Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikat o braku pamięci przy uruchomieniu firefox'a

revolt2 07 Paź 2009 21:51 1033 10
  • #1 07 Paź 2009 21:51
    revolt2
    Poziom 17  

Witam , nie wiem jak mam zacząć
    ,ale mój pecet dziwnie się zachowuje. Przeinstalowałem przeglądarkę internetową Firefoxa i pojawia mi się komunikat dość dziwny o treści, "brak pamięci" czego to może dotyczyć dodam, że wyskakuje podczas przeglądania stron internetowych.

Mateusz

0 10
  • #2 07 Paź 2009 22:09
    Hokoczu
    Poziom 18  

Ile masz ramu? Może to być jego wina.

0
  • #3 08 Paź 2009 08:55
    revolt2
    Poziom 17  

No właśnie może być mała ilość, ale czy to właśnie ram może być przyczyną ów zachowania wyskakiwania takich komunikatów?

PS.
    256 MB na Windows XP z SP2.

Moderowany przez mat_ed:

Przypominam, że nie jesteś na forum fotka.pl. Pisz poprawnie, a windy montowane są np. w blokach.

0
  • #4 08 Paź 2009 08:59
    Matuzalem

Poziom 43  

Po tym coś dopisał o RAM-ie i systemie widać, iż rzeczywiście problemem jest ilość pamięci, którą powinieneś przez zmianę wielkości pliku wymiany, jako protezy, spróbować obejść.

0
  • #5 08 Paź 2009 20:57
    revolt2
    Poziom 17  

Matuzalem napisał:
    Po tym coś dopisał o RAM-ie i systemie widać, iż rzeczywiście problemem jest ilość pamięci, którą powinieneś przez zmianę wielkości pliku wymiany, jako protezy, spróbować obejść.

Wybacz, ale nie rozumiem twojego posta w całości.

0
  • #6 09 Paź 2009 06:42
    Matuzalem

Poziom 43  

Swap = plik wymiany = pamięć wirtualna.
    Mój komputer - uruchamianie i odzyskiwanie - zaawansowane - wydajność - pamięć wirtualna - zmień.

Proteza = element zastępujący (tu wspomagający), w tym wypadku, pamięć fizyczną - RAM - pamięcią wirtualną (obszar dysku wydzielony, w postaci pliku pagefile, na operacje o charakterze podobnym do tych, które sie w RAM-ie odbywają).

PS.
    Skoro podstawowe informacje są dla Ciebie nowością to może warto byś poprosił o fizyczną pomoc w dostrojeniu systemu kogoś bardziej obeznanego.

0
  • #7 09 Paź 2009 09:48
    revolt2
    Poziom 17  

p.s. w "uruchamianie i odzyskiwanie" nie widzę opcji (zakładki) zaawansowane .

Więc średnio wiem gdzie tego szukać...

0
  • #8 09 Paź 2009 09:58
    Matuzalem

Poziom 43  

Serdecznie przepraszam, że w błąd Cię wprowadziłem zmuszając do ... bezmyślnego klikania zamiast czytania zawartości apletów.
    Mój komputer - właściwości - zaawansowane - wydajność - ustawienia - zaawansowane - pamięć wirtualna - zmień.

0
  • #9 09 Paź 2009 10:16
    revolt2
    Poziom 17  

No, wybacz szukałem w tym miejscu gdzie napisałeś ta ścieżka którą podałeś była zupełnie w innym miejscu,.

Nic nie szkodzi czasem rutyna zabija nas wszystkich.

p.s. jakie wpisy tam powinny się znajdować tzn, ile MB i od czego to jest uzależnione - tj, tzw. plik wymiany tak ?

Pozdrawiam,.

0
  • #10 09 Paź 2009 11:08
    marek216

Poziom 43  

:arrow: revolt2

Albo zaczniesz wykazywać się samodzielnym myśleniem albo wątek zaliczy kosz.

Bezmyślne i niegrzeczne komentarze w stylu

Cytat:
    Nic nie szkodzi czasem rutyna zabija nas wszystkich.

Proponuję sobie darować bo również będą wyciągane konsekwencje.
    Forum ma pomagać a nie wyręczać :!:

0
  • #11 09 Paź 2009 11:31
    Matuzalem

Poziom 43  

W sieci są informacje jak ustawiać swap i na co zwracać uwagę przy dobieraniu jego wielkości. Ponieważ na dwóch czy trzech forach tego typu "instrukcje" i ja podawałem, a nie byłem jedyny, więc wiem, iż łatwo do takich opisów dotrzeć.

0