Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLONEZ 1.6 GSI nie odpala na benzynie gdy jest zimny oraz..

maniu48 08 Paź 2009 11:56 5533 8
  • #1 08 Paź 2009 11:56
    maniu48
    Poziom 8  

Witam.Jestem nowy na tej stronce, bardzo prosił bym o pomoc.Mam poloneza 1.6GSI i mam dwa małe problemy.
    Pierwszy to:gdy silnik jest zimny najczesciej po nocy mam problem z odpaleniem go na benzynie natomiast po przełączeniu go na gaz odpala bez problemu-wymieniłem pompe paliwa wtryski oraz regulator ciśnienia ale bez efektu.
    Drugi problem jest taki, że gdzies ucieka mi płyn chłodniczy nie ma żadnych wycieków ani nie "przybywa oleju w silniku" . mniej wiecej na 500km musze wlać 2L płynu.
    PROSZĘ O POMOC CO MOŻE BYć NIE TAK

1 8
  • #2 08 Paź 2009 12:05
    cichy lis
    Poziom 28  

Czy po odpaleniu już na benzynie samochód pracuje równo? obroty są ponad 10 tys ? Czy spalanie gazu/benz jest w normie. Jaki rodzaj instalacji gazowej posiadasz?

0
  • #3 08 Paź 2009 12:24
    maniu48
    Poziom 8  

Posiadam normalną instalacje gazu-nie sekwencja.po odpaleniu obroty dochodzą do 2tys i w 5 sekund spadają do 950.spalanie gazu w spokojnej jezdzie czuli tak do 90km/h to ok 9L benzunke natomiast to ten polonezik kocha i wyszło mi ze pali tak ok 30L tak to nie pomyłka 30L

Dodano po 1 [minuty]:

Przy jezdzie powyzej 90 km spalanie gazu dochodzi do 15L

Dodano po 6 [minuty]:

Tak, że benzuny używam tylko do odpalania i w sytuacjach gdy braknie gazy i dojazd do najblizszej stacji lpg

0
  • #5 08 Paź 2009 15:01
    maniu48
    Poziom 8  

w jaki sposób mógłbym ja spr??ale dziwne to jett bo jak załapie zimny na gazie i zgasze go to normalnie juz z benzyny od
    pala

Dodano po 46 [minuty]:

i gdzie podziewa sie ten płyn??

0
  • #6 18 Paź 2009 14:02
    krzych?
    Poziom 13  

Po pierwsze zacznij jeździ chłopie na benzynie chociaż parędziesiąt kilometrów na dzień \tydzień\miesiąc, po drugie spróbuj przy powrocie do domu na noc wrócić kilka\kilkanaście km na benzynie i zgaś go na benzynie i rano odpal na również na benzynie.

Co do płynu to jest ciężkie pytanie jeżeli nie a wycieku co dziwne i nie rośnie olej (bo nie musi) może go pobierać do cylindra i spalać. Nie zauważyłeś jakieś zmiany pracy silnika podczas jazdy ???

0
  • #7 18 Paź 2009 14:16
    116816
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 21 Paź 2009 11:31
    maniu48
    Poziom 8  

Samochód juz jest podczas naprawy.Wina to uszczelka pod głowicą i sonda.Dziękuję za pomoc pozdrawiam

1