Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka LG WD65150TP gdzie jest kondensator

albo_arimr 08 Oct 2009 18:50 3204 5
 • #1
  albo_arimr
  Level 10  
  witam. ma pralkę LG wymieniłem szczotki węglowe ale okazuje się że coś jest z kondensatorem( tak powiedział pan w sklepie). chodzi o to że silnik nie ma siły się bujnąć a jak już ruszy na chwile to strasznie nie równo i hałaśliwie tak jak by miał jakieś bicie. łożyska wszystko ok nie ma żadnych luzów ręką lekko się kręci. silnik firmy Welling. szukałem kondensatora coś takiego jak u Frani ale nie ma kable idą od silnika do płytki sterującej.:cry::cry:
 • #2
  mk852
  Level 15  
  Jeżeli sprawdziłeś dokładnie wszystkie elementy silnika ,to zainteresuj się obwodem sterowania silnika tam powinien jakiś triak być, może tam jest problem. Kondensatora jak u Frani nie znajdziesz w tej pralce.
 • #3
  bolo51
  Level 17  
  Jeśli silnik jest na szczotkach to nie ma typowego kondensatora rozruchowego.Spr.doleganie szczotek do komutatora ,a następnie moduł sterowania tj.triaka.
 • #4
  albo_arimr
  Level 10  
  gdzie tego szukać i jak to wygląda??:cry:
 • #5
  bolo51
  Level 17  
  Dojdziesz po kablach od silnika.
 • #6
  wiesiekba
  Home appliances specialist
  Wirnik silnika może być uszkodzony. Popatrz na komutator czy nie ma przegrzanych co niektórych działek.Czytając Twoje wypowiedzi to nie widzę tego abyś miał pojęcie o elektryce.Bez urazy ale lepiej wezwij fachowca,bo sam narobisz sobie kosztów.