Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XBOX 360 klapka dvd otwiera sie i zamyka

cortez 08 Paź 2009 15:41 10476 22
  • #1 08 Paź 2009 15:41
    cortez
    Poziom 9  

witam mam problem jak w temacie klapka DVD otwiera się i zamyka i tak cały czas proszę o pomoc jak najszybciej z góry dziękuje

1 22
  • #2 08 Paź 2009 19:25
    stroggo81717
    Poziom 31  

Wciśnięty przycisk?

0
  • #3 11 Paź 2009 02:24
    kylo31
    Poziom 10  

nieodpowiedni bios w napedzie?

1
  • #4 11 Paź 2009 11:13
    cortez
    Poziom 9  

przycisk nie jest wciśnięty chyba bo słychać klikanie da się to naprawić w domowych warunkach

0
  • #5 12 Paź 2009 16:10
    n0rb
    Poziom 10  

mam bardzo podobny problem
    na stronach anglojezycznych "wyczytałem" ze to może być wina tej gumki co jest w ale to tylko hipoteza

ps. przegapiłem twój post i napisałem bardzo podobny :(
    ps2. wysłałem dzisiaj email do centrum obsługi xbox uk

0
  • #6 13 Paź 2009 20:19
    cortez
    Poziom 9  

to jak ci odpiszą to daj znać co z tym możne być

0
  • #7 14 Paź 2009 12:30
    diman00
    Poziom 9  

Miałem coś podobnego jeszcze ze starym xboxem (pierwsza płyta główna w 2006 r.) . Jak się zamkął to szybko odłączyłem zasilanie i potem się już tak nie robiło. Nie wiem co było przyczyną

1
  • #8 14 Paź 2009 13:12
    n0rb
    Poziom 10  

Otrzymałem odp. z centrum obsługi klienta :

Dear Mr Dabrowski,

Thank you for contacting Xbox Support.

To resolve your issue we kindly ask you to follow the steps found under http://support.microsoft.com/kb/907590/en-us..

Kind regards

Lily Adams

Xbox Service and Support Team

Czyli nic nowego ... nic czego nie wiem

1
  • #9 14 Paź 2009 13:52
    obsid
    Poziom 25  

Jeśli chodzi o gumkę (pasek gumowy) sprawiający kłopot, zwłaszcza w napędach firmy Samsung, to problem ten dotyczy nieotwierania się napędu po naciśnięciu przycisku EJECT.

Napęd DVD w Twojej konsoli spotkała natomiast najprawdopodobniej inna, bardzo częsta przypadłość: obluzowanie [odklejenie się] i przemieszczenie magnesu zapewniającego zamocowanie płyty DVD.

W celu sprawdzenia / naprawy tej usterki należy:

1) Rozebrać konsolę
    2) Zdemontować napęd DVD, odpinając uprzednio kabel sygnałowy i zasilający
    3) Odkręć (potrzebny będzie śrubokręt krzyżowy) śrubki mocujące górną osłonę napędu DVD
    4) Jeśli w górnej części pokrywy napędu znajduje się magnes wielkości monety (nie powinien on się tutaj znaleźć, jeśli nie uległ oderwaniu) - należy go zdjąć - powinno się to łatwo udać.
    5) Na stronie magnesu, w której znajdują się trzy kropki nanieść niewielką ilość kleju typu Super Glue.
    6) Umieść ponownie magnes na swoim miejscu tzn. na górze czarnego kółka znajdującego się w dolnej części napędu (błyszczącą stroną ku górze)
    7) Nie zaszkodzi ostrożnie przeczyścić mechaniki napędu z kurzu i zanieczyszczeń
    8 ) Zmontuj napęd, sprawdź działanie, zmontuj X360.

Moim zdaniem na 99% masz do czynienia z tą usterką.

0
  • #10 14 Paź 2009 14:06
    n0rb
    Poziom 10  

czyli jeżeli potraktuje magnes klejem to odzyska swoje właściwości :)?..

0
  • #11 14 Paź 2009 14:15
    obsid
    Poziom 25  

Magnes nie odzyska właściwości, ponieważ ich nie utracił :)
    Natomiast sprzęgło magnetyczne napędu rzeczywiście odzyska swoje właściwości.

0
  • #12 14 Paź 2009 14:53
    n0rb
    Poziom 10  

A gdzie tu jest magnes ?

XBOX 360 klapka dvd otwiera sie i zamykaXBOX 360 klapka dvd otwiera sie i zamyka

Po szczerze mówiąc nie wiem

0
  • #13 14 Paź 2009 14:59
    obsid
    Poziom 25  

Zobacz to czarne kółko osadzone na osi silnika na zdjęciu po lewej - płyta DVD jest to niego dociskana za pomocą sprzęgła magnetycznego, którego druga część znajduje się w pokrywie napędu (dokładnie na osi tego czarnego kółka).

1
  • #14 14 Paź 2009 15:11
    n0rb
    Poziom 10  

no cóż ciężka sprawa nie chce zejść... wiec raczej od nowa nic tutaj nie trzeba doklejać/podklejać

0
  • #15 14 Paź 2009 16:20
    obsid
    Poziom 25  

W jakich okolicznościach doszło do usterki (samoistnie, podczas aktualizacji firmware)?
    Spróbuj w momencie, gdy tray jest wewnątrz napędu wyłączyć zasilanie i zobacz, co stanie się po ponownym włączeniu zasilania.

