Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sprzęt do obsługi imprez okolicznościowych?

gregor_7979 08 Oct 2009 20:02 3108 11
    gregor_7979
    Level 9  
    Witam.
    Dostałem dotację z UP na rozpoczęcie dział.gosp. Mam do wydania ok. 17tyś.
    Dotychczas grałem na pożyczonym i dość badziewnym sprzętku. Myślałem o jakimś lapku + Ns7 + ITCH. Do tego jakieś kolumienki, końcówka, światełka, może trochę dymu i baniek mydlanych. Głównie osiemnastki, jubileusze, dyski szkolne, wesele i może coś małego w plenerze. Pozdrawiam i proszę o jakieś porady :D
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    dj arq
    Level 25  
    FOH
    2x PM 115-450 ND = 5000zł
    1x LX1100 ADS = 2400zł

Konsola
    2x CDJ 200 = 4000zł
    1x DJM 600 = 3500zł
    1x Shure PG58 = 250zł
    Słuchawki = 200zł
    1x EQ, np Bery 2x15 pasm = 400zł

Oświetlenie
    2x FX 300 Eurolite = 1200zł
    1x Stojak na światła = 150zł
    Dymiarka ADJ Fogstorm 700 lub Antari F80 = 250zł

Kable: 5x XLR-XLR, 3-4 przedłuzacze. = 100zł
    4x Wtyk Speakon-Speakon + 10m kabla = 100zł
    2x walizka = 200zł

Wady tego zestawu - drogo
    Zalety:
    FOH
    Polaudio - zawsze najlepsze brzmienie, dość małe paczki z porządnym driverem którego nie upalisz na 1 imprezie.
    ADS - Porządny polski wzmak, nigdy cię nie zawiedzie! W razie dokupienia basów pociągnie całość bez problemu.

Konsola
    Klaska w postaci djm600. CD/Mp3 standard. Bardzo wytrzymałe maszyny. Parę ładnych lat bez zająknięcia.

Oświetlenie:
    Mocne efekty LEDowe, brak kosztów wymiany żarówek, brak części ruchomych. Megatrwałe.
    Dymiarka - tu taniocha ale na początek styknie. Statyw - niezbędna rzecz.

Zalety całości oprócz dymiarki - jak ci się znudzi to sprzedasz od ręki za rozsądną cenę bo to sprzęt z najwyższej półki. Z czasem w razie potrzeby dokupisz lub dorobisz sobie doły żeby odciążyć górki, ale na małe imprezy to Polaudio pozamiata. Pamiętaj że kupując taniej - kupisz drożej (lub dwa razy). Daj sobie spokój też z laptopem i innymi wynalazkami. Nie myśl o Alpierdach, dibesiach i 666. Masz kasę - bądź PRO.
    mateusz885
    Level 23  
    "Daj sobie spokój też z laptopem i innymi wynalazkami. " Nie wiem jak ty, ale ja wolę kogoś kto ma co wystawić na front, a gra z lapka z sensowniejszą kartą niż jak zwykle mp3 ponagrywane na CD i tylko do tego wydane ponad 10k na konsole :)
    Zamiast kupować korektor berego który więcej napsuje brzmienia niż poprawi to dołożyć te 400 czy 500zł do końcówki i zamist LXa wziąć EV/dynacorda które biją brzmieniowo na starcie LXy. Zresztą Pan Polanowski proponuje raczej mocniejsze niż słabsze końcówki do kolumn, ale nie grane do clipa :) Sam pomysł paczek od polka jest bardzo trafny.
    Nie stety, nie widziałem nic sensownego ze słuchawek za 200zł. PG58 jest wystarczający dla DJa, ale SM58 za to jest niezniszczalny.
    Na konsolach się nie znam, tu DJe mają swoje kanony.
    W niedzielę postaram usiąść i pomyśleć jak wykorzystać takie pieniążki, tymczasem idę się wyspać po całym tygodniu :).
    dj arq
    Level 25  
    mateusz885 wrote:
    "Daj sobie spokój też z laptopem i innymi wynalazkami. " Nie wiem jak ty, ale ja wolę kogoś kto ma co wystawić na front, a gra z lapka z sensowniejszą kartą niż jak zwykle mp3 ponagrywane na CD i tylko do tego wydane ponad 10k na konsole :)

Ciekawe z czego z laptopa będzie lecieć... pewnie Wav'y 24bit/96kHz...
    Chcesz zamieniać CD/mp3 na laptopa?? (bo mikser i tak tam trzeba mieć, z samego kompa się nie ugra) Więc przygotuj się na jakiś error od pana Billa co powiedzmy 20 imprez. I jak wtedy akurat będzie to np. wesele to powodzenia... Jedną z 30 płyt mp3 wywalisz za okno i grasz dalej. A jak się PC zepsuje to cię goście wywalą na kopach. Tak się składa że i grałem z PC i jestem dj'em i serwisuję komputery więc wiem czym to śmierdzi i się szybko wyleczyłem z dziadostwa.
    Na front chcesz więcej?? Cóż, za 17kPLN cudów nie zrobisz jak chcesz kupić wszystko.

mateusz885 wrote:

Zamiast kupować korektor berego który więcej napsuje brzmienia niż poprawi to dołożyć te 400 czy 500zł do końcówki i zamist LXa wziąć EV/dynacorda które biją brzmieniowo na starcie LXy.

EQ zawsze się przyda, choćby do tego żeby bas podbić bo chyba nie powiesz mi że na tym zestawie co zaproponowałem (czyli 2x pełnopasmówka) będzie basu wystarczająco dużo... Nie pasuje bery? to niech kupi doda, dbx lub coś innego.
    Co do LXów - nie proponuję grania na clipach, ba, grając małe wesele i tak ich nie zapali choćby chciał bo go dziadki zjedzą. A na coś większego kupna SUBa nie uniknie.
    Oczywiście można berego zamienić na DBX, ADS na EV a PG58 na SM. Tylko pamiętajmy że gość chce się zmieścić w 17 kawałkach.
    jamesvangrey
    Level 16  
    A moze jak grasz wesela to reloop rmp3 multimedialna maszynka. BAwilem sie rmp2 naprawde godne polecenia
    A jezeli chodzi o naglosnienie to moze jakos aktywnie jezeli ma byc mobilnie.?
    diyManiek
    Level 29  
    Aktywne lepiej nie... proponuje kolumny jak i koncówke mocy jak radzil dj arq zawodowo i solidnie. A aktywy drogie i bardziej awaryjne i wcale nie powiedziane ze lepsze brzmieniowo w tym zakresie cenowym do tego tez ciezsze gdyz dzwigamy kolumne z wbudowanym ampem.
    odosz
    Level 2  
    jeżeli grasz tylko - jak napisałeś - 'imprezy okolicznościowe', bez sensem było by wydawanie $ na 'tak bardzo chwalonego' Pioneera, bo płacisz tutaj w więkości za markę. Ja bym polecił taki zestaw - tanio.

VESTAX VCI-100 (lub inny kontroler mobliny pod pc) - 500 / 1500 zł
    Laptop - (tutaj masz duże pole do popisu, nie potrzebna wielka machina, aby miał FireWire - do podłączenia FireBoxa - oraz USB - 2000zł
    PreSonus FireBox audio (lub inny Interface audio, sam posiadam FireBoxa i jestem zadowolony) - 1200zł
    Mikrofon - (jeżeli chcesz dobry jakościowo to polecam Shure, AKG) Shure PGX24 SM58 - 1000 zł (możesz kupić taki za 200zł, aby się nie gryzł tylko :) )
    Oprogramowanie do BCD - Traktor3 lub Virtual DJ 5.2 pro - nie mam pojęcia ile może to kosztować max.500 zł :)
    Słuchaweczki - hm... tutaj też jest duże pole do popisu, poleciłbym ALLEN & HEATH XONE:XD-53 - 700 zł

Odnośnie nagłośnienia Ci nie pomogę, nie znam się na tym za bardzo :)
    ___Adriano___
    Level 13  
    odosz wrote:
    jeżeli grasz tylko - jak napisałeś - 'imprezy okolicznościowe', bez sensem było by wydawanie $ na 'tak bardzo chwalonego' Pioneera, bo płacisz tutaj w więkości za markę.

Ja się nie zgodzę że się płaci za markę. Grałem na większości cd jak i mixerów różnych firm i wszystkie ustępują Pioneerowi. Sam posiadam teraz 2x CDJ 200 + DJM 600 i nie zamieniłbym tego na nic innego chyba ze DJM 600 na 800. Sam również gram na imprezach okolicznościowych.
    Pioneer pogra parę ładnych lat i szczerze polecam.

Co do nagłośnienia polecam 2x MACKIE SRM 450 + SUBBAS RCF ART 905 AS (na allegro nowy 4200 nawet). Na mniejsze wesele spokojnie górki mackie wystarczą a na większe masz bas.
    Światło Revo III

Taki zestaw z taką konsolą jak mam wyjdzie okolo 17tys z mikrofonem, słuchawkami i kablami.
    gregor_7979
    Level 9  
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi. A próbował ktoś MixMeister w połączeniu z MixMeister Control Numarka, albo Numark NS7 w połączeniu z Serato ITCH. A jakie opinie co do JBL i Peavey. Słyszał ktoś o firmie Audiomega ???
    ___Adriano___
    Level 13  
    Słyszałem paczki firmy Audiomega i naprawdę kiepsko to gra.
    A co do JBL to z tej słabszej serii JRX tez słabe wyroby. Mało środka, mało góry, słaby driver.
    Peavey'a słyszałem z tej tańszej serii słyszałem tylko raz wiec się nie będę wypowiadał.
    Jak pasywne to polecam coś z POL-AUDIO. Choć sam na imprezy okolicznościowe wole aktywne.
    gregor_7979
    Level 9  
    A gdyby tak Reloop RSP-18s + RSP-15 lub RSP-30. Jako napęd tego zestawu Reloop Amperor 2900b ???
    ___Adriano___
    Level 13  
    Nie ma się co pchać w tak kiepskie paczki.
    Kupisz coś lepszego to będziesz miał na lata a kupując słaby sprzęt później będziesz go wymieniał.
    Jak masz kase to kup coś porządnego.