Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy Wolf - pomoc w ustawieniu sterownika R33-G

07 Paź 2009 22:19 4858 1
 • Poziom 15  
  Witam wszystkich i przechodzę do problemu.
  W związku z zaczęciem sezonu grzewczego ( znaczy biuro marźnie i telefon z góry Paweł odpal piec ) powrócił stary problem przegrzewania pomieszczeń przy temperaturach powyżej +5. Niestety tak ten układ przejąłem.
  Miała być w tym roku przebudowa układu, ale niestety kryzys dał się za bardzo we znaki ( 70% produkcji na zachód. Stany skończyły się dwa lata temu więc nie liczę. ) więc na razie nic z tego( I tak muszę kupić nowy zawór trójdrożny bo ten zaczyna przepuszczać, a góra na razie o tym nie chce nawet słyszeć, a co dopiero rozważyć zakup )
  Znalazłem w instrukcji od sterownika możliwość zmienienia minimalnej temperatury kotła z 50 na 38 stopni ( punkt 5 na zdjęciu poniżej ) co by mnie ratowało i jakoś bym ten rok przetrwał ( cicha nadzieja że się ruszy ). Znaczy nie musiał cały czas przestawiać timera w piecu bo raz za zimno, a raz za gorąco. Część i tak zawsze marźnie :cry: ( Inżynierowie, zakupy i niestety :cry: moja kanciapka znajdują się od północy. Reszta biur, szatnie i były montaż od południa. )

  Kocioł gazowy Wolf - pomoc w ustawieniu sterownika R33-G

  Niestety to jest jedyny punkt w ustawieniach zaawansowanych którego nie mogę przestawić. Jest przy nim odnośnik że temperatura ta zależy od typu palnika. Niestety nie mogę rozgryźć jakby miał sterownik rozpoznawać typ palnika. Obejrzałem cały komputerek w sterowniku i nie znalazłem nic co można by zmienić mechanicznie ( zworka, przełącznik ).
  Może ktoś ma pomysł jakby przestawić tą temperaturę minimalną bo mi skończyła się wyobraźnia.
  Dołączam zdjęcie z danymi pieca, palnika i sterownika.

  Kocioł gazowy Wolf - pomoc w ustawieniu sterownika R33-G

  Układ CO jest zarazem, bardzo prosty: jedna pompa na cały układ i zawór trójdrożny który miał za zadanie według hydraulika regulować temperaturę w układzie, a udało się mi go po małych przeróbkach ustawić tylko do ochrony pieca na 25stopni ( nie wiem jak on to sobie wyobrażał ), a zarazem bardzo skomplikowany bo rura główna rozgałęzia się na trzy strony:
  1. na północ ( odgałęzienie z głównej rury bezpośrednio w kotłowni ) gdzie miałem zamiar założyć pompę i zawór trójdrożny do podmieszania sterowany z pieca ( który ma jeszcze jedno wyjście na mieszacz nie wykorzystane )
  2 i 3 na południową część ( rozgałęzienie po drugiej stronie hali jakieś 30m rury głównej od kotłowni ), niestety podzielone w pionie a nie w poziomie ( następny wspaniały pomysł hydraulika :x żeby podzielić trzy piętra na dwie strony i puścić pion w poziomie, a od niego odejścia na kaloryfery przez 3 piętra w pionie ) miała być założona jedna pompa przed rozgałęzieniem z zaworem czterodrożnym i oddzielnym sterownikiem pogodowym.

  Cała instrukcję do sterownika w załączniku. W razie potrzeby mogę wstawić zdjęcia. Jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi.
 • Poziom 10  
  Niestety nie doczekawszy się od nikogo pomocy napisałem do Wolfa nie licząc na odpowiedź i tu zaskoczenie - Wolf odpisał.
  Niestety w moim przypadku nic nie można zrobić. Ten model fabrycznie jest zaprogramowany na 50 stopni i nie można tego przestawić. 38 stopni jest na stałe ustawione w modelu R33-H.
  Temat można zamknąć.