Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

focus ghia 2000r problem z czasowka wycieraczek....

08 Paź 2009 14:06 3096 3
  • Poziom 12  
    Mam problem z wycieraczkami w Focusie GHIA (2000r).
    Nie działą czasówka...przednie wycieraczki zachowują się tak, jakby w ogole nie "zwracały" uwagi na ustawienia czasów (1-6).
    Na każdym biegu (oprocz 3) chodzą identycznie...

Gdy uzyje spryskiwacza szyby przedniej...wycieraczki nigdy juz sie nie wyłączają...dopoki nie wyłącze zapłonu....

Przekaźnik oraz przełącznik zespolony spraqwdzony - to nei to...
    Wszystko wskazuje wlasnie na ten CTM....tego jeszcze nie sprawdzono...
    Nie sprawdzalem tez silniczków wycieraczek, ale skoro dochodzą do końca i wracają, to chyba wszytsko jest ok, prawda ?

Znalazlem tutaj na elektrodzie schematy ukłądu wycieraczek, i wychodzi na to, ze jest to jakis Central-Time-module...C1000 (REAR of JUNCTION BOX)...

gdzie tego szukać i czy to może być przyczyną....jak to sprawdzic...

Czy ktoś już się spotkał z podobnym problemem ?

Tylna wycieraczka działa chyba ok (macha tak co 5 sekund)....

Pozdrawiam.

Dodano po 45 [minuty]:

http://www.foka24.de/Focus/Elektrik.html

czy moge sobie powyłączać, przeczyscic i po podłączać spowrotem wszystkei te wtyczki w centralnej skrzynce bezpiecznikow....
    Czy muszę odłączać akumulator ???

http://www.foka24.de/Focus/Elektrik/DSCF8697Textlc.jpg

Pozdrawiam !!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    naprawde nikt nie wie ?
    czyli pozostaje tylko serwis... :(

szkoda...

Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 33  
    Jak wyjmiesz schowek to po prawej stronie za schowkiem jest moduł funkcji czasowych. W necie znajdziesz jak go przetestować z fotela kierowcy.
  • Poziom 12  
    no wlasnie chodzi o to, ze oprocz tej neimieckiej stronki i jednego wątku na elektrodzie, to ja nie mogę w necie nigdzie znalesc nic na ten temat...

Ja mam coś takeigo (Central Timer Module) jak na powyzszych obrazkach...za skrzynką bezpieczników...

Mam prośbę, mógłbyś podać link do tego artykułu albo chociaz frazę, jakiej mam szukać w googlu... jak to testować ?