Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite A30 - ciemno뜻 po zrobieniu zwarcia na USB

jajosz 07 Oct 2009 19:43 1618 4
    jajosz
    Level 9  
    witam mam laptopa satelite a 30 ,ktorego dostalem od kolezanki .dzisiaj probowalem podlaczyc klawiature usb i gdy dotknalem portu wtyczka usb, obraz na ekranie z normalnego zrobil sie bialy, a laptop nie reagowal na nic.Gdy wylaczylem go i sprobowalem ponownie wlaczyc laptop jakby sie uruchamia-bo slychac wiatraki, lecz po chwili wiatraki sie wylaczaja ,nie pojawia sie zaden obraz i swieca sie kontrolki jedna od zasilacza, druga oznaczajaca wlaczanie sie komputera.Do tego wiatraki uruchamiaja sie co pewien czas, ale laptop sie nie wlacza.Jak zajrzalem do portu usb okazalo sie ze nie bylo tam plastiku ,ktory jest polaczony z blaszkami,przez co jedna z blaszek wygiela sie i dotknela obrzeza gniazda po tym jak probowalem podlaczyc klawiature.Pewnie poszlo spiecie.zastanawiam sie wiec co moglo sie spalic i czy jestem w stanie to naprawic,wymienic jakas czesc by laptop zaczal dzialac czy po prostu szykowac sie do kupna nastepnego?dziekuje za pomoc i wszelkie odpowiedzi
    _TIGER_
    User under supervision
    Prdzej szykuj si do oddania laptopa do serwisu.
    Mo풽sz sprawdzi linie od USB czy co nie jest popalone (bo "co" jest napewno)
    jajosz
    Level 9  
    tylko jak tam dojsc ,rozebranie go nie jest latwe.co do serwisu to w tej chwili jmieszkam na teneryfire niecale 200 km od afryki, tutaj nie ma nawet porzadnego serwisu.sprobuje wiec dobrac sie do niego i tyle lub bede zbieral na nowy.musze i tak przyznac ze dal rade, tylko szkoda ze z mojej winy to sie stalo.dzieki za info
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    jajosz
    Level 9  
    odgialem ta blaszke i nadal jest tak samo, czyli plyta glowna .....dziekuje wszystkim za rady i za info!!!!