Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oświetlenie wnętrza Opel astra G 1,6 8v 75KM x16szr

08 Oct 2009 21:48 7558 4
  • Level 9  
    Witam, mam pewien problem z moim autem pojechałem do elektryka w związku z tym że przestało mi działać radio i przy okazji zrobić oświetlenie wnętrza które również uległo uszkodzeniu. Opisze jak było na samym początku:
    Gdy otwierałem drzwi z centralnego to światło sie nie zapalało, po otwarciu drzwi również sie nie zapalało, dopiero gdy włozyłem kluczyk do stacyjki i dałem w pozycje zapłonu to pojawiało sie światło po otwarciu drzwi. również gdy kluczyk był w stacyjce działało światło po pociagnieciu do Siebie włacznika świateł.

Elektryk sprawdził bezpieczniki okazało się ze bezpiecznik odpowiedzialny za radio i wyświetlacz był przepalony wymieniliśmy na nowy i radio ożyło, druga sprawa to taka że zauważył ze nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego za oświetlenie wnętrza, to włożył nowy chyba 15 nie jestem pewien. Oczywiście po tym zabiegu światło się pojawiło po otwarciu drzwi i było wszystko super nawet gdy otwarło się z centralnego będąc daleko od auta światło się zapalało - działało tak jak być powinno, ale.... Ale nie można wtedy zamknąć auta z centralnego można tylko z kluczyka otwiera się normalnie z centralnego ale zamknąć go już nie idzie. To w takim razie wyciągnęliśmy ten bezpiecznik z powrotem ja nie mam bezpiecznika i wróciliśmy do punktu wyjścia.

Dodam jeszcze ze jest taki problem z radiem ze po wyciągnięciu kluczyka powinno się wyłączyć bo powinno odciąć napięcie nie dzieje się tak natomiast i radio ma cały czas napięcie gdy wyciągniemy kluczyk.

Jak rozwiązać te problemy pomoże ktoś.

Pozdrawiam
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 13  
    Na pewno nie powinno być tak, że lampka zapala się po otwarciu drzwi z kluczykiem w stacyjce. Koniecznie sprawdź czujnik w drzwiach kierowcy. Ja bym od tego zaczął. Działa zwierając do masy. Ja mam zafirę (siostrzana konstrukcja z astrą G) i światło zapala sie po otwarciu drzwi kierowcy a gaśnie dopiero po zamknięciu i przekręceniu kluczyka w stacyjce. Natomiast po wyjściu z samochodu gaśnie dopiero po zamknięciu z pilota.
  • Level 12  
    Odryglowywując drzwi z pilota lampka automatycznie się powinna zapalić (przednia). Po otwarciu drzwi reszta lampek (jeśli oczywiście są włączone) się zapala. Zamknięcie drzwi powoduje zgaszenie lampek oprócz przedniej, która po parudziesięciu sekundach się wygasza sama. Przekręcenie kluczyka w stacyjce jak również zaryglowanie drzwi z pilota powoduje natychmiastowe wygaszenie przedniej lampki... Zapalenie lampki przy przekręconym kluczyku w stacyjce możliwe jest po "wyciągnięciu" do siebie wyłącznika świateł... Mam nadzieję, że napisałem to w miarę jasno...
  • Level 9  
    to w takim razie powiedz mi co powinieniem zrobić zeby było tak jak napisales??
  • Level 10  
    Widzę, że nie ma odpowiedzi w temacie. Ja bym sprawdził podłączenie radia, tzn czy kabelki 12v na stałe i 12 po stacyjce nie są ze sobą połączone. Odepnij na chwilę akumulator, może pomóc. Ja tak miałem ze światłem w środku, że nie gasło i okazało się, że po odpięciu akumulatora pomogło (chociaż nie wiem za bardo jak to możliwe). Jak rozwiążesz problem to daj znać jaki był powód.