Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino Domowe składane z różnych głośników

09 Paź 2009 18:38 2247 17
  • Poziom 9  
    Witam fachowców i ludzi co sie na rzeczy znają :)
    Z nudów chciałem sobie poskładać kino domowe, i trochę o tym poczytałem, ale czytanie to nie wszystko liczy się przede wszystkim praktyka. Chciałem żeby było w tym wszystkim trochę moje wkładu dlatego mam zamiar zakupić głośniki poniekąd uszkodzonych żeby samemu coś zrobić. Powiesz szczerze że za dużo sie nie znam, mam pytanie czy to co napisze poniżej będzie grało jako tako.
    Amplituner PIONEER VSX-407RDS (lub coś z rodziny Pioneera, podobnego)
    Głośnik centralny Tonsil Voyager center 100watt
    Dwie satelitki tonsil zgc 40 watt
    Dwa fronty, myślałem a altusach 75 lub 110 ale tu proszę o radę

I może w przyszłości jakiś subwoofer aktywny.

Proszę mi powiedzieć czy to se sobą zagra, i czy amplituner się nie spali, albo głośniki. Jeżeli głośniki by pograła a wzmak byłby zły to proszę podać coś zamiennego do tego pionera, w przystępnej cenie.

Z góry dziękuje wszystkim i pozdrawiam kubabojano
  • Poziom 28  
    Najlepiej byloby gdyby przynajmniej głośniki frontowe i centralny były z tej samej serii. Zapewni to lepszą spójność brzmienia. Altusy 75 czy 110 to nie sprzęt wart polecenia tym bardziej do tego amplitunera-najniższa półka.
    Do czego w głównej mierze chciałbyś wykorzystywać ten sprzęt? Kino czy słuchanie muzyki? Bo moim zdaniem warto by się zastanowić nad wzmacniaczem i parą kolumn za to ciut lepszych.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Tak prawdę mówiąc to jak chcę sobie coś takiego zbudować ze względu na ograniczone fundusze. Jak wcześniej wspomniałem się nie znam zbytnio i mam dopiero 16 lat. To będzie mój pierwszy taki wyrób i potem jak nie zagra to pewnie będę modyfikował z czasem i się dokształcał w tych sprawach. Ja to tak naprawdę zechciałem do takie amatorskiego kina domowe.
    Ale wielkie dzięki za info, pozdro
  • Poziom 28  
    Masz już te głośniki/amplituner czy dopiero zamierzasz kupić? Jakie fundusze zamierzasz przeznaczyć na ten cel?
  • Poziom 33  
    Jeżeli tanio kupisz te Altusy, to czemu nie... Najwyżej potem zmienisz na coś lepszego. Np. na jakieś inne Tonsilki. Albo od razu może kup Scherzo? Są dość przyzwoite.
  • Poziom 9  
    ampli jeszcze nie mam, a kolumienki już tak prócz frontów. Tylko prosze mi powiedzieć czy to jakos tam zagra??, bo tutaj znajomy mówił że raczej nie.
  • Poziom 28  
    Jakoś na pewno. Pod względem technicznym nie będzie problemów. Ale kolega wyżej dobrze radzi, lepiej odrazu kupić Voyagery lub Scherzo (tylko z oryginalnymi głośnikami) na front. Lepiej "zgrają" się z Twoim głośnikiem centralnym poza tym to lepsze kolumny od altusów tylko cena troche wyższa i amplituner zbyt słaby by w pełni wykorzystać ich możliwości. Powiedz jeszcze jak duży masz pokój bo może wcale nie potrzebujesz tak mocnych kolumn a w kinie i tak należałoby zastosować subwoofer.
  • Poziom 9  
    No bardzo dzięki na odpowiedzi i doradzania. pokój ma 37m2. a jaki kolega by zaproponował amplituner?? a te scherzo to o jakie mocy proponujesz??
  • Poziom 28  
    Musisz powiedzieć ile kasy możesz przeznaczyć na amplituner i kolumny frontowe. Zastanów się też czy bardziej zależy Ci na oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki bo jeśli to drugie to ja bym proponował wzmacniacz a nie amplituner.

Dodano po 31 [sekundy]:

Napisz jeszcze co bedzie źródłem dźwięku.
  • Poziom 9  
    No na amplituner to do 400zł, no prawdę mówić to głównie do muzyki ale filmy to tak dodatkowo. a jaki byś polecał wzmacniacz lub amplituner w tych granicach finansowych( nie musi być nowe, wole używany a dobry)
  • Poziom 28  
    Ostatnio bylo sporo tematów "jaki wzmacniacz do 400 lub 500zł". Poszukaj. Ale najpierw powinieneś zdecydować czy wolisz lepszy sprzęt do filmów czy muzyki, tzn. stereo czy 5.0. Napisz wreszcie ile możesz przeznaczyć lącznie na kolumny frontowe i amplituner/wzmacniacz. Z czego miałyby być odtwarzane filmy,muzyka i w jakich formatach?
  • Poziom 9  
    no to na wzmaka/ampli tak do 400zł a na fronty do 300zł. ja bym obstawał za 5.0 bo już satelitki i centralny mam i szkoda byłoby mi to sprzedawać bo dużo własnej pracy w to włożyłem
  • Poziom 28  
    Myśle, że już lepiej niż altusy kupić altony lub mildtony. Amplituner szukaj z dekoderami DD i DTS.
  • Poziom 9  
    wielkie dzieki i właśnie tak zrobie poszukam mildton , a jeśli o amplitunerze mowa to mógłbys jakieś konkretne modele podać?? i ja nie chciałbym kupowac nowego, bo już miałem nieprzyjemności z nowym sprzętem a chwilowo posiadam też stare wzmaki technisca i jestem bardzo zadowolony, z góry dzieki
  • Poziom 28  
    Musisz sam coś szukać z Sony, Yamaha, Pioneer bo mało który amplituner za te pieniądze wyposażony jest w wyżej wymienione dekodery. Możesz też się troche rozczarować bo nowy amplituner nie koniecznie musi zagrać lepiej od starego techniksa.
  • Poziom 9  
    no to ja sie będe rozglądać, ale wolałbym coś z pionnera lub yamahy. i wolałbym osobiscie kupić własnie jakis uzywany amplituner i dołożyc do niego a nie kupowac nowy ale za to słaby.

jeszcze raz dzieki, jak by ktos miał jeszcze jakies sugestie to prosze bardzo pisac

Dodano po 40 [minuty]:

http://allegro.pl/item774489031_technics_sa_ax720_amplituner_dolby_pro_logic_bcm.html

http://allegro.pl/item772018095_amplituner_technics_sa_gx690_kosztowal_2290zl.html

Co Ty na to, czy to pociąginie moje głosniki czy za słabe??
  • Poziom 9  
    Halo Koledze HELP !!!
  • Poziom 28  
    Przecież nie masz jeszcze głośników frontowych i chyba niewiesz jakie one mają być więc skąd ja mam wiedzieć czy je pociągnie. Te które masz maja być wykorzystane jako tylne satelity i centralny więc z pewnością da im rade. Ale... tym amplitunerom brak dekoderów DD i DTS mają jedynie PROLOGIC a to nie robi dziś już na nikim wrażenia. Rzeczywista moc pierwswzego z nich to nie wiecej jak 30W na kanał!!! Zwróć uwagę na pobór mocy, nie może oddać 500W pobierając 240W. Jak masz juz wzmacniacze i jesteś z nich zadowolony to może wat by wykorzystać króryś z nich i kupić/zrobić porządniejsze kolumny stereo. Przy dobrym wzmacniaczu w muzyce spiszę się to o wiele lepiej a i w filmach nie powinno być gorzej jak na nowym amplitunerze za 400zl.

Dodano po 2 [minuty]:

Tanie, byle jakie kino szybko się nudzi...tak było i w moim przypadku.