0
  • #16 14 Paź 2009 17:21
    n0rb
    Poziom 10  

a teraz mam błąd(brak obrazu, migaja 3 diody) który odczytałem jako 0020 See Error E08 -> E08: Unconfirmed: General I/O Malfunction, could be caused by an error with any of the I/O devies such as A/V port, USB, Hard drive, DVD drive, etc. over torquing of the AV or heatsync bolts can cause this error.

Czyli kupie jakiś nowy napęd i zobaczę mam nadzieje ze zadziała bo kupno nowego xbox jest mi trochę nie na rękę

ps błędy zdiagnozowałem dzięki http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=484726

0
  • #17 12 Lis 2009 18:13
    kondi50
    Poziom 12  

A co zrobić jeśli po otwarciu magnes ktory powinien być w gornej cześci obudowy znajduje się w tym czarnym kołowrotku(zdjecia po lewej-na prawo od lasera) i w zaden sposob nie moge go oderwać od tego magnesu ktory jest w budowany w ten kolowrotek.

Jest jakis sposob na to ? bo tam nie ma jak sie dostac aby go podwazyc i pociagnac lub cos w tym rodzaju ?

0
  • #18 12 Lis 2009 18:54
    obsid
    Poziom 25  

Magnes ten jest bardzo silny - rzeczywiście, jeśli nastąpiło oderwanie magnesu i złapanie go razem z górną częścią, należy go odczepić. Sposób na to jest w zasadzie jeden: należy ostrożnie wsunąć bardzo cienkie ostrze (np. nożyk do papieru) i spowodować powstanie szczeliny, umożliwiającej rozdzielenie obu części.

0
  • #19 12 Lis 2009 21:22
    kondi50
    Poziom 12  

Tylko problem w tym ze nie ma dojścia do tego magnesu, przyczepił sie tak ze jest dopasowany i widac tylko gorna czesc, moze jakis inny sposob domowy ?

Dodano po 40 [sekundy]:

Udało mi się oderwać ten magnes, jednak po przylepinieu go tak jak w instrukcji, tacka dalej wyjezdza, z czym moze być jeszcze problem ?

czy dalej cos z magnesem kombinowac czy moze z czyms innym ?

0
  • #20 13 Lis 2009 11:59
    kondi50
    Poziom 12  

obsid napisał:
    Jeśli chodzi o gumkę (pasek gumowy) sprawiający kłopot, zwłaszcza w napędach firmy Samsung, to problem ten dotyczy nieotwierania się napędu po naciśnięciu przycisku EJECT.

Napęd DVD w Twojej konsoli spotkała natomiast najprawdopodobniej inna, bardzo częsta przypadłość: obluzowanie [odklejenie się] i przemieszczenie magnesu zapewniającego zamocowanie płyty DVD.

W celu sprawdzenia / naprawy tej usterki należy:

1) Rozebrać konsolę
    2) Zdemontować napęd DVD, odpinając uprzednio kabel sygnałowy i zasilający
    3) Odkręć (potrzebny będzie śrubokręt krzyżowy) śrubki mocujące górną osłonę napędu DVD
    4) W górnej części pokrywy napędu znajduje się magnes wielkości monety - należy go zdjąć - powinno się to łatwo udać, ponieważ najprawdopodobniej uległ on odklejeniu (czasem może jednak dojść do jego przemieszczenia bez oderwania)
    5) Na stronie magnesu, w której znajdują się trzy kropki nanieść niewielką ilość kleju typu Super Glue.
    6) Umieść ponownie magnes na swoim miejscu.
    7) Nie zaszkodzi ostrożnie przeczyścić mechaniki napędu z kurzu i zanieczyszczeń
    8 ) Zmontuj napęd, sprawdź działanie, zmontuj X360.

Moim zdaniem na 99% masz do czynienia z tą usterką.

Naprawiłem wczoraj xboxa z dokładnie taka awaria i w tym opisie jest błąd, udało mi sie dojść do tego po kilku godzinach kombinowania.

A wiec jeśli już rozbierzecie dvd-rom majac taka awarie magnes przyczepił się do górnej cześci obudowy, trzeba go stamtąd oderwac i włozyć go w ten czarny plastik obok laseru(przedstawia to lewe zdjecie). Tylko bardzo ważna jest strona, nalezy umiescic go strona z trzema czarnymi kropkami do dołu(czyli magnesem do góry). I wtedy wszystko napewno bedzie działało :)

0
  • #21 13 Lis 2009 12:59
    obsid
    Poziom 25  

W moim opisie usunięcia tej usterki nie ma błędu. Natomiast jako uzupełnienie tego opisu zamieszczam zdjęcia dokładnie przedstawiające problem z oderwaniem się magnesu oraz sposób jego ponownego zamocowania:

Mam nadzieję, że teraz bez problemu uda się naprawić to dość często występujące uszkodzenie napędu konsoli XBOX 360.

0
  • #22 13 Lis 2009 14:13
    kondi50
    Poziom 12  

No tak teraz sie zgadza :) Ale z tego co pamietam w instrukcji przed modyfikacja było aby przykleic go do górnej pokrywy :)

1
  • #23 13 Lis 2009 14:44
    obsid
    Poziom 25  

W pierwotnej wersji mojej instrukcji było dosłownie napisane:

6) Umieść ponownie magnes na swoim miejscu.

Przez "swoje miejsce" rozumiałem górną część czarnego kółka na silniku. Natomiast mogło to być rzeczywiście niejednoznaczne - w związku z czym dokonałem zmiany opisu. Teraz już nie powinno być wątpliwości.

Moderowany przez Dzimi:

Kolor czerwony czcionki jest przyjęty zwyczajowo jako kolor wpisów moderacyjnych. Proszę pamiętać o tym przy pisaniu postów.

0
  Szukaj w 5mln produktów