Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz kina domowego 4.1.

szymin89 09 Oct 2009 18:33 2340 1
    szymin89
    Level 13  
    Witam.
    Jestem w trakcie budowy wzmacniacza 4.1 i mam kilka wątpliwości wynikajacych z braku doswiadczenia.
    Końcówki jakie zastosuję to tda 7294 dla suba i tda 8571j dla satelitek. Mialem zamiar podłączyć to tak jak powinno byc podłaczone 4.1 czyli dwa fronty, dwa boczne i woofer -wszystko sterowane z komputera przez kartę 5.1 i tu jest mój problem a mianowicie jak to wszystko podpiąc przez przedwzmacniacz z regulacją tonów niskich i wysokich oraz regulację wzmocnienia. Najpierw myślałem nad zbudowaniem przedwzmacniacza 4.1 ale nie mam pojęcia jak połączyć wszystkie 5 kanałów do jednego pokrętła tak aby wszystko miało ręce i nogi. Nie chcę mieć regulacji tonów niskich, wysokich i wzmocnienia osobno dla każdego kanału. I tu narodził sie pomysł żeby nie stosować systemu 5.1 dla zasilenia tego tylko po prostu stereo- przecież każdy i tak wie że w PL nie wykozystuje się tego 5.1. Czy mogę podpiąć ww układy do przedwzmacniacza stereo? Co z subwooferem? muszą być dla niego 'pomieszane' kanały czy mogę wykozystać tylko jeden?

Trochę zagmatwane to ale jak ktoś mnie zrozumie to prosiłbym o pomoc.
    User removed account
    User removed account