Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive PATRIOT XPORTER XT 16 GB - prędkość zapisu

08 Paź 2009 23:47 15457 12
  • Poziom 2  
    Mam problem z pendrivem PATRIOT XPORTER XT 16 GB, którego kupiłem dwa dni temu. Zaraz po rozpakowaniu przetestowałem go odnośnie prędkości zapisu i odczytu, co mnie bardzo interesowało. Kiedyś kupiłem (około 3 lata temu) PATRIOT XPORTER XT 4 GB i do dziś bardzo dobrze się sprawuje (zapis 17-19 MB/s ; odczyt 25-28 MB/s). Mój nowy 16-Gigowy miał już osiągi gorsze w zapisie 10-11 MB/s ; odczyt podobny około 27-28 MB/s. Testy przeprowadzałem kopjując pliki 300 MB w Total Commanderze. Przeprowadziłem również testy w ATTO Disk Benchmark i wynosiły odpowiednio dla:
    1. XPORTER 4 GB (zapis 18-19MB/s ; odczyt 31-32 MB/s) - dość dobrze
    2. XPORTER 16 GB (zapis 14 MB/s ; odczyt 28-29 MB/s) - raczej przeciętnie

Trudno, pogodziłem się z trochę wolniejszym nowym penem. Podkusiło mnie jednak by sformatować go na fat NTSF. Do tego celu użyłem programu Acronis Disk Director Suite . Po formacie komputer przestał widzieć pamięć. Zaraz po podpięciu do USB dioda sygnalizowała inicjalizację, ale na kompie nic się nie działo. Trudno...powiedziałem...trzeba jakoś dać sobie radę. Zacząłem używać różnych programów:
    1. Acronis Disk Director Suite, który nie widział wogóle pamięci;
    2. PowerQuest PartitionMagic 8.0, który tak samo nie widział pendrive-a;
    3. HP USB Disk Storage Format Tool, który widział pamięć, ale nie potrafił jej sformatować - dawał komunikat, że pamięć jest zabezpieczona przed zapisem;
    3. HDD Low Level Format Tool - widział pamięć, sformatowałem pendrive-a niskim poziomem, ale komputer nadal go nie widział (ku mojemu zdziwieniu);
    4. 7tools Partition Manager 2005 - dopiero dzięki temu programowi udało mi się zreanimować pena.

Mówię sobie jest OK!!!, ...ale okazało się, że nie do końca.... Pendrive pracuje i system widzo go poprawnie po każdym podłączeniu, można go formatować jak się chce (FAT32, NTFS, w różnych kombinacjach), ale nie ma poprzedniej prędkości zapisu. W Total Commanderze kopiowanie na pena odbywa się teraz z prędkością 4-7 MB/s (dodatkowo trochę niestabilnie), zczytuje zaś z niego normalnie 27-28 MB/s. W programie ATTO Disk Benchmark wyniki są podobne: zapis - około 8 MB/s (poprzednio 14 MB/s) ; odczyt - około 28 MB/s. Sprawdzałem to po formacie na FAT32 i NTFS. Wyniki są zbliżone.

Moje podstawowe pytanie:
    Czy można i (jeśli Tak) w jaki sposób poprawić szybkość zapisu tego pendrive-a?
    Mogło się coś w nim uszkodzić, np przez LOW FORMAT?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 2  
    witam, ja mam podobny problem, kupilem pena patriota 32gb

Link usunąłem, regulamin p. 10.11
    Popraw pisownię.
    mat_ed

podlaczylem go skopiowalem jeden film i zaczelo mi sie wydawac ze kopiuje cos wolno..

zainstalowalem ATTO Disc Benchmark i rzeczywiscie.. zapis byl na poziomie 8mb/s a odczyt 21mb/s

zrobilem mu calkowitego formata i po tym uzyskal w tescie 9mb/s i 20mb/s

nie wiem co jest grane!

producent podaje 17mb/s i 32mb/s

znalazles juz na to jakas rade?

na necie czytalem ze rzeczywiste ,liczby to 14mb/s i 30mb/s

takze i tak jest cos nie tak z tym penem
  • Poziom 2  
    Witam, również kupiłem tego pendrive'a tyle że w wersji 8GB i zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie po wyjęciu z opakowania prędkości miał: zapis 14 mb/s, odczyt 27 mb/s ale już po sformatowaniu zapis 9 mb/s, a odczyt 23 mb/s. Niestety już nie mogę przywrócić wcześniejszych prędkości i nie wiem czy wysyłać go na gwarancję czy tak ma być? Producent podaje prędkości zapis 22 mb/s a odczyt 27 mb/s.

Wie ktoś co jest grane??
  • Poziom 22  
    A ja wiem,bo miałem ten sam problem -pendrive 8 GB Patriot
    Jak był nowy to zapis był około 15 MB ,po formacie na NTFS spadło na 8 MB
    Pomogło formatowanie START-URUCHOM i wpisujesz Format Q: /FS:NTFS /A:64K
    oczywiście zmieniasz literę dysku ,u mnie było pod Q
    no i teraz mam zapis około 15 MB czyli jak na początku-pamiętaj formatujesz na NTFS bloki po 64KB na FAT 32 nie zmieniałem bo nie miałem takiej potrzeby

melduj czy ci pomogło
  • Poziom 2  
    Witam,

mam ten sam problem z Patriotem. Prędkość po formacie na ntfs do 10 mb.

Borg77 - Czy formatowałeś raz, czy więcej razy? Ja sformatowałem tak jak mówiłeś raz i niestety nie pomogło..
  • Poziom 22  
    Miałem dwa takie peny i pomogło.
    Jak nie ma efektu sformatuj i to koniecznie na FAT 32 programem Panasonic
    SD Formatter V2.0 .Po formatowaniu nie zapomnij wyjąć pena ze złącza i
    zrób tak jak radziłem w poprzednim poście .
    Zauważyłem że taka kombinacja pomaga w odzyskaniu pierwotnych transferów
    w pendrive i kartach pamięci np. SD ,innych nie testowałem.
    Napisz czy pomogło.
  • Poziom 22  
    Radzę jednak użycie starszej wersji czyli V2.0 (nowe nie znaczy zawsze lepsze)
    Używałem tego programu wielokrotnie (2 szt.Patriot 8GB) ,czyli taki z jakim masz problem .Inne nośniki też nim potraktowałem .
    W jednym przypadku (pen kingston 4 GB) pełną prędkość ,czyli taką jak na początku,
    uzyskałem dopiero po włączeniu w programie optymalizacji i pełnego kasowania.
    Przed chwilą sprawdziłem i ten program powyżej jest inny niż ten który ci polecałem.
    Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem programu ,to mogę ci wysłać.
  • Poziom 14  
    borg77 napisał:
    Radzę jednak użycie starszej wersji czyli V2.0 (nowe nie znaczy zawsze lepsze)
    Używałem tego programu wielokrotnie (2 szt.Patriot 8GB) ,czyli taki z jakim masz problem .Inne nośniki też nim potraktowałem .
    W jednym przypadku (pen kingston 4 GB) pełną prędkość ,czyli taką jak na początku,
    uzyskałem dopiero po włączeniu w programie optymalizacji i pełnego kasowania.
    Przed chwilą sprawdziłem i ten program powyżej jest inny niż ten który ci polecałem.
    Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem programu ,to mogę ci wysłać.

Zakładam, wnioskując z treści Twojego postu, że odnosisz się do mojego postu. W przyszłości proszę Cię o wyraźne zaznaczenie, komu odpowiadasz. A teraz ad rem.
    1. W swoich poprzednich postach sugerowałeś m.in. użycie SDFormattera v2.0.0.3 firmy Panasonic, który służy do formatowania kart SD i SDHC zgodnie ze standardem kart SD (czego nie zapewnia formatowanie karty SD w systemie operacyjnym). Narzędziem tym można sformatować prawie wszystko, co przypomina kartę pamięci SD (nawet kartę Memory Stick Duo Pro, sprawdzałem lecz nie formatowałem, bo karta jest dla mnie cenniejsza) i jest podłączone do portu USB.
    2. Istnieje nowsza wersja tego programu SDFormatter v2.9.0.5, która umożliwia formatowanie kart SDXC. Obie wersje są dostępne na stronie http://www.sdcard.org/consumers/formatter/
    3. Załączony przeze mnie Formatter-2.9.0.5.exe nie ma nic wspólnego z żadną wersją SDFormatter, jest firmowany przez firmę Patriot i dedykowany tylko do XPORTER XT. Uruchomienie go z każdym innym pendrivem kończy się tak "USB Flash Drive not found!"
    4. Życzę Ci w Nowym Roku przed udzieleniem porad czytać posty ze zrozumieniem i udzielać sensownych porad!
  • Poziom 22  
    Odpowiadam koledze suiyan01.
    Moje porady dotyczą Pendrive Patriot XT 8 GB 2 sztuk i według mnie są konkretne i rzeczowe (użyłem tego i w taki sposób i uzyskałem takie a nie inne wyniki)
    a to dlatego ,że sprawdziłem je "na własnej skórze " .
    Nie jest to porada w stylu słyszałem ,że to pomaga,jest program, ale bałbym się go użyć,piszą gdzieś o tym i ponoć jest to skuteczne itd. itp.
    Specjalnie zostawiłem wskazówkę ,że mamy do czynienia w naszych poradach z 2 różnymi programami i łatwo o pomyłkę.Ja użyłem wersji V2,może jest już nawet wersja V3.Tego nie wiem.Jeśli chodzi o program do formatowania ,który jest polecany na forum Patriota (nie pamiętam nazwy),oczywiście ostrzeżenia ,że używasz go na własne ryzyko,można go użyć tylko raz.To cud narzędzie pomogło ,ale tylko nieznacznie (testowałem go na moich patriotach!!!!!!!!!!!!!)
    Zapis z 8MB wzrósł do około 11 MB,czyli program okazał się mało skuteczny.
    Przypominam ,że u mnie w 2 przypadkach ,po formacie na NTFS uzyskałem zapis do 15 MB/s.

Moje porady dotyczą z całą pewnością problemów kolegów khaos1 i Darkman89.

W nowym roku jeszcze jedna porada ,jak ktoś chce koniecznie ubić pianę ,to dobrze ją wcześniej ogrzać i dodać cukru ,i to również przetestowałem osobiście.
    Może są lepsze i skuteczniejsze sposoby,ale nie będę się wypowiadał,ponieważ ich po prostu nie testowałem .To porada" już nie na temat" ,ale może okazać się bardzo pomocna .

Dalsza polemika z kolegą teoretykiem suiyan01 ,wydaje mi się bezcelowa .
  • Poziom 14  
    Ja mimo, że temat stary dorzucę coś od siebie. Spadł mi również zapis do 7-9MB/s, wystarczyło przy ponownym formacie zmienić rozmiar jednostki alokacji na 64KB i zapis wrócił do >15MB/s.
  • Poziom 15  
    borg77 napisał:
    Pomogło formatowanie START-URUCHOM i wpisujesz Format Q: /FS:NTFS /A:64K

Potwierdzam bo umnie też pomgło i transfery na poziomie zapis 15MB/s
  • Poziom 22  
    Dzisiaj po eksperymentach(tym razem na Kingston DataTraveler 100 G2 16 GB )
    komenda Format Q: /FS:NTFS /A:64K nie działała .Nowy pendrive miał zapis na poziomie do około 9MB/s ,a po formacie na NTFS spadło do 6 MB/s(formatowałem programem HP USB Disk Storage Tols).
    Komenda Format Q: /FS:NTFS /A:64K zadziałała dopiero po ustawieniu we właściwościach pendrive
    (zaznaczyłem optymalizację wydajności).Zapis wzrósł do około 8MB i
    więcej nie udało się wyciągnąć.W pendrive Patriot i innych prawdopodobnie takie
    ustawienie we właściwościach prawdopodobnie również okaże się konieczne.