Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 na starym komputerze i starych peryferiach.

marekkiek 09 Paź 2009 08:25 5051 4
  • #1 09 Paź 2009 08:25
    marekkiek
    Poziom 14  

Niedawno moja uczelnia wrzuciła na MSDN Win 7 x64 i x86 w wersji ENG plus pakiet multijęcykowy. Nie chce mi się zbytnio instalować w takiej kolejności. W necie znalazłem instalkę z innej uczelni która ma wersję PL od razu. Czy mogę z niej skorzystać z moim numerem seryjnym, czy będą problemy?

W domu mam starszego kompa który ma procek 1GHz IPIII oraz 1.25GB SDRAM i grafiką X1050 która jest zgodna z DirectX9. Czy na tym komputerze dało by się zainstalować tego windowsa? Czy nie będę miał problemu z starymi urządzeniami typu star drukarka Link . Tu moje drukarki występują, lecz nie znalazłem sterowników do skanera Mustek 1200UB. Wiem że to stary skaner lecz nadal skanuje bardzo dobrze tylko że bardzo wolno USB1.1.

I ostatnie pytanie: Czy na nowszym komputerze takim jak: AMD2 4000+ 4GB DDR2 GF6600, lepiej instalować wersję X64 czy x86? I czy Windows 7 korzysta tylko z CPU? Czy potrafi wykorzystać też GPU? Jak tak to lepiej przy modernizacji komputera zakupić kartę graficzną GF czy ATI? Z kart ATI interesuje mnie model HD3870 a z GF nie rozglądałem się.

Dzięki za objaśnienie i pomoc.

0 4
  • #2 09 Paź 2009 08:34
    Matuzalem

Poziom 43  

1. Raczej będą.
    2. Dać to by sie dało, ale to bez sensu.
    3. 64-bit.
    4. Tylko z CPU.
    5. Kwestia gustu (i stanu kieszeni).

0
  • #3 09 Paź 2009 10:08
    marekkiek
    Poziom 14  

Ok to w takim razie zainstaluje wersję ENG x64 i potem język.
    Czy jak ciągle siedzę na Windows XP SP3 to czy lepiej od razu przesiąść się na "7" czy zainstalować go jako drugi system operacyjny? O co dokładnie z tym trybem XP?

Cytat:
    Upgrade Backup system first You'll need to perform a custom installation of Windows 7 and then reinstall your programs. Make sure to back up your files before you begin. Go online to get important information about installing Windows 7.
    Hard Drive Free Space 8,32 GB You need at least 16 GB of free space on your hard disk to install 32-bit Windows 7, or 20 GB of free space to install 64-bit Windows 7. You can make room by removing unwanted files from your hard disk, contact your PC manufacturer or retailer to see if a hard disk with more capacity is available for your PC, or install Windows 7 on another hard disk.
    CPU speed 2,09 GHz Your CPU meets the 1 GHz minimum requirement.
    RAM 3,38 GB Your system memory meets the 1 GB requirement for 32-bit Windows 7 and the 2 GB requirement for 64-bit Windows 7.
    Windows Aero Capable Your system can run Windows Aero.

Devices
    HP LaserJet 4000 Series PCL 6
    HP Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    ATK0110 ACPI UTILITY
    ATK Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    AMD AwayMode
    AMD Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio
    Creative Technology Ltd. Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    WinFast DTV2000 H WDM Video Capture.
    Leadtek Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    WinFast DTV2000 H WDM Audio Capture.
    Leadtek Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    WinFast DTV2000 H BDA Transport Stream Capture
    USB PC Camera (SN9C120)
    Sonix Action recommended Run Windows Update after installing Windows 7 to make this device compatible.
    NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller
    NVIDIA Corporation Compatible This device is compatible with Windows 7.
    NVIDIA nForce4 Serial ATA Controller
    NVIDIA Corporation Compatible This device is compatible with Windows 7.
    NVIDIA Network Bus Enumerator
    NVIDIA Compatible This device is compatible with Windows 7.
    NVIDIA GeForce 6600
    NVIDIA Compatible This device is compatible with Windows 7.
    Kontroler hosta IEEE 1394 VIA zgodny z OHCI
    VIA Compatible This device is compatible with Windows 7.
    Masowe urządzenie magazynujące USB
    Zgodne urządzenie magazynujące USB Compatible This device is compatible with Windows 7.
    Bluetooth Device
    IVT Corporation Compatible This device is compatible with Windows 7.

Programs
    OpenOffice.org 3.0
    version 3.0.9358
    OpenOffice.org Uninstall first You need to uninstall this program before upgrading to Windows 7. You won't be able to install it after upgrading to Windows 7.
    Visit the publisher's website.
    Borland C++Builder 6
    version 6.0
    Borland Software Corporation Minor issues You might experience minor issues using this program while running Windows 7. For more information, go online to the manufacturer's website.
    Borland Developer Studio 2006
    version 10.0.0
    Borland Software Corporation Minor issues You might experience minor issues using this program while running Windows 7. For more information, go online to the manufacturer's website.
    Skype™ 3.8
    version 3.8.188
    Skype Technologies S.A. Minor issues You might experience minor issues using this program while running Windows 7. For more information, go online to the manufacturer's website.
    VistaMizer 3.1.0.0
    version 3.1.0.0
    Manuel Hoefs (alias Zottel) Minor issues You might experience minor issues using this program while running Windows 7. For more information, go online to the manufacturer's website.

To wynik dla nowszego komputera i niestety jedna rzecz która będzie mi koniecznie potrzebna jest niepewna: Borland C++Builder 6 version 6.0 Borland Software Corporation

Pozdrawiam.

0
  • #4 09 Paź 2009 11:28
    Matuzalem

Poziom 43  

IMHO lepiej "poćwiczyć" - przesiąść się zawsze będziesz miał czas.
    To taki "tryb zgodności", tyle że na zasadzie bliższej maszynie wirtualnej - to oczywiście uproszczenia, ale chyba oddające sens. Jak się sprawdza? Na dziś różnie "baby gadają" na ten temat, ale pewnie zawsze to lepsze niż brak kompatybilności w ogóle.
    Co, od strony sprzętowej i programowej ruszy i będzie działać to cały czas w jakimś stopniu loteria i sam musiałbyś sprawdzać na własnej skórze.

0
  • #5 26 Lis 2009 13:59
    pook1234
    Poziom 2  

Jeżeli chcesz używać starych urządzeń weź wersje x86 częściej można pokombinować ze sterownikiem. Jeśli masz Windows 7 prof lub ultimatum i w miarę nowy procesor (WSPIERA WIRTUALIZACJĘ - Athlon X2 4000+ ) to bierz 64 bit i zainstaluj Windows XP Mode http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/default.aspx i wszytko spod xp powinno śmigać.

0