Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z OC po zainstalowaniu grafiki 4770, p造ta P35-DS3L.

McBain 08 Oct 2009 17:06 2194 7
    McBain
    Level 10  
    Witam,

Zagadka dla pecetowego Dr House'a :)
    Mam problem z OC procesora po w這瞠niu grafiki Asus Formula 4770. Wcze郾iej przy karcie 6600GT bez problemu osi庵a貫m 2,5Ghz@3Ghz na standardowym napi璚iu i ch這dzeniu. Sprz皻 to:

P造ta: Gigabyte P35-DS3L (najnowszy bios)
    Procesor: E5200
    Zasilacz: Corsair HX520
    Pami耩: 2 x 2GB Patriot
    Grafika: Asus Formula 4770 (bios standardowy)

Niezale積ie od ustawie biosu nie da si ani troch podkr璚i. PCI-E na Auto, podobno Gigabyte utrzymuje na tym ustawieniu r闚no 100MHz.

Szukaj帷 w sieci zauwa篡貫m, 瞠 inni te maj podobny problem na takim samym sprz璚ie, niestety nikt nie wpad jeszcze na to jak to rozwi您a. Chyba ta p造ta i karta nie bardzo si lubi, ale 瞠by a tak?

Pozdrawiam i z g鏎y dzi瘯i za wszelkie odpowiedzi.
    Wojtek
    iron64
    Level 41  
    Ustaw wszystko r璚znie, auto lepiej si sprawdza w gara簑 ni w podkr璚aniu.
    McBain
    Level 10  
    Nic to nie zmienia, pr鏏owa貫m ju na wszystkie sposoby. Przegl康aj帷 Internet natrafi貫m na sporo os鏏 maj帷ych problem z p造tami Gigabyte i Radkiem 4770.. B璠 pisa do serwisu Gigabyte'a w tej sprawie, mo磧iwe, 瞠 to wina biosu. Jak czego si dowiem, to dam Wam zna.

Pozdro
    Wojtek
    Mar.
    Level 2  
    Witam

W豉郾ie mam bardzo podobny problem, moja konfiguracja;
    P造ta: Gigabyte EP35-DS3 rev.2.1(najnowszy bios)
    Procesor: E7200
    Zasilacz: Chiftec 450W
    Pami耩: 2 x 1GB Ocz Platinium v.2
    Grafika: XFX 4770 (bios standardowy)

Pocz徠kowo my郵a貫m 瞠 to wina zasilacza ale wcze郾iej hula na nim Radeon 3870 kt鏎y w sumie mia wi瘯sze wymagania. Od siebie dodam 瞠 fiaskiem ko鎍z si wszelkie pr鏏y modyfikacji fsb, zar闚no w g鏎 jak i w d馧. Prosz o info je郵i znajdzie kto jakie sensowne rozwi您anie...

Pozdrawiam Mar.
    leven
    Level 36  
    Zmieniajac fsb zmienia sie czestotliwosc szyny pci-e ?
    Moze tak to zrobic:
    Obnizyc szyne pci-e i podniesc fsb :)
    Ciekawe jak taki sposob ma sie do dzialania ?
    Mar.
    Level 2  
    Niestety nic to nie daje... Nawet przy r璚znym ustawieniu PCIe na 100MHz.

Pozdrawiam Mar.
    Karaczan
    Level 41  
    Powiem wam ze moi kumple tez maja takie dziwne problemy.
    Jeden ma phenoma2 inny core2quad. Phenom na plycie gigabytea, quad na dfi.
    Oba swiruja, nie uruchamiaja sie, sa nie stabilne z grafikami radeon 4850.
    Kumpel z Phenomem rozwiazal swoj problem nowym zasilaczem, na dfi nie znalezlismy "patentu". Musial zmienic karte na NV.
    Karty sprawne, bo przekladalismy rozne radeony. Wszystko dziala wszedzie, tylko nie w komputerze zainteresowanego.
    Dziwny problem
    Mar.
    Level 2  
    Troch czasu min窸o i przedstawi tyle ile si dowiedzia貫m;

Helpdesk XFX;

Kr鏒ka odpowied 瞠 problem le篡 po stronie p造ty g堯wnej i nale篡 zwr鏂i si do producenta.

Pomoc techniczna Gigabyte;

Moje Pytanie;
    "Witam.

Szczeg馧y mojego zestawu;
    P造ta: Gigabyte EP35-DS3 rev.2.1(najnowszy bios)
    Procesor: E7200
    Zasilacz: Chiftec 450W
    Pami耩: 2 x 1GB Ocz Platinium v.2
    Grafika: XFX 4770 (bios standardowy)

Mam problem wsp馧pracy nowej karty graficznej z powy窺z p造t g堯wna. Pocz徠kowo my郵a貫m 瞠 to wina zasilacza ale wcze郾iej hula na nim Radeon 3870 kt鏎y w sumie mia wi瘯sze wymagania. Od siebie dodam 瞠 fiaskiem ko鎍z si wszelkie pr鏏y modyfikacji fsb, zar闚no w g鏎 jak i w d馧(restar komputera przed doj軼iem do POST).
    Na forach komputerowych spotka貫m si z osobami o podobnych problemach po instalacji nowych kart graficznych (radeon 4770). Czy jest na to jakie rozwi您anie??

P.S. Dodam 瞠 po zakupie testowa貫m powy窺zy zestaw z inn kart graficzn i wszystko dzia豉 poprawnie(brak problem闚 z przetaktowaniem procesora)"

Odpowied;
    "Nie wspieramy OC i dlatego nie mog traktowa jako problemu technicznego brak reakcji na OC. Inna karta graficzna je郵i by豉 na interfejs PCI-E 1.0 mo瞠 dzia豉 lepiej ni nowa karta na interfejs PCI-E 2.0 - jest to ju r騜nica technologiczna.

Pomoc techniczna GBT"

Moje pytanie;
    "Troch nie rozumiem t逝maczenia 瞠 Gigabyte nie wspiera OC. Pomijaj帷 fakt 瞠 OC podlega tylko procesor(nie p造ta g堯wna), na opakowaniu i w specyfikacji p造ty wyra幡ie napisane jest 瞠 potrafi on wsp馧pracowa z fsb 1600MHz(4*400).
    Link do specyfikacji;
    http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ep35-ds3_21.html

OK. odstawmy OC na bok, poniewa p造ta nie dzia豉 poprawnie te na gwarantowanych cz瘰totliwo軼iach fsb - wy窺zej 1333MHz, czy ni窺zej 800MHz(czyli bez jakiegokolwiek OC p造ty g堯wnej!!!).. Je郵i chodzi o kart graficzn i interfejs PCI-E obie (stara i nowa) by豉 pod 2.0.(stara Radeon 3870 GDDR4 512MB, nowa Radeon 4770 GDDR5 512MB)

Jak ju wspomnia貫m problem nie dotyczy tylko mojego przypadku.. Bardzo prosz o powa積e potraktowanie sprawy.

P.S. Czy nikt nie zg豉sza wcze郾iej podobnego problemu??"

Odpowied;
    Tak zgadza si lecz Gigabyte nie gwarantuje poprawnego dzia豉nia, poniewa zale篡 to w豉郾ie od kompatybilno軼i, procesora i pami璚i mimo i platforma jest w stanie zapewni takie cz瘰totliwo軼i. W tym przypadku niestety nie jestem w stanie Panu pom鏂 (poprzednia wypowied). Nikt nie zg豉sza takiego problemu poprzednio.

Pomoc techniczna GBT

Tak wi璚 niestety problem nie do rozwi您ania.

Pozdrawiam.