logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Samochód za około 30000 zł, diesel - proszę o sugestie

Krejzol_3000 07 Paź 2009 23:23 5510 7
REKLAMA
  • #1 7102661
    Krejzol_3000
    Poziom 12  
    Witam,

    Zamierzam kupić w najbliższym czasie samochód za około 30 kzł. Głównym kryterium jest to żeby był on dieslem. Będę wdzięczny za sugestie odnośnie modelu który wg Was będzie najmniej awaryjny oraz ekonomiczny. Zastanawiam się nad Audi A4, VW Passatem ale może jakiś japończyk? Gdzie najlepiej takie autko kupić, na giełdzie, szukać w ogłoszeniach a może samemu jechać za granicę z kimś kto na co dzień sprowadza samochody?

    Pozdrawiam,

    Adam
  • REKLAMA
  • #2 7104337
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #3 7383832
    660r
    Poziom 10  
    faktycznie chyba a4 bedzie najlepsze.. tylko to wielowahaczowe zawieszenie ;/
  • REKLAMA
  • #4 7386628
    putin2208
    Poziom 18  
    Panuje tutaj kult volkswagena więc inne marki są dyskryminowane. Ja polecam japończyka Avensis 2.0 D4D. Mało pali, dobry komfort jazdy tylko części drogie ale nie musisz ich też za często wymieniać:) Popatrz na rankingi niezawodności.
  • REKLAMA
  • #5 7386641
    _LBX_
    Poziom 22  
    Passat bądź Audi. Broń cię Boże przed Japończykami. VW i AUDI to najbardziej toporne auta na nasze drogi.
  • #6 7386724
    cirrostrato
    Poziom 38  
    Jako użytkownik Mazdy 626 z 2000r. zachęcam do tego modelu, pali 6,5l w mieście (nogę teraz mam ciężkawą, wcześniej palił mniej ale jeździłem ostrożniej), ma na liczniku 162tys. a naprawdę 70tys. więcej (przez przypadek znalazłem tą informację), na początek konieczna (ZAWSZE) wymiana rozrządu i płynów, ostatnio zapowietrza mi się siłownik sprzęgła (zamówiony), elementy w zamiennikach niedrogie, warto zobaczyć jak się wymienia (potem samemu robić) filtr paliwa. Kupić dobry egzemplarz naprawdę trudno (jak zresztą każde nienowe autko, nie chcę rozwijać tematu ale KAŻDA wątpliwość MUSI być interpretowana na niekorzyść danego samochodu, w cuda NIE WOLNO wierzyć...), mechanik z sąsiedztwa czasem coś niedrogo wymieni i na razie jestem bardzo zadowolony, to druga Mazda w rodzinie a piąta wśród znajomych. Na początku miałem obawy co do Mazd ogólnie ale syn kupił pierwszy (323C ,mała ale figlarna zabawka z 1995, jeździ czwarty rok, ostatnio padła chłodnica, 310zł plus pół godziny zabawy w garażu) i po roku (czasem dawał pojeździć...) kupiłem swoją . Zapłaciłem 24tys. z opłatami, przegląd z wymianą rozrządu, płynów i co tam jeszcze było potrzeba jeszcze 3,5tys. Ja polecam, decydujesz i płacisz ty, baaks na pewno nie miał japończyka (no chyba ,że z przebiegiem ponad 500tys.) bo by bzdur nie pisał.
  • #7 7387296
    niko123
    Poziom 29  
    Niestety Passaty jeśli chodzi o awaryjność DeKra/ TuV/ auto świat - lipa straszna


    http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport_awaryjnosci_dekra_2009

    http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport2009/wyn...erki=&powazne_usterki=&usterki_zagrazajace=&=

    Wklejam najnowszą tabele z Auto śwaita
    Są analizywane usterki do 100 tyś i potem auto rozbierane całkowicie w celu sprawdzenia zużycia części.
    Co jakiś czas nowe autko pojawia się w testach, teraz był to vw fox - jak widac fordy ładnie a vw dno

    Awaryjnośc auto śwait : Passat 42/46

    http://img192.imageshack.us/img192/1714/img6797b.jpg

    Tuv Passat na 67/ 88

    http://www.roadlook.pl/technika/auto-bild-tv-...he-sportowych-mercedesow-toyoty-i-subaru.html
  • #8 7404128
    cirrostrato
    Poziom 38  
    Mazda626 dziś....rano w garażu (nieogrzewany) mam -17 ale przynajmniej nie trzeba śniegu zgarniać z autka, podgrzewam świece (przy takim mrozie dwa razy) i odpalam z jednego obrotu wałem (latem wystarczy pół..) przy wciśniętym sprzęgle (zawsze), wolne obroty jak zimniej to 900, dziś prawie tysiąc ale po kilku minutach spadają typowo do 800, grzeję silnik kilka minut i w drogę. Kocham diesela!!!!
REKLAMA