paź 2009 20:06
    xxxxxx
    Poziom 2  

No i właśnie tu jest problem . Wymontowałem webasto z Bmw i po sterowniku zostały tylko kostki .. Ale po odpaleniu samego palnika na "krótko" zauważyłem że do prawidłowej pracy potrzeba impulsu na pompkę paliwa tak co 1 sekundę , a jak sie porządnie rozgrzeje palnik zaczyna świecić na czerwono cała rura to wystarcza podać impuls tak co 2 sekundy .
    Chodzi tylko o jakiś prosty układ do sterownia pompki

0
  • #6 08 Paź 2009 11:33
    xxxxxx
    Poziom 2  

Posiadam przekaźnik czasowy Multicomat RS 521/anx i za jego pomocą chcę sterować pompką . Czy może mi ktoś odpowiedzieć czy można ustawić ten przekaźnik tak aby co 2 sekundy podawał impuls . W załączniku opis tego przekaźnika (po niemiecku ) może ktoś zna .

0
  • #7 14 Paź 2009 18:13
    l3l0
    Poziom 16  

wymien wloknine i bedzie chodzil na ON .... to sa niezniszczalne ogrzewania :) sam takie mialem ... odnosnie pompki paliwa to nie jest to eberspacher ktory prawie pod kazde ogrzewanie ma rozne dawki paliwa w webasto rozni sie jedynie 12 a 24V ...

0
  • #8 13 Gru 2009 19:53
    TOMwp
    Poziom 2  

z tego co pamiętam różnica DBW od BBW jest na pewno w dwóch rzeczach, inny rodzaj włókniny do diesla i inne łopatki wentylatora powietrza. Tak wiec raczej nie da się wysterować urządzenia samą dawką paliwa na pompie impulsowej.

1
  • #9 13 Gru 2009 20:44
    Mietek1976
    Poziom 13  

Zawsze możesz zastosowac czasówke.

0
  • #10 06 Sty 2011 17:32
    andrzejgsm
    Poziom 12  

TOMwp napisał:
    z tego co pamiętam różnica DBW od BBW jest na pewno w dwóch rzeczach, inny rodzaj włókniny do diesla i inne łopatki wentylatora powietrza. Tak wiec raczej nie da się wysterować urządzenia samą dawką paliwa na pompie impulsowej.

tak z ciekawości to można gdzieś same włukniny zakupic ??

0
  • #11 11 Lis 2013 19:18
    adriankolek
    Poziom 9  

podobnie jak w temacie mam webasto thermo top c benzyna kompletne, a potrzebuje je założyc do diesla, moje pytanie to czy można je przerobic na olej napedowy?

0