Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy radio samochodowe moze rozładowac akumulator?

miron50 07 Paź 2009 23:15 15022 14
  • #1 07 Paź 2009 23:15
    miron50
    Poziom 8  

Wylaczone radio przez noc moze rozladowac akumulator?

7 słów 3 błędów. Za dużo % tych błędów. Popraw swój post używając klawisza Pisownia. Reg. pkt. 15 i 10.9. damiancz

2 14
  • #3 08 Paź 2009 08:45
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Jak jest niepoprawnie podłączone też może rozładowywać akumulator choć przez 1 noc sprawne radio całkowicie na pewno nie powinno go rozładować.

1
  • #4 08 Paź 2009 14:36
    djlj24
    Spec od car audio

Nowe modele Sony nawet sprawne podłączone z ominięciem kluczyka mogą w ciągu jednej nocy rozładować akumulator. Tak samo jak radia Nakamichi.

2
  • #5 08 Paź 2009 18:12
    Michal232323
    Poziom 15  

Nie rozumiem jak wyłączone radio może akumulator rozładować?.Jeśli ma jakieś zwarcie to bym się zgodził,no ewentualnie podświetlenie całą noc by się paliło ale to aku tak szybko nie padnie

0
  • #6 08 Paź 2009 18:17
    kogiel
    Poziom 15  

Jesli jest zle podłaczone to koncówka mocy jest cały czas zasilana mimo tego ,ze teoretycznie radio jest wyłaczone

2
  • #7 08 Paź 2009 18:46
    l.k.
    Poziom 9  

Może i często się to zdarza. Jak to sprawdzić, trzeba mieć amperomierz. Włączamy go na przewód żółty, lub czerwony w zależności od radia. Można zmierzyć na obydwu, raz 1 póżniej 2. Przeważnie uszkodzona jest wtedy końcówka mocy, nie przełącza się w tryb "stand by". Radio w tym trybie powinno pobierać około kilku mA, niektóre nawet 1mA. Uszkodzone będzie pobierało prąd rzędu 200mA i więcej. Niestety przy słabym akumulatorze i parkingu pod chmurką tak się zdarzy. Można także sprawdzić bez amperomierza, radio wtedy powinno być z tyłu wyczuwalnie ciepłe.

2
  • #8 08 Paź 2009 18:53
    kogiel
    Poziom 15  

No własnie chodzi o to ,ze czesto w radyjkach nie stosują koncówek z opcją st-by tylko wypuszczają 2 przewody zółty i czerwony jeden ma podtrzymywac np pamiec i zegarek a drugi zasila koncówke i kilka innych zeczy dlatego ,aby radyjko nie wyczerpało aku trzeba podłaczyc tak jak w instrukcji radyjka czyli zółty na stałe a czerwony po stacyjce (czasem odwrotnie)

10 błędów ortograficznych w twym poście to stanowczo za dużo - popraw. Polecam klawisz Pisownia. damiancz

1
  • #9 08 Paź 2009 23:03
    miron50
    Poziom 8  

Witam i pozdrawiam!Radio odłaczylem,akumulator szrot (kupilem nowy)Napisze Wam pare słów o tym radyjku.Poprzednie radio które miałem w aucie odpalało sie po pierwszym przekreceniu kluczyka w stacyjce,a to drugie odpalało się przy trzecim przekreceniu czyli na zapłonie,cos tu było nie tak,ale jak mozna inaczej je podłączyc są dwie kostki jedna zasilanie a druga głośniki i wtyczka anteny,radio grało ,zamienianie wtyczek do niczego nie doprowadzi,przyznam ze zielony jestem juz teraz,szkoda bo fajne radio na płyty mp3 usb,sd.acha i jeszcze jedna sprawa stacje radiowe nie szło słuchac zniekształcenia w postaci charczenia,szlag wie co to moze byc ,poprzednie radio grało dobrze na tej antenie,dzisiaj dałem 250zł za akumulator,moze ktos wie co może z nim byc...dzieki za odpowiedzi!!!:D

Znów kilkanaście błędów ortograficznych , jeśli nie poprawisz swych postów wylądują w koszu. Wystarczy chcieć. Regulamin pkt 15 i 10.9.

0
  • #10 09 Paź 2009 20:29
    Michal232323
    Poziom 15  

Może poprostu wystarczy zamienić przewody żółty z czerwonym,ale niech ktoś się jeszcze wypowie na ten temat

0
  • #11 10 Paź 2009 12:52
    zaq1.9
    Poziom 2  

Najlepiej wyciagnąć panel

Moderowany przez damiancz:

W języku polskim występują polskie litery i należy je stosować

0
  • #12 10 Paź 2009 13:05
    zezuama
    Poziom 23  

Kolego
    Zrób jak koledzy ci radzą, zmierz radyjko amperomierzem i pochwal się wynikami,
    wtedy będziemy debatować dalej.

0
  • #13 10 Paź 2009 22:09
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam. Amperomierz i wszystko wiesz. Ja bym dodatkowo jeszcze sprawdził sam akumulator i napięcie ładowania. Pozdrawiam.

0
  • #14 24 Paź 2009 16:17
    Micki_2004
    Poziom 19  

Potwierdzam, radio samochodowe może rozładować akumulator. Miałem radio Imago iM-C2 podłączone żółty i czerwony kabel bezpośrednio pod + i po dwóch dobach postoju na auto alarmie samochodu nie mogłem uruchomić. Pobór prądu na wyłączonej stacyjce wynosił 0,27A. Podpięcie czerwonego przewodu za stacyjką rozwiązał problem.

1
  • #15 24 Paź 2009 18:23
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Myślę że temat został już całkowicie wyczerpany - zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo