Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór słuchawek nausznych do słuchania w domu

08 Paź 2009 09:59 2672 5
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie,

Proszę o pomoc w wyborze słuchawek nausznych. Przeczytałem już wiele opinii z których wybrałem poniższe modele:

Koss porta Pro (60Ohm, 109zł)
    AKG K 414 (32Ohm, 110zł)
    SENNHEISER PX200 (32Ohm, 110zł)
    KOSS UR20 (32Ohm, 80zł)
    AKG K77 (32Ohm, 121zł)

Muzyka jakiej słucham to głównie: pop, dance, techno,elektroniczna, lata 80.

Słucham muzyki głównie w domu. Nie napiszę, iż zależy mi głównie na dobrym basie, choć lubię jak jest go nieco więcej, ale chciałbym uniknąć efektu zbyt wielkiego dudnienia.

Jeszcze jedno, słuchawki zasilane będą głównie z Ipod'a nano 3G i tak się zastanawiam czy przy wyborze słuchawek z większą impedancją np. KPP nie będą one odczuwalne jako dużo cichsze?

czy któreś z w/w słuchawek które biorę pod uwagę będą szumiały z Ipod'em Nano 3G, lub inaczej zapytam, czy odczuwalne szumu będą większe niż przy standardowych słuchawkach?

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze, oczywiście wszelkie inne propozycje słuchawek nausznych mile widziane (budżet to tak do około 100zł).

Pozdrawiam
    Andrzej
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Sony MDR V300
    Mają bardzo dobry, głęboki bas.
  • Poziom 13  
    Polecam Koss UR-40 świetne słuchawki, nie kupuj zamkniętych, zrobiłem ten błąd po wyczytaniu różnych opini na forach. Zaleta zamkniętych to izolacja od otoczenia a poważna wada to gotowanie się uszu. Dla własnego zdrowia i wygody kup otwarte :)
  • Poziom 10  
    A tak przy okazji tego tematu to na co wogóle zwracać uwagę. Najczęściej też słucham piosenek pop,techno,dance, więc fajnie gdy słychać bassy i gdy w miarę głośno grają. Nie wiem na co najbardziej zwracać uwagę patrząc na paramentry
  • Poziom 13  
    miki75 napisał:
    A tak przy okazji tego tematu to na co wogóle zwracać uwagę. Najczęściej też słucham piosenek pop,techno,dance, więc fajnie gdy słychać bassy i gdy w miarę głośno grają. Nie wiem na co najbardziej zwracać uwagę patrząc na paramentry

Nie da się po parametrach określić jak słuchawki będą grały. Trzeba posłuchać kilku modeli żeby coś wybrać. Ja jednak swoje kupiłem w ciemno, po przeczytaniu wielu opini na różnych forach.
  • Poziom 17  
    a czy słuchawki otwarte dobrze izolują od otoczenia , chodzi mi o słuchanie i nieprzeszkadzanie domownikom w nocy.