Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błędne wskazania licznika w PEUGEOT 406

Kiellek82 09 Oct 2009 09:15 2701 1
    Kiellek82
    Level 9  
    Witam,

Przeglądałem inne wątki na temat liczników, ale dokładnie takiego samego dotyczącego mojej usterki nie znalazłem.

Objawy u mnie:
    1) mam prawie pusty bak paliwa, a wskazówka zaczyna pokazywać od poziomu połowy baku (czasem nawet wejdzie 3/4)
    2) wskazówka temperatury idzie od zera i zatrzymuje się na poziomie ok. 50 stopni (dodam, że sam czujnik jest sprawny, a rzeczywista temperatura w normie na poziomie ok 90 stopni)
    3) raz na jakiś czas (powiedzmy co 200km) wskazówka prędkościomierza podczas jazdy spadnie do zera i po jakimś czasie (powiedzmy 15 sekund) pokazuje normalnie rzeczywistą prędkość. Dodam, że podczas tej "przerwy" we wskazaniu licznik nie zlicza przejechanego dystansu.

No i jeszcze jedna uwaga - auto kupiłem jakieś 2 miesiące temu i nie mam pewności czy to naturalna usterka, która mogła się po prostu przytrafić już poprzedniemu właścicielowi i czy coś on mieszał w tym liczniku. Zakładam, że raczej nie kombinował nic z przebiegiem.

Co moglibyście mi doradzić? Czy to może być wina tych zimnych lutów, o których już trochę poczytałem?

Pozdrawiam,
    Kiellek
    ptaszek1975
    Level 30  
    Nieumiejętna korekta licznika,musisz podjechać do fachowca co robi liczniki.