Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak dźwięku, zintegrowana karta (realteck hd audio)

kubciak 07 Paź 2009 22:21 1092 1
  • #1 07 Paź 2009 22:21
    kubciak
    Poziom 2  

Witam, od 2 dni mam problem z komputerem mianowicie nie mam dźwięku, wszystko zaczęło się w momencie, gdy jeden z kabli łączący małe głośniki z bassem (głosniki Creative) wyczepił się z i dotknął miedzianej rury (z wodą od kaloryfera) - wywaliło bezpieczniki, komputer się wyłączył z kabla poszły iskry:))) drugi kabel łączący cały zestaw głośników był podpięty do gniazd karty dźwiękowej w komputerze...od tego momentu nie mam dźwięku w komputerze:( Odinstalowanie sterowników/urządzenia i ponowna instalacja nic nie dają, dodatkowo po podłączeniu słuchawek lub w/w głośników do gniazd w panelu tylni/przednim nie powoduje żadnej reakcji normalnie menadżer realteck audio hd od razu wykazywał aktywność podłączanego urządzenia wejścia audio. Co z tym zrobić? (wszystko pozostałe działa, słuchawki, głośniki zostały sprawdzone na innym komputerze). Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 1
  • #2 07 Paź 2009 22:56
    Hokoczu
    Poziom 18  

Spróbuj wejść w konfigurację karty i ustawić na wyjściu mikrofonowym i in sygnał wyjściowy. Jeśli to nic nie daje to prawdopodobnie usmażyłeś sobie kartę dźwiękową, proponował bym serwis. A w środku jak wygląda (jeśli możesz zerknąć, czyli nie masz gwarancji)?

0