logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Hertz DSK 165] Problem ze zwrotnicami/filtrami

thorrin 08 Paź 2009 19:23 1523 5
REKLAMA
  • #1 7105067
    thorrin
    Poziom 2  
    Witam wszystkich!

    Mam spory problem z zestawem głośników hertz'a. Otóż zakupiłem je w sklepie internetowy, jak się okazało niezbyt solidnym, realizacja zamówienia zajęła zaledwie 14 dni roboczych. Po otrzymaniu paczki przystąpiłem do montażu, kiedy podłączałem zwrotnice - a raczej filtry - zauważyłem, że w zestawie mam 3 filtry do wooferów i 1 do tweeterów :/ Próba kontaktu ze sklepem skończyła się zapewnieniem, że da się wymienić ten jeden filtr i... tyle było po kontakcie ze sklepem :(

    W związku z tym zwracam się Was użytkowników tego forum o pomoc w doborze jakiś zastępczych zwrotnic/filtrów czy też jakąkolwiek podpowiedź jak zrobić żeby mieć 2 grające tweetery, a nie tylko jeden :(

    Z góry dziękuje :)
    Krzysiek
  • REKLAMA
  • #2 7105188
    Karolo MPower
    Poziom 30  
    Rozbierz zwrotnice, którą potrzebujesz zrob sobie schemat i kup uzyte tam elementy. Potem wystarczy zrobic samodzielnie takie ustrojstwo - zapewniam cie, ze to banalne urządzenie
  • REKLAMA
  • #3 7106417
    thorrin
    Poziom 2  
    Przed chwilą rozebrałem zwrotnicę od woofera i to coś wygląda jak na mój gust, jak cewka - rdzeń owinięty miedzianym drutem - jeżeli się nie mylę. I tak się zastanawiam czy filtr od tweetera to będzie coś podobnego, i czy da się przerobić filtr od woofera na filtr od tweetera? Specjalnie nie jestem w tym temacie ogarnięty, więc wolał bym być przygotowany na to co tam znajdę :)
  • REKLAMA
  • #4 7106555
    sluchawa21
    Poziom 11  
    thorrin napisał:
    Próba kontaktu ze sklepem skończyła się zapewnieniem, że da się wymienić ten jeden filtr i... tyle było po kontakcie ze sklepem :(


    Witaj.
    Wiesz co zrób?? Trzeba wysłać głośniki do dystrybutora Firmy Hertz na Polskę. Ta firma nazywa się ELCO-EXIM. Ja wysyłałem do nich niedawno Hertze ( też z linii D).

    Załatwiają problem od ręki - nie zdążyło nawet dojść potwierdzenie odbioru a tu kurier puka do drzwi. I to nie raz a 3 RAZY!!! była analogiczna sytuacja. Pierwszy raz spotkałem się z tak szybkim i rzetelnym załatwieniem sprawy i jak wspomniałem 3 razy!

    Wymienili mi głośnik na nowy i git.
  • REKLAMA
  • #5 7107011
    thorrin
    Poziom 2  
    Problem w tym, że zauważyłem złą liczbę filtrów dopiero podczas montażu i teraz niespecjalnie chce mi się odwracać proces montażu :/ Dlatego staram się dowiedzieć jak ten problem rozwiązać domowymi sposobami ;)
  • #6 7107032
    sluchawa21
    Poziom 11  
    No jak uważasz.....

    Jeśli chciałbyś to rozwiązać - jak ty to mówisz domowymi sposobami, to musiałbyś zrobić zwrotki lub kupić, ale to dodatkowe koszty i wcale nie małe.
REKLAMA