Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes vito 108 cdi;świeci kontrolka od świec

marek1974 08 Oct 2009 21:01 7989 7
    marek1974
    Level 2  
    Witam mam problem-po przekręceniu kluczyka w stacyjce kontrolka świec żarowych zapala się na sekundę góra dwie i gaśnie po uruchomieniu silnika ponownie zapala się i gaśnie po około trzech minutach,to samo przy uruchamianiu rozgrzanego silnika,czy ktoś miał podobny problem,proszę o rady
    bartez844
    Level 20  
    masz uszkodzoną swiece
    jarewa
    Level 31  
    Tak to świadczy o uszkodzonych świecach żarowych lub ewentualnie o ich koncu życia. Trzeba je wymienić.
    bartez844
    Level 20  
    moze jedna moze dwie lub trzy
    jarewa
    Level 31  
    bartez844 wrote:
    moze jedna moze dwie lub trzy

Ale idzie to sprawdzić ostatnio miałem podobnie w innym mietku i wymieniałem cztery ale ta kontrolka wariowała już ponad rok.
    hackermen
    Level 12  
    Wykręcasz świecę i podajesz napięcie z akumulatora masa na zewnątrz plus tam gdzie jest dokręcony kabelek (choć tak naprawdę nie ma to znaczenia gdzie dasz plusa gdzie minusa). W zależności od rodzaju świec (czas grzania) powinna się zaczerwienić w vito to chyba ok 3-5 sekund główka świecy powinna być rozgrzana do czerwoności.
    AUTO-MAR
    Level 20  
    Może być rozsypany moduł świec żarowych a sprawdzisz świece bardzo prosto bo w vito kiepskie dojście:cry: wyciągasz wtyczkę z modułu i tam masz przewody do każdej z nich miernik i wszystko powodzenia:D
    marek1974
    Level 2  
    Serdeczne dzięki za rady,pozdrawiam wszystkich właścicieli'' mietków''.