Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smart nie odpala - Failure Predicted on Hard Hisk

08 Paź 2009 01:57 2510 6
  • Poziom 9  
    Witam krotko powiem nowy jestem i mam problem
    Mam Laptopa Acera aspire 3690 i na hdd pojawił sie smart Failure Predicted on Hard Hisk 0
    zrobilem format ale juz z plyty bo z recorvery sie niedalo i postawil wszystkie pliki na nowo ale po uruchomieniu pojawil sie napis <windows root>system32/hal.dll i co ja mam zrobic? mam 2 partycje i na tej drugiej sa dane musze je odzyskac jak to mam zrobic? pomocy PLISS
  • Poziom 43  
    Dysk się sypie - komunikat o tym świadczy. Stąd pewnie i konsekwencje w postaci problemów z dalszej części postu.
    Użyj jakiegoś Linuksa LiveCD, uruchom go i z jego poziomu zgraj dane.
    Sprzęt - o ile jest gwarancja - do serwisu, a jeżeli nie ma to kupno nowego HDD Cię czeka.
  • Specjalista HDD Recovery
    Cytat:
    zrobilem format ale juz z plyty bo z recorvery sie niedalo i postawil wszystkie pliki na nowo

(Czyli nadpisałeś dane)

Cytat:
    mam 2 partycje i na tej drugiej sa dane musze je odzyskac jak to mam zrobic?

To zależy czy je nadpisałeś czy nie .
    Podaje się zawsze w takich przypadkach SMART i model dysku.
  • Poziom 25  
    Podany komunikat świadczy o tym, że S.M.A.R.T. przewiduje awarię dysku - np. jeśli naliczył już określoną ilość realokowanych sektorów (bad sektorów) i obecnie posiada informację o braku dostępności sektorów dla alokacji kolejnych bad sektorów.

Jeśli parametr Current Pendig Sector (nie znamy go w Twoim przypadku, ale prawdopodobnie znajdują się tam kolejne oczekujące na relokację sektory) wymaga przeniesienia wadliwych sektorów mimo braku dla ich dostępnych przydziałów, wskazuje to na rychły koniec dysku.

Popieram zdanie poprzednika: jeśli to jeszcze możliwe zrób natychmiast kopię danych znajdujących się na tym dysku (zakładam, że dysk posiadał więcej niż jedną partycję z danymi nadającymi się do ewentualnego skopiowania, w przeciwnym przypadku po Twoim formacie może być trudno) i postaraj się o nowy dysk.
  • Poziom 9  
    Dzieki bardzo za porade hdd ma 2 partycje sprubuje pod linuxem musze sie dowiedziec ile kosztuje hdd do laptopa tylko niewiem czy on jest na sata czy na ata dowiem sie w sklepie pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Acer Aspire 3690 powinien mieć dysk SATA - za nowy dysk 250GB zapłacisz ok. 200 PLN.
    Ale dla pewności sprawdź jeszcze.
  • Poziom 9  
    Dziekuje bardzo