Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy może wie ktoś jaki to jest układ scalony?

08 Oct 2009 18:33 3547 12
  • Level 15  
    Witam
    Posiadam nadajnik zdalnie sterowany i znajduje się w nim scalak tylko nie wiem jaki jest na nim napisane:
    STS (chyba jakieś logo) TX-2 (duża przerwa) - G
    90413287
    Szukałem w internecie ale na tym scalku są jakieś dziwne oznaczenia i nie udało mi się nic ustalić :cry:
    Pozdrawiam.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • User under supervision
    ST zapewne - to producent
    Daj zdjęcie w dużej rozdzielczości moze coś więcej uda się odczytać.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 15  
    Cos takiego Czy może wie ktoś jaki to jest układ scalony? Czy może wie ktoś jaki to jest układ scalony? Czy może wie ktoś jaki to jest układ scalony?
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 15  
    To trudno.
  • Level 15  
    W odbiorniku na pewno nie ma takiego jak piszesz, tylko nie mogę sobie przypomnieć jego nazwy. Jak do niego dotrę, to napiszę.
  • Helpful post
    Level 11  
    Widzę, że kolega też kupił samochodzik z biedronki żeby go rozkręcić :D
    I tak jak już wcześniej pisano w pilocie (to co na zdjęciu) zastosowany jest układ TX-2 czyli trochę stary ale popularny układ sterowania :D też szukałem info na jego temat i znalazłem taki oto schemacik między innymi:

Czy może wie ktoś jaki to jest układ scalony?

, który po wstępnej analizie płytki pokrywa się z układem...
    Swoją drogą mam zamiar zbudować własnego pilota bo denerwuje mnie ułożenie przycisków na oryginale... jak będę miał eagla to postaram się zamieścić.

Pozdrawiam
  • Level 15  
    Fajnie jakby można było w tej przebudowie pilota zwiększyć zasięg bo to 5 metrów to mnie nie zadowala.
  • Helpful post
    Level 11  
    Witam tak wiec przerysowałem schemat elektryczny do Eagla oraz wykonałem schemat płytki pcb lecz robiłem to na szybkiego i nie jestem pewny czy nie ma jakiegoś minimalnego błędu... no ale na pierwszy rzut wygląda dobrze, wstępnie posprawdzałem ścieżki, eagl nie zwraca błędów wiec powinno być dobrze ;D
    Problem był też przy identyfikacji tranzystorów tak wiec jak ktoś wie jak rozumieć: MLB 8050 18 oraz SM945 P 38 to proszę o wypowiedź. Ja jako pierwszy z nich wstawiłem staruszka 8050 bo najbardziej pasował, a SM945 co prawda znalazłem ale jeśli ktoś wie co znaczy P 38 to byłbym wdzięczny :D

A co do wzmocnienia sygnału to niestety transmisja radiowa to nie moja działka i o antenach wiem przeraźliwie mało ale może ktoś kto siedzi w temacie się wypowie...
  • Level 15  
    Tak na oko to wszystko gra tylko w tym projekcie płytki zlikwiduj tą ścieżkę między nóżkami układu i pociągnij ją gdzieś indziej